Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Hizmeti

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır ve Türkçe ‘de arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Arama motorlarında üst sıralara yükselmek adına yapılan tüm işlemleri kapsar. Yükselmekte ki amaç ise sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha büyük kitlelere ulaştırılması hedefidir.

SEO’ nun amacı internet kullanıcılarının karşısına aradıkları konu hakkında en doygun cevabı veren ve  en verimli siteleri çıkarmaktır. SEO arama motorlarının mantığına uygun bir şekilde çalışır ve aranılan konu için  ideal web adreslerini ve sayfalarını oluşturmaya çalışır. Bunun için çeşitli kriterler baz alınarak hazırlanan SEO çalışmalarında kişisel, kurumsal ve diğer sitelerin daha çok kişiye ulaşması hedeflenir.

SEO Sektörü

SEO çalışmaları günümüzde yepyeni bir sektör haline gelmiştir. Yeni bir sektör olmasına  rağmen en fazla talep gören ve bu sebeple de rekabetin çok görüldüğü bir sektör haline gelmiştir. Hal böyle olunca SEO sektörü amacından saptırılmak istenilen, farklı düşünce grupları tarafından da hedef noktasına alınabilmekte ve suistimallere açık hale gelebilmektedir. Bu yüzden SEO sektöründe çok dikkatli olmak gerekmektedir. Farklı niyet ve amaçlarla sektöre girenler ve ya girmeye çalışanlar SEO çalışmaları için büyük risk oluşturmaktadır.

Ayrıca yalnızca risk oluşturmakla kalmıyor, güven ortamını sarsarak güven probleminin oluşmasına da sebebiyet vermektedirler. Hal böyle olunca firmalar daha tedirgin ve dikkatli davranıyor. Tüm bu risklerden korunmak için Kurumsal firmalar SEO çalışmaları için gerektiğinden çok daha fazla dikkat ve özen göstermek durumunda kalıyorlar. Çünkü söz konusu olan firmanın geleceğidir.

Kurumsal SEO Çalışmaları

Kurumsal SEO çalışmaları, jenerik kelimeleri değil bu alanın dışında kalan konuları içermektedir. Örneğin, gündem, uygulama kelimesi gibi genel geçer Kelimeler yerine, asansör veya doğrudan firma adına yönelik çalışmaları kapsayan çalışmalar yapılmaktadır. Mesela kurumsal SEO çalışmaları arasında; Ankara asansör tamiratı veya  İstanbul temizlik şirketi gibi belirli  bölgelere göre de sektörler bulunmaktadır.

Kurumsal SEO çalışması yapılabilmesi için gereken bir diğer bir kriter ise bir şirketin var olması gerektiğidir. Çünkü  yapılmış olan çalışmalara ilişkin fatura kesimi, ekip çalışması yapılması, detaylı rapor hazırlama yapılması ve daha fazla güvence için olmazsa olmaz olan bir şirketin varlığıdır.

Kurumsal SEO Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki kurumsal SEO Hizmeti almak isteyen veya jenerik SEO çalışması yaptırmayı düşünen kişiler firma seçerken nelere dikkat etmelidir? Kurumsal SEO veya jenerik SEO çalışması yaptırmayı düşünenler için verilecek olan ilk tavsiye ve dikkat edilmesi gereken en önemli konu kesinlikle referans olmalıdır. Daha önce söz konusu firma tarafından yapılan çalışmalar, elde edilmiş olan başarılar, kendi sitesinde elde etmiş olduğu başarılar gibi konularda gösterilen referanslar önem arz eder.

Mesela Adwords reklamlarında görmüş olduğunuz bir SEO firmasını tercih etmeniz sakıncalı olacaktır. Bunun yerine Adwords reklam yönetimi için tercih etmeniz daha doğrudur. Aynı durum SEO çalışmanızı yapmasını düşündüğünüz firma için de geçerlidir.

SEO firmasının kendi sayfası, sayfada yer alan açıklamalar, makaleler, yazılış tarzı, anlatım biçimleri en önemlisi de kullanılan anahtarlar size çok büyük ip uçları verecektir. Çünkü kaliteli iş yapan bir firma öncelikle kendisini tanıtmak için en iyi hünerlerini sergileyecektir. Mesela firmanın kullandığı anahtar kelimelerdeki sıralaması, sektördeki kalite sıralamasını da ele verecektir.

Tüm bu yukarıda  saymış olduğumuz kriterler titizlikle incelenmeli ve değerlendirilmelidir. Böylece doğru firmaya karar verirken belli kriterlere göre değerlendirme yaptığınız için içiniz daha rahat olacaktır ve en karlı ve kaliteli SEO çalışmasını yaptırmış olacaksınız.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir