Page translation is currently in test mode. If you have noticed any errors on the page or are ready to help with translation, please contact us: info@moradam.com

SEO

Acımasız bir savaşın içindeyiz. Bu ekonomik bir savaş! Dijital dünyanın büyümesiyle insanlar tembelleşti. Artık her şeyi online olarak satın alıyorlar. Rakipleriniz ise durumun farkında. Arkanızda bu işi bilen profesyoneller olmalı.

DURUN! ÖNCE HAZIRLIK YAPMALIYIZ

SEO Savaşı'nda başarılı olabilmek için güçlü bir ekibiniz olmalı

SEO yaparak arama sonuçlarında rakiplerinizin önüne geçebilmek için iyi bir analiz, plan ve program şart. SEO Kurmaylarımız önce web sitenizin her detayını inceleyecek ve eksikleri belirleyecektir. Bir savaştan galip çıkabilmek için sağlam teçhizatlar ve lojistik destek gerekir. Uzun süreli bir çalışma, eğitim, analiz ve backlink işlemlerinden sonra rakiplerinizi alt etmeniz işten bile değil. Sadece ordumuza güvenin.

"Seo Blog"umuzu ziyaret ettiniz mi?
600'den fazla makale içeren Türkiye'nin en büyük SEO blogunu günlük olarak takip etmenizi önemle tavsiye ederiz. Blog bölümüne ulaşmak için buraya tıklayınız. Ama önce SEO'nun püf noktalarını öğrenelim... Lütfen sayfayı aşağı kaydırın.
SEO Rekabeti

Ücretsiz SEO Analizi ve Sıra Bulucu

Google Sıra Bulucu

SEO NEDEN GEREKLİ?

Arama Motoru Optimizasyonu, internet işletmenizden reklamsız kazanç elde etmenizi sağlar.

SEO, Google veya benzer arama motorlarında web sitenizin anahtar kelime konumlarını yükselterek, içeriğinizle ilgili arama yapanların sizi bulabilmesini sağlar. Web sitenizden gelir elde etmek için sürekli olarak reklam vermenize gerek kalmaz. Reklam vermek zorunda olan bir internet şirketiniz varsa, reklam maliyetlerini uzun vadede azaltır.

Google, web siteleri arasında sıralama yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurur.

Arama Motoru Algoritması, Google tarafından tam olarak açıklanmasa da resmi veya gayri resmi olarak bilinen bazı sıralama faktörleri vardır. Aynı zamanda bizim gibi SEO ajansları, kendi gözlemlerine dayanarak temel sıralama faktörlerini ortaya çıkarmaktadır.

Neyle uğraştığınızı bilin!

SEO'NUN TEMEL FAKTÖRLERİ (infografik)

SEO'ya başlarken bilmeniz gereken temel sıralama faktörlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Faktörleri

SEO kriterleri nasıl değerlendilir?

Yukarıda şimdiye kadar bilinen, tespit edilen ve Google uzmanları tarafından açıklanan Sıralama kritlerleri yer almaktadır.

Bu tablo vasıtasıyla, Google’ın aslında sizden ne istediği ve ne beklediği anlaşılabilir. Bir web tasarım ekibine sahipseniz bazı hataları ve eksikleri kendiniz belirleyip düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer web sitelerinden alınan backlinkler ve sosyal medya aktivitesi önemlidir.

En önemli SEO faktörleri; Domain adını bilerek gelen ziyaretçilerin direkt girişleri, ziyaretçinin sayfada kalış süresi ve geri dönen sadık ziyaretçilerdir. Yani Bir kullanıcı web sitenizin adresini yazarak sitenizi ziyaret ediyorsa her zaman 1 puan öndesiniz demektir.

 
SEO Analiz
Herkese Açık grup · 2.304 üye
Gruba Katıl
Aktif SEO bilgi paylaşım ve kullanıcılar arası iletişim grubu "SEO ANALİZ". Bu grupta Ticaret ve Tanıtım Serbesttir. Destekleyen: https://www.moradam.com/
 
Direkt Ziyaretler

Direkt Ziyaretler

Direkt Ziyaret; Web sitenize gelen ziyaretçilerin Google veya herhangi arama motoru vasıtasıyla değil, direkt olarak site adresinizi yazarak sitenizi ziyaret etmesi durumudur. Bu girişler ne kadar çoksa, Google sıralamasında o kadar yukarıda olursunuz. Çok önemli bir kriterdir. Direkt girişleri yükseltmek için marka pazarlama işlemi yapmak gerekir.

sitede geçirilen zaman

Sitede geçirilen zaman

Ziyaretçilerin web sitenize girdikten sonra geçirdikleri zaman önemlidir. Web sitenizin içeriği her neyse, ziyaretçi sitenize girdikten sonra ilgi alanına uygun bir yere gelmiş olduğunu düşünmeli. Web sitenize gelen ziyaretçilerin sitede kaldığı süre Google sıralama faktörleri içinde en önemli kriterlerden biridir.

Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı; “Kullanıcılar sitenize giriş yapar yapmaz sitenizden ayrılıyor mu yoksa sitenizi vakit ayırmaya değer mi buluyor?” sorularının cevabını veren önemli bir orandır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizde yer alan diğer sayfaları da ziyaret ediyorsa hemen çıkma oranı düşer. Aksine eğer kullanıcılar web sitenize giriş yapar yapmaz çıkıyorsa ya da bir kaç saniye sonra sitenizden ayrılıyorsa hemen çıkma oranınız yükselir. Hemen çıkma oranı, web sitenizin performansı ve kullanıcıların ziyaret esnasındaki davranışları hakkında bilgi verir. Web sitenizin hemen çıkma oranı yüksekse web sitenizde yolunda gitmeyen bir takım şeyler var demektir.

Sayfa Dolaşımı

Sayfa Dolaşımı

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, farklı sayfaları mutlaka dolaşmalı. Eğer sitenizi ziyaret eden kişiler web sitenizde yer alan farklı veya benzer içerikleri dolaşıyorsa bu iyidir. Google gözünde anlamlıdır. İnsanlar, ilgi alanıyla alakalı konuları sitenizde bulmuş demektir. Sıralama sonuçlarında bu tarz popüler siteler üst sıralarda çıkar.

Backlink ve Referans Siteler

Geri Bağlantılar

Sizi öneren diğer web siteleri, en önemli SEO faktörlerinden biridir. Sizi ne kadar çok kişi öneriyorsa siz o kadar iyisinizdir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur: Backlinkler, farklı domainlerden, farklı ip adreslerinden gelmelidir. Kendi sitenizden kendinize ait başka bir siteye link çıkışı yaparsanız bir etkisi olmayacaktır.

Sosyal Medya Gücü

Sosyal Medya Gücü

Takipçiler, SEO ile ilgili gibi durmasa da öenmlidir. Sizi ne kadar kişi takip ediyor? Herhangi bir içerik paylaştığınızda anında bu bağlantıya tıklayıp siteye giriş yapan kaç kişi var? Google, sıralamaları oluştururken bu kriterlere dikkat eder.

İçerik Kalitesi

İçerik Kalitesi

Web sitenizde yayınladığınız içerikler kaliteli olmalıdır. Kaliteden kasıt, benzersiz, orijinal, ekstra bilgi içeren, kaynak gösterilmiş, içinde resim veya video olan içeriklerdir. Kopya içerikler, benzersiz olmadığı için sıralama alamaz. Google, kopya veya kalitesiz toplama içerikleri sıralamaya sokmaz.

Anahtar Kelime yoğunluğu

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar Kelime (Keyword) sayfanızda mutlaka her bölümde belirtilmelidir. Örneğin; SEO ile ilgili bir makale yazıyorsanız, H etiketi içinde “SEO” mutlaka sayfaya yazılmalıdır. 500 kelimeden oluşan bir makaleniz varsa yüzde 1-4 oranında anahtar kelime bu makale içinde geçmelidir.

65% SSL KULLANIM ORANI

Google aramalarında en üst sırada çıkan sonuçların %65'i HTTPS kullanmaktadır.

49% HEMEN ÇIKMA ORANI

Google ilk 3 sıra içindeki web sitelerinin ortalama "hemen çıkma oranı"" Yüzde 49'dur.

45% İÇERİK UZUNLUĞU

Yüksek aranma hacimli kelimelere göre yapılan aramalarda Google ilk 3 sıralamasında bulunanların diğer sitelere göre içerik uzunluğu oranı: %45

11.000 TOPLAM BACKLINK SAYISI

Google'da ilk sırada çıkan bir arama sonucunun, 10'uncu sırada olan siteden en az 10.000 daha fazla backlink aldığı tespit edilmiştir.

20% FARKLI SİTELERDEN GELEN BAĞLANTILAR

Google sonuçlarında ilk sıralarda olan sitelerin diğer sitelere oranla farklı web sitelerinden aldığı fazla baclink oranı yüzde 20 daha fazladır.

18% İÇERİĞİNDE ANAHTAR KELİME OLMAYANLAR

Google sonuçlarında ilk 3'te çıkan web sitelerinin %18'inin içeriklerinde anahtar kelime bulunmuyor. Sadece Title ve Description'da keyword yazıyor.

mobile compatible range finder panel

The best free SEO Tool prepared for Webmasters

Anyone who owns a website is called a webmaster. We offer solutions to meet all the needs of website owners. Our Mobile Row Finder Panel is a tool that a webmaster should always have. You can follow all your keywords on your mobile phone.

Weekly topics

Training Videos


Moradam Youtube Channel

What to do for SEO?

You can reach weekly SEO videos by following Moradam Youtube Channel.

Are you ready to meet our knowledge-packed videos about Search Engine Optimization and Digital Marketing techniques ?

You can also ask questions and get answers by commenting on the videos on our Youtube channel.

Haftalık SEO Videosu

You asked, we answered

Frequently Asked Questions


There are many rules and guidelines that need to be considered for someone who targets top positions in Google and other search engines. You should strictly follow the instructions in the Seo Getting Started Guide prepared by Google . Google also has 200 known ranking criteria . Knowing these criteria provides maximum benefit for your optimization efforts.

When you look from the eyes of a search engine, every website that provides information that is useful to people, that is different from other websites, is more useful. Your Website SEO Analysis should be done correctly. SEO Errors should be as few as possible. Your social media channels must be strong, provide useful information, be original and high quality, be quickly and easily accessible. Moradam has a solution for all these processes.

Our backlink system sends reference links from trusted sites. The system operates automatically. Reference links are sent to your site from predetermined source sites according to the sector you are interested in. This way, your website will increase in 4-6 months and your number of visitors will increase.

You must work with us for at least 4 months. Although studies performed before 4 months are not permanent, full effective increases cannot be achieved. In addition, we achieve 15% growth in the first 30 days. Every month from the second month your website will grow by 65 percent.

Our comprehensive package is the most preferred package for corporate customers. You will have the opportunity to work one-on-one with our manual links, promotional articles and our experts. In this package, we guarantee a minimum of 100 words "top 10" in Google rankings every month starting from month 2.

No. You don't need to place a code on your website to check your keyword ranking. Thanks to its artificial intelligence system, Moradam can find the exact Google ranking of all words without placing code on the website.

Simply provide your Google Search Console and Analytics information for your website. If you have purchased an on-site error correction process, you can provide us with information about the administration panel of your website, or if you do not wish to provide the information, you can edit your errors in accordance with the report we will send to you.

Yes, you can get a report with your own company name and give it to third parties. If you have a company that serves in the same sector with us, you can serve your customers through Moradam and get a development report with your own company logo. The Moradam brand name will not appear in these reports.

Latest Topics

SEO Training


We are looking at 360 degrees SEO!

With our trainings, our participants not only learn about Search Engine Optimization ... Digital marketing is discovering the importance of Facebook / Instagram / Google ads.

SEO Eğitimi

Certified Education

According to statistics, 9 out of 10 visitors to a website come from organic searches. This means that if your website's Search Engine Optimization is not good, your number of visitors will be low. You can reach more visitors by doing SEO work on your website.

If you want to participate in our training, you can visit our SEO Training page.

2019 Seo Rehberi
Seo Kriterleri

Sosyal Medyada Biz

Sosyal Medyada Biz

Sosyal Medya Uzmanı ekibimizin paylaşımlarıyla Moradam'ı daha yakından tanıyın!

Yapılmaması gerekenler

SEO NE DEĞİLDİR

"SEO ne değildir?" kısmını atlamamak gerekir. SEO bir "kara büyü" değildir. Yani web sitenizi bir anda yükseltemezsiniz. Bunun nedeni Google Sıralama Algoritması’nın sürekli değişmesi ve Google’ın bu konuda bir kullanım kılavuzu vermemesidir. Aslında Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları algoritmik varsayımlar ve her sektöre göre yapılan farklı ve sistemli çalışmalardan ibarettir.

All about SEO

CONSULT FREE

You can reach us from the below mentioned communication channels and you can contact us before you place an order.

Moradam İletişim
OUR CONTACT INFORMATION

Telephone Office: 0 212 539 3995
WhatsApp: 0 532 223 6590
Email: info@moradam.com

Turkey Central:
Atakent Mah. 241 Sok. Terrace Tema Residence
A Blok Daire:4 Küçükçekmece / İstanbul - Türkiye

Skype

volkandenizikiz01

Instagram

_moradamseo

WhatsApp

+90 532 223 6590