La traduzione della pagina è attualmente in modalità test. Se hai notato errori nella pagina o sei pronto ad aiutarti con la traduzione, ti preghiamo di contattarci: [email protected]

SEO

Acımasız bir savaşın içindeyiz. Bu ekonomik bir savaş! Dijital dünyanın büyümesiyle insanlar tembelleşti. Artık her şeyi online olarak satın alıyorlar. Rakipleriniz ise durumun farkında. Arkanızda bu işi bilen profesyoneller olmalı.

DURUN! ÖNCE HAZIRLIK YAPMALIYIZ

SEO Savaşı'nda başarılı olabilmek için güçlü bir ekibiniz olmalı

SEO yaparak arama sonuçlarında rakiplerinizin önüne geçebilmek için iyi bir analiz, plan ve program şart. SEO Kurmaylarımız önce web sitenizin her detayını inceleyecek ve eksikleri belirleyecektir. Bir savaştan galip çıkabilmek için sağlam teçhizatlar ve lojistik destek gerekir. Uzun süreli bir çalışma, eğitim, analiz ve backlink işlemlerinden sonra rakiplerinizi alt etmeniz işten bile değil. Sadece ordumuza güvenin.

"Seo Blog"umuzu ziyaret ettiniz mi?
600'den fazla makale içeren Türkiye'nin en büyük SEO blogunu günlük olarak takip etmenizi önemle tavsiye ederiz. Blog bölümüne ulaşmak için buraya tıklayınız. Ama önce SEO'nun püf noktalarını öğrenelim... Lütfen sayfayı aşağı kaydırın.
SEO Rekabeti

Ücretsiz SEO Analizi ve Sıra Bulucu

Google Sıra Bulucu

SEO NEDEN GEREKLİ?

Arama Motoru Optimizasyonu, internet işletmenizden reklamsız kazanç elde etmenizi sağlar.

SEO, Google veya benzer arama motorlarında web sitenizin anahtar kelime konumlarını yükselterek, içeriğinizle ilgili arama yapanların sizi bulabilmesini sağlar. Web sitenizden gelir elde etmek için sürekli olarak reklam vermenize gerek kalmaz. Reklam vermek zorunda olan bir internet şirketiniz varsa, reklam maliyetlerini uzun vadede azaltır.

Google, web siteleri arasında sıralama yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurur.

Arama Motoru Algoritması, Google tarafından tam olarak açıklanmasa da resmi veya gayri resmi olarak bilinen bazı sıralama faktörleri vardır. Aynı zamanda bizim gibi SEO ajansları, kendi gözlemlerine dayanarak temel sıralama faktörlerini ortaya çıkarmaktadır.

Neyle uğraştığınızı bilin!

SEO'NUN TEMEL FAKTÖRLERİ (infografik)

SEO'ya başlarken bilmeniz gereken temel sıralama faktörlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Faktörleri

SEO kriterleri nasıl değerlendilir?

Yukarıda şimdiye kadar bilinen, tespit edilen ve Google uzmanları tarafından açıklanan Sıralama kritlerleri yer almaktadır.

Bu tablo vasıtasıyla, Google’ın aslında sizden ne istediği ve ne beklediği anlaşılabilir. Bir web tasarım ekibine sahipseniz bazı hataları ve eksikleri kendiniz belirleyip düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer web sitelerinden alınan backlinkler ve sosyal medya aktivitesi önemlidir.

En önemli SEO faktörleri; Domain adını bilerek gelen ziyaretçilerin direkt girişleri, ziyaretçinin sayfada kalış süresi ve geri dönen sadık ziyaretçilerdir. Yani Bir kullanıcı web sitenizin adresini yazarak sitenizi ziyaret ediyorsa her zaman 1 puan öndesiniz demektir.

 
SEO Analiz
Herkese Açık grup · 2.304 üye
Gruba Katıl
Aktif SEO bilgi paylaşım ve kullanıcılar arası iletişim grubu "SEO ANALİZ". Bu grupta Ticaret ve Tanıtım Serbesttir. Destekleyen: https://www.moradam.com/
 
Direkt Ziyaretler

Direkt Ziyaretler

Direkt Ziyaret; Web sitenize gelen ziyaretçilerin Google veya herhangi arama motoru vasıtasıyla değil, direkt olarak site adresinizi yazarak sitenizi ziyaret etmesi durumudur. Bu girişler ne kadar çoksa, Google sıralamasında o kadar yukarıda olursunuz. Çok önemli bir kriterdir. Direkt girişleri yükseltmek için marka pazarlama işlemi yapmak gerekir.

sitede geçirilen zaman

Sitede geçirilen zaman

Ziyaretçilerin web sitenize girdikten sonra geçirdikleri zaman önemlidir. Web sitenizin içeriği her neyse, ziyaretçi sitenize girdikten sonra ilgi alanına uygun bir yere gelmiş olduğunu düşünmeli. Web sitenize gelen ziyaretçilerin sitede kaldığı süre Google sıralama faktörleri içinde en önemli kriterlerden biridir.

Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı; “Kullanıcılar sitenize giriş yapar yapmaz sitenizden ayrılıyor mu yoksa sitenizi vakit ayırmaya değer mi buluyor?” sorularının cevabını veren önemli bir orandır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizde yer alan diğer sayfaları da ziyaret ediyorsa hemen çıkma oranı düşer. Aksine eğer kullanıcılar web sitenize giriş yapar yapmaz çıkıyorsa ya da bir kaç saniye sonra sitenizden ayrılıyorsa hemen çıkma oranınız yükselir. Hemen çıkma oranı, web sitenizin performansı ve kullanıcıların ziyaret esnasındaki davranışları hakkında bilgi verir. Web sitenizin hemen çıkma oranı yüksekse web sitenizde yolunda gitmeyen bir takım şeyler var demektir.

Sayfa Dolaşımı

Sayfa Dolaşımı

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, farklı sayfaları mutlaka dolaşmalı. Eğer sitenizi ziyaret eden kişiler web sitenizde yer alan farklı veya benzer içerikleri dolaşıyorsa bu iyidir. Google gözünde anlamlıdır. İnsanlar, ilgi alanıyla alakalı konuları sitenizde bulmuş demektir. Sıralama sonuçlarında bu tarz popüler siteler üst sıralarda çıkar.

Backlink ve Referans Siteler

Geri Bağlantılar

Sizi öneren diğer web siteleri, en önemli SEO faktörlerinden biridir. Sizi ne kadar çok kişi öneriyorsa siz o kadar iyisinizdir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur: Backlinkler, farklı domainlerden, farklı ip adreslerinden gelmelidir. Kendi sitenizden kendinize ait başka bir siteye link çıkışı yaparsanız bir etkisi olmayacaktır.

Sosyal Medya Gücü

Sosyal Medya Gücü

Takipçiler, SEO ile ilgili gibi durmasa da öenmlidir. Sizi ne kadar kişi takip ediyor? Herhangi bir içerik paylaştığınızda anında bu bağlantıya tıklayıp siteye giriş yapan kaç kişi var? Google, sıralamaları oluştururken bu kriterlere dikkat eder.

İçerik Kalitesi

İçerik Kalitesi

Web sitenizde yayınladığınız içerikler kaliteli olmalıdır. Kaliteden kasıt, benzersiz, orijinal, ekstra bilgi içeren, kaynak gösterilmiş, içinde resim veya video olan içeriklerdir. Kopya içerikler, benzersiz olmadığı için sıralama alamaz. Google, kopya veya kalitesiz toplama içerikleri sıralamaya sokmaz.

Anahtar Kelime yoğunluğu

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar Kelime (Keyword) sayfanızda mutlaka her bölümde belirtilmelidir. Örneğin; SEO ile ilgili bir makale yazıyorsanız, H etiketi içinde “SEO” mutlaka sayfaya yazılmalıdır. 500 kelimeden oluşan bir makaleniz varsa yüzde 1-4 oranında anahtar kelime bu makale içinde geçmelidir.

65% SSL KULLANIM ORANI

Google aramalarında en üst sırada çıkan sonuçların %65'i HTTPS kullanmaktadır.

49% HEMEN ÇIKMA ORANI

Google ilk 3 sıra içindeki web sitelerinin ortalama "hemen çıkma oranı"" Yüzde 49'dur.

45% İÇERİK UZUNLUĞU

Yüksek aranma hacimli kelimelere göre yapılan aramalarda Google ilk 3 sıralamasında bulunanların diğer sitelere göre içerik uzunluğu oranı: %45

11.000 TOPLAM BACKLINK SAYISI

Google'da ilk sırada çıkan bir arama sonucunun, 10'uncu sırada olan siteden en az 10.000 daha fazla backlink aldığı tespit edilmiştir.

20% FARKLI SİTELERDEN GELEN BAĞLANTILAR

Google sonuçlarında ilk sıralarda olan sitelerin diğer sitelere oranla farklı web sitelerinden aldığı fazla baclink oranı yüzde 20 daha fazladır.

18% İÇERİĞİNDE ANAHTAR KELİME OLMAYANLAR

Google sonuçlarında ilk 3'te çıkan web sitelerinin %18'inin içeriklerinde anahtar kelime bulunmuyor. Sadece Title ve Description'da keyword yazıyor.

Yapılmaması gerekenler

SEO NE DEĞİLDİR

"SEO ne değildir?" kısmını atlamamak gerekir. SEO bir "kara büyü" değildir. Yani web sitenizi bir anda yükseltemezsiniz. Bunun nedeni Google Sıralama Algoritması’nın sürekli değişmesi ve Google’ın bu konuda bir kullanım kılavuzu vermemesidir. Aslında Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları algoritmik varsayımlar ve her sektöre göre yapılan farklı ve sistemli çalışmalardan ibarettir.

Diğer SEO Siteleri

Türkiye ve dünyadaki önemli SEO kaynakları

seohocasi logo
SEOHOCASI.COM

Kaan Gülten tarafından kurulan SEO Hocası, blog ve seo analiz araçlarıyla ön plana çıkıyor. Web sitesi: https://www.seohocasi.com

zeo logo
ZEO.ORG

Yiğit Konur tarafından kurulan ZEO, Türkiye ve Dünya'da adını duyurmuş sayılı SEO Şirketlerimizden biridir. Web sitesi: https://www.zeo.org

ayhan karaman logo
AYHANKARAMAN.COM

Ayhan Karaman'ın kendi ismiyle kurduğu SEO Blog'unda güncel makaleler ve püf noktaları bulabilirsiniz. https://www.ayhankaraman.com

stradiji logo
STRADIJI.COM

Mert Erkal tarafından Kurulan Stradiji, Kurumsal SEO hizmetleri ve Güncel Bloguyla kullanıcılara ulaşıyor. https://www.stradiji.com

webtures logo
WEBTURES.COM

Webtures , Seohocası'nın kurumsal yan firması olarak hizmet veriyor. Genelde Dijital pazarlama çalışmaları yapıyor. https://www.webtures.com

aramamotoru logo
ARAMAMOTORU.COM

Hasan Yaşar tarafından kurulan Aramamotoru.com, SEO Blogunda güncel konulara değiniyor. https://www.aramamotoru.com

crm logo
CRMMEDYA.COM

CRM Medya Digital Pazarlama ve Reklamcılık konularında ağırlıklı olarak hizmet veriyor. https://www.crmmedya.com

searchengineland logo
SEARCHENGINELAND.COM

Search Engine Land En güncel Google bloglarından biridir. Gelişmeleri anında takip ederek kullanıcılarına ulaştırır. https://www.searchengineland.com

backlinko logo
BACKLINKO.COM

Backlinko, Brian Dean tarafından kurulmuş tüm dünyada takip edilen bize de ilham veren bir SEO makale sitesidir. https://www.backlinko.com

neil patel logo
NEILPATEL.COM

Neil Patel'in dünyaca ünlü SEO blog'unu mutlaka takip edin. En güncel taktikleri yazan nadir sitelerden biridir. https://www.neilpatel.com

Tutto su SEO

CONSULTARE GRATIS

Puoi raggiungerci dai canali di comunicazione menzionati qui sotto e puoi contattarci prima di effettuare un ordine.

Moradam İletişim
INFORMAZIONI DI CONTATTO

Ufficio telefonico: 0 212 539 3995
WhatsApp: 0 532 223 6590
E-mail: [email protected]

Turchia centrale:
Atakent Mah. 241 Sok. Terrace Tema Residence
A Blok Daire:4 Küçükçekmece / İstanbul - Türkiye