Seo Görevlerinizi Nasıl Önceliklendirmelisiniz?


Seo Görevlerinizi Nasıl Önceliklendirmelisiniz?

Yapmış olduğunuz SEO uyumu çalışmaları ve içerik değişikliklerinin web sitenize yarar sağlayıp sağlayamayacağını veya ne kadar fayda sağladığını nasıl anlayabilirsiniz konusu üzerinde duracağız.

Sitemizi optimize etmek için ne yapmamız gerekiyor sorusu, her arama motoru optimizasyonu uzmanının ve bireysel çalışmalar yapanların karşı karşıya kalacağı fakat maalesef ki kolay bir cevabı olmayan sorudur. Çünkü yine maalesef ki sadece tek bir çalışmaya ihtiyacı olan ve tek bir yöntemin yeterli olacağı bir site yoktur.

SEO ile ilgili karşılaştığımız sorun da tam olarak buradan doğmaktadır. Yapmanız gereken şey ile karşı karşıya geldiğiniz zaman, karşımıza sayısız öneriler ve yapılması gerekenler listesi çıkıyor. Ancak ne yazık ki, çoğu seo uzmanı veya bireysel çalışan, bunları tek tek işlemek için gerekli olan kaynak veya bilgiler ile donanmaz ve her şeyi tamamlamak yerine, çok az çabayla ve çalışmayla işlerini sonuçlandırır, daha sonra eğer bir problem veya eksikle karşılaşılırsa bu eksikler giderilmeye çalışılır. Ancak yapılan bu strateji oldukça yanlıştır ve emeklerinizin ya da paranızın boşa gitmesine sebep olur. Bu sebeple stratejilerinizi önceliklendirmeniz için sizlere önerilerde bulunacağız. Hızlıca devam edelim.

Etkiyi Önceliklendirin

Çalıştığınız gün içerisinde, tüm çalışmaları ve adımları atlamadan kusursuz gerçekleştirmek oldukça zor bir iştir. Bu sebeple, listenize sadece bir veya iki içerik veya çalışma eklemeniz gerekir. Bu nedenle sitenize faydalı olacak çalışmaları listelemelisiniz.

Örnek vermek gerekirse, teknik SEO denetimine bakalım. Teknik bir denetleme çalışması için standart, yeniden yönlendirme güncellemeleri, başlık etiketleri, resim sıkıştırma gibi çalışmalar faydalı olacaktır.

Fayda sağladığımızı anlayabilmek için web sitemizin temelini iyi denetlememiz gerekir. Başlık etiketleri web siteleri için en öncelikli çalışmalar gibi görünmeyebilir, ancak siteniz başlık içermiyorsa, yapılacak bir değişiklik tek başına önemli yükselişle sonuçlanabilir.

Kaynaklara Göre Öncelik Verin

Aynı zamanda SEO uyumu için çabalayan sitelerini HTTP’den HTTPS’ye geçirmesini öneriyoruz. Bir siteyi HTTPS’ye taşımak küçük bir başarı değildir. Bu zor bir süreç olabilir, hatalarla da sonuçlanabilir ve birkaç kez önemli organik trafik kaybına neden olabilir. Ancak doğru izleyeceğiniz strateji ile siteniz için verimli sonuçlar alacağınızdan eminiz.

İçerik oluşturmak ve en baştan blog sayfanızı yenilemek yerine iyileştirme çalışmaları yapmanızı öneririz. Sahip olduğunuz tüm kaynaklardan ve yeniliklerden haberdar olursanız ve gerektiği zaman ufak düzenlemeler ve ayarlamalar yapabilirsiniz.

Önerileri İş Hedefleriyle Karşılaştırın

İş hedeflerine uyum sağlamak oldukça önemli bir konudur. Genel kuruluşunuzu etkileyen ve etkileyecek olan sonuçları doğru şekilde ele aldığınızdan mutlaka emin olun. Önerileriniz ve planlarınız sadece organik trafiği ve geliri artırmaya yönelik mi yoksa değil mi sorusunu cevaplayabilin.

Sadece SEO’dan sorumlu olan ekibinizin hedeflerini değil, aynı anda destekleyici ekiplerin ve bir bütün olarak tüm işletmenin hedeflerini de mutlaka dikkate alın.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız mı var?
Hemen Bizi Arayın.