En Sevilen Google Doodle Oyunları

En Sevilen Google Doodle Oyunları
Ekleyen

En Sevilen Google Doodle Oyunları

Google Doodle’ları yaratıcı oluşları ile her daim adında söz ettirmeyi başarmıştır. Bazı zamanlar topluma mal olmuş insanların doğum günleri için bazen spor olayları için bazen toplumsal olaylar bazen dini günler ya da ulusal bayramlar için hazırlanan Doodle’lar her ülkeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Doodle’ların yanında Google’ın kullanıcılarını şaşırtmak için hazırladığı ve bir yerlerde saklanan oyunlar da dikkat çekiyor. Bugün sizlerle beraber hem Doodle olarak sunulan hem de saklı Google oyunlarının bazılarını paylaşacağız.

1-Snake

Google’a snake yazarsanız karşınıza çıkan ilk sonuç olan bu flash oyun tam olarak Nokia’nın eski snake oyununun aynısıdır. Fakat duvarlardan karşıya geçilmeyen hali diyebiliriz.

2- Zerg Rush

2012 yılında kullanıcıyla buluşan bu oyun Starcraft’daki zerglere yapılan bir gönderme olarak tasarlanmıştır. Google arama motoruna Zerg Rush yazarsanız sonuç çıkınca ekrandan zergler yani Google’un “o”ları yağmaya başlar. Sonrasında çıkan zergler çıkan sonuçları yemeye başlar. Sonuçların yenmesini önlemek için ise mouse ile zergleri öldürmeniz gerekir.

Oyun bir hayli zordur ve tüm sonuçlar yendikten sonra elde kalan zergler ekranda “GG” yazısını oluşturur. Oynamak için Google’da zerg rush olarak arama yapmanız yeterli olacaktır.

3- Pac-Man

Oyun dünyasına çılgın bir giriş yapmış ve popülerliği ile piyasayı etkisi altına almayı başarmış hatta belki de tüm zamanların en iyi oyunlardan biri olan Pac-Man’i Google üzerinden de oynayabilirsiniz. Pac-Man oyununun 30. Yıl dönümüne özel hazırlanan Doodle klasik harita yerine Google yazan bir haritaya geçiyor. Oynayabilmek için Google’da Pac-Man yazmayı deneyin.

4- T-Rex Run

Google’un en yaratıcı ve işlevsel oyunu diye anılan Google’ın en etkileyici olmuş oyunudur. Bunun sebebi internet sağlayıcınız hizmette sıkıntı yaşatıyorsa yani sürekli internetiniz kesiliyorsa yüksek ihtimal bu oyunu binlerce kez oynamışsınızdır. Oyun bir tane T-rex’in çeşit çeşit engellerden atlatılarak puan toplaması üzerine kuruludur. Eğer yeteri kadar ilerlerseniz hava kararır ve dinazorumuz gittikçe hızlanır.

İnternetinizin olmadığı ve sıkıldığınız bir zaman Google’a girerek space tuşuna basın ve bu keyifli oyuna başlayın.

5- Atari Breakout

Google’un gizli oyunları arasında yer almakta olan Atari Breakout isminden de anlaşılabileceği gibi efsane olmuş atari oyunu olan Breakout’a bir gönderme yapılmak için üretilmiş. Oynanma şekli biraz problemli olsa dahi, eski ama her daim eğlenceli olacak olan bu oyunu Google’da Atari Breakout yazıp aratarak ardından görsellere tıklayarak oynayabilirsiniz.

6- Tic Tac Toe

Halk arasında ülkeler değişse de sabit ismiyle XOX olarak da bilinen Tic tac toe oyununu Google’da arama yaptığınız zaman çıkan ilk sonuçta bu oyun sizi karşılıyor. Oyunun 3 zorluk aşaması bulunuyor ve en zor kısma imkansız adı verilmiş. Bilgisayara karşı imkansızı seçtiğiniz takdirde gerçekten oyunu kazanmanız imkansız bir hal alıyor.

7- Basketbol

2012 yılında yapılan bu Doodle çok basit bir basketbol oyunudur. Space tuşu ile oynanan oyun herkes üzerinde bağımlılık yaratıyor.

8- 2017 Sevgililer Günü

Google’un geçen sene sevgililer günü için yayınladığı Doodle olan bu oyun bir karıncayiyenin aşkına kavuşturma hikayesi üzerine tasarlanmıştır. İleri geri ve space tuşu ile engellerden zıplayarak bölümleri geçmenizi gerektiriyor.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir