Profesyonel SEO Hizmetleri

SEO'nun gücünü Moradam farkıyla görün. Profesyonel SEO Uzmanlarından oluşan ekibimizle yüksek başarı oranı sağlıyoruz. Google arama sonuçlarında rakiplerinizin önüne geçebilmek için iyi bir planlama, analiz ve hizmet sunuyoruz.

Web Siteni Hemen Analiz et

SEO NEDİR?

SEO; Bir web sitesine gelen doğal ziyaretçi trafiğinin kalitesini ve sayısını artırmak amacıyla arama motorlarının kurallarına uyarak yapılan site içi ve site dışı iyileştirme (optimizasyon) çalışmalarıdır.

SEO olarak da bilinen "Arama Motoru Optimizasyonu", Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi çeşitli arama motorlarının aramaları nasıl gerçekleştirdiğini, İnternet sayfalarının nasıl taranacağını ve belirli anahtar kelimeler için web sitesinin nasıl optimize edilmesi gerektiğini anlama yöntemidir.

"Seo Blog"umuzu ziyaret ettiniz mi?
800'den fazla makale içeren Türkiye'nin en büyük SEO blogunu günlük olarak takip etmenizi önemle tavsiye ederiz. Blog bölümüne ulaşmak için buraya tıklayınız. Ama önce SEO'nun püf noktalarını öğrenelim...
Lütfen sayfayı aşağı kaydırın.
SEO Rekabeti
seo nedir

SEO kazancınızı gözle görünür oranda artırır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) mükemmel şekilde nasıl yapılır?

Web sitesinde Arama Motoru Optimizasyonu yapılmasının ana amacı; arama motorlarının web sayfalarını nasıl taradığını, nasıl listelediğini ve aramada kullanılan anahtar kelimelerin nasıl belirlenmesi gerektiğini anlamaktır.

SEO aslında web sitesinin satış kabiliyetini büyüten modern bir teknolojidir. İyi bir arama motoru optimizasyonu, doğru kabul edilmiş bilgileri eksiksiz ve hızlı olarak arama yapan kişilere ulaşmasına yardımcı olarak yapılır.

SEO Öğren SEO Kriterleri SEO Analizi

SEO NEDEN GEREKLİ?

Arama Motoru Optimizasyonu, internet sitenizden reklamsız kazanç elde etmenizi sağlar.

Genelde diğer web sitesi sahipleri, doğru ve kabul edilmiş bilgiyi kendi yayınlarında kaynak olarak gösterir. Eğer sahip olduğunuz web sitesi ziyaretçilere doğru bir bilgi sunuyorsa; Bu, arama motorundaki sıralamanızı yükseltir. Nihai sonuç, web sitelerinin birbirine bağlantı (backlink) vermesi sayesinde gerçekleşir. Her bağlantı bir puan anlamına gelir ve web sitesinin otoritesini artırır.

Google, web siteleri arasında sıralama yaparken bazı kriterleri göz önünde bulundurur.

Kullanıcıların arama alışkanlıklarıyla tutarlı olmak ve kullanıcı deneyimini etkilemeden arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek SEO'da başlıca unsurdur.

Google Sıra Bulucu
Performans Garantili Hizmetler

SEO'da bir marka: Moradam

Moradam, her sektörde uzmanlaşmış geniş ekibiyle hizmet vermektedir. Bilinen tüm SEO faktörlerini, çalışılan web sitesinin türüne ve sektörüne göre başarıyla ugulamaktayız.

Web Sitesinin ziyaretçisi sayısını ve kazancını artıracak kalıcı çözümler üretiriz. SEO'da gerekli olan bir çok ücretli ve ücretsiz araç kullanırız. Ekibimizin kendini geliştirmesi için sürekli olarak eğitim takviyesi yaparız. SEO çalışmaları kapsamında, web siteniz için daha kaliteli, kitleye uygun trafik ve kalıcı sonuçlar garanti etmekteyiz.

Şu anda bu yazıyı okuyorsanız, web sitenizin daha fazla ziyaretçiye ihtiyacı var demektir. Bu sayfadaki ana mantığın benzerini sizin sitenizde de uygulayıp tamamen kullanıcı odaklı bir çalışma yapabiliriz. Moradam SEO Ajansı, kanıtlanmış uzman teknikleri ile kısa sürede size gözle görülür sonuçlar verir.

SEO Referanslarımız

Neyle uğraştığınızı bilin!

SEO'NUN TEMEL FAKTÖRLERİ (infografik)

SEO'ya başlarken bilmeniz gereken temel sıralama faktörlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Faktörleri

SEO kriterleri nasıl değerlendilir?

Yukarıda şimdiye kadar bilinen, tespit edilen ve Google uzmanları tarafından açıklanan sıralama kriterleri yer almaktadır.

Bu infografik vasıtasıyla, Google'ın aslında sizden ne istediği ve ne beklediği anlaşılabilir. Bir web tasarım ekibine sahipseniz bazı hataları ve eksikleri kendiniz belirleyip düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer web sitelerinden alınan bağlantılar (backlink) ve sosyal medya aktivitesi önemlidir.

En önemli SEO faktörleri; Domain adını bilerek gelen ziyaretçilerin direkt girişleri, ziyaretçinin sayfada kalış süresi ve geri dönen sadık ziyaretçilerdir. Yani Bir ziyaretçi web sitenizin domain adresini bilerek sitenizi ziyaret ediyorsa her zaman 1 puan öndesiniz demektir.

Facebook SEO Analiz Grubu
SEO Analiz'e katılın
SEO'ya meraklı binlerce üyenin katılımıyla oluşan, ücretsiz Facebook Grubumuza katılın! SEO ANALİZ Grubu Facebook'taki benzerlerinin araraında en aktif olan gruptur. Gruptaki mesajları takip ederek güncel bilgiler edinin... Katılmak için tıklayınız.
Direkt Ziyaretler
Direkt Ziyaretler

Tarayınıcızn (Chrome, Firefox, Internet Explorer vb.) adres satırına bir web sitesinin adresini yazarak giriş yapmak "Direkt Ziyaret" anlamına gelir. Marka Bilinirliği ile alakalı olan bu durum, Google için önemli bir sıralama faktörüdür. Google'ın 25 Mart 2014'te yayınladığı Panda algoritması güncellemesiyle, Marka sorguları artık sıralama sonuçlarına direkt etki etmektedir.

sitede geçirilen zaman
Sitede geçirilen zaman

İnsanların web sitenize giriş yaptıktan sonra sitenizde geçirdikleri zaman da çok önemlidir. İçeriğiniz, arama yaparak sitenize gelen ziyaretçinin "arama niyetini" karşılıyor mu? Ziyaretçi, sayfada istediği bilgiyi bulabiliyor mu? Tasarım ve içerik olarak sayfa uygun yapılandırılmış mı? Yazılar okunaklı mı? Metin içindeki cümleler anlaşılabilir mi? İşte bunlar çok önemli faktörlerdir.

Hemen Çıkma Oranı
Hemen Çıkma Oranı

Hemen Çıkma Oranı; “Kullanıcılar sitenize giriş yapar yapmaz sitenizden ayrılıyor mu yoksa diğer sayfalarınızı da ziyaret ediyorlar mı?” sorularının cevabını veren önemli bir orandır. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar sitenizde yer alan diğer sayfaları da ziyaret ediyorsa hemen çıkma oranı düşer. Aksine eğer kullanıcılar web sitenize giriş yapar yapmaz çıkıyorsa ya da bir kaç saniye sonra sitenizden ayrılıyorsa hemen çıkma oranınız yükselir. Hemen çıkma oranı, web sitenizin performansı ve kullanıcıların ziyaret esnasındaki davranışları hakkında bilgi verir. Web sitenizin hemen çıkma oranı yüksekse web sitenizde yolunda gitmeyen bir takım şeyler var demektir.

Sayfa Dolaşımı
Sayfa Dolaşımı

Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar, farklı sayfaları mutlaka dolaşmalı. Eğer sitenizi ziyaret eden kişiler web sitenizde yer alan farklı veya benzer içerikleri dolaşıyorsa bu iyidir. Google gözünde anlamlıdır. İnsanlar, ilgi alanıyla alakalı konuları sitenizde bulmuş demektir. Google sonuçlarında bu tarz popüler siteler üst sıralarda çıkar.

Backlink ve Referans Siteler
Bağlantılar (Backlink)

Sizi öneren diğer web siteleri, en önemli SEO faktörlerinden biridir. Sizi ne kadar çok kişi öneriyorsa siz o kadar iyisinizdir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur: Backlinkler, farklı domainlerden, farklı ip adreslerinden gelmelidir. Kendi sitenizden kendinize ait başka bir siteye link çıkışı yaparsanız bir etkisi olmayacaktır.

Sosyal Medya Gücü
Sosyal Medya Gücü

Takipçiler, SEO ile ilgili gibi durmasa da öenmlidir. Sizi ne kadar kişi takip ediyor? Herhangi bir içerik paylaştığınızda anında bu bağlantıya tıklayıp siteye giriş yapan kaç kişi var? Google, sıralamaları oluştururken bu kriterlere dikkat eder.

İçerik Kalitesi
İçerik Kalitesi

Web sitenizde yayınladığınız içerikler kaliteli olmalıdır. Kaliteden kasıt, benzersiz, orijinal, ekstra bilgi içeren, kaynak gösterilmiş, içinde resim veya video olan içeriklerdir. Kopya içerikler, benzersiz olmadığı için sıralama alamaz. Google, kopya veya kalitesiz toplama içerikleri sıralamaya almaz.

Anahtar Kelime yoğunluğu
Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar Kelime (Keyword) sayfanızda mutlaka her bölümde belirtilmelidir. Örneğin; SEO ile ilgili bir makale yazıyorsanız, H etiketi içinde “SEO” kelimesi mutlaka sayfada yazılmalıdır. 500 kelimeden oluşan bir makaleniz varsa yüzde 1-4 oranında anahtar kelime bu makale içinde geçmelidir.

65% SSL KULLANIM ORANI

Google aramalarında en üst sırada çıkan sonuçların %65'i HTTPS kullanmaktadır.

49% HEMEN ÇIKMA ORANI

Google ilk 3 sıra içindeki web sitelerinin ortalama "hemen çıkma oranı"" Yüzde 49'dur.

45% İÇERİK UZUNLUĞU

Yüksek aranma hacimli kelimelere göre yapılan aramalarda Google ilk 3 sıralamasında bulunanların diğer sitelere göre içerik uzunluğu oranı: %45

11.000 TOPLAM BACKLINK SAYISI

Google'da ilk sırada çıkan bir arama sonucunun, 10'uncu sırada olan siteden en az 10.000 daha fazla backlink aldığı tespit edilmiştir.

20% FARKLI SİTELERDEN GELEN BAĞLANTILAR

Google sonuçlarında ilk sıralarda olan sitelerin diğer sitelere oranla farklı web sitelerinden aldığı fazla baclink oranı yüzde 20 daha fazladır.

18% İÇERİĞİNDE ANAHTAR KELİME OLMAYANLAR

Google sonuçlarında ilk 3'te çıkan web sitelerinin %18'inin içeriklerinde anahtar kelime bulunmuyor. Sadece Title ve Description'da keyword yazıyor.

mobil uyumlu sıra bulucu paneli
Web sitesi yöneticileri için hazırlanmış en iyi ücretsiz SEO Paneli

Web sitesi sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunuyoruz. Mobil Sıra Bulucu Panelimiz bir webmaster'ın sürekli elinin altında bulunması gereken bir araçtır. Tüm anahtar kelimelerinizi cep telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

TIKLA >> Sıra Bulucu uygulamamızı Google Play'den indirmek için tıklayın

Yapılmaması gerekenler

SEO NE DEĞİLDİR

Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları algoritmik varsayımlar ve her sektöre göre yapılan farklı ve sistemli çalışmalardan ibarettir. Bu bir sihir değildir. Size kısa sürede (örneğin 15 gün) yükselme garantisi veren hiç bir kişiye veya makaleye aldanmamalısınız. "Hızlı SEO" diye bir teknik yoktur.

SEO; uzun vadede başarı sağlayan, marka bilinirliği ile özdeşleşmiş, Google'ın belirlediği tarama ve sıralama kriterlerine uyumlu olarak web sitesi düzenleme sanatıdır.

Haftalık konularla

SEO Videoları


Moradam Youtube Channel
SEO İçin Ne Yapılmalı?

Youtube Kanalımızı takip ederek haftalık SEO videolarına ulaşabilirsiniz.

Başından sonuna Arama Motoru Optimizasyonu ve Digital Pazarlama tekniklerini anlatıyoruz. Bilgi dolu videolarımız ile buluşmaya hazır mısınız?

Ayrıca Youtube kanalımızdaki videolara yorum yazarak soru sorabilirsiniz.

Haftalık SEO Videosu

Siz sordunuz biz cevapladık

Sıkça Sorulan SEO Soruları


Google ve diğer arama motorlarında üst sıraları hedefleyen biri için dikkat edilmesi gereken bir çok kural ve yönerge vardır. Google'ın hazırladığı Seo Başlangıç Rehberi'ndeki talimatlara kesinlikle uymalısınız. Aynı zamanda Google'ın bilinen 200 farklı sıralama kriteri bulunmaktadır. Bu kriterleri bilmeniz Optimizasyon çalışmalarınızda maksimum fayda sağlar.

Bir arama motoru gözünden baktığınızda, insanlara faydalı olan yani diğer web sitelerinden farklı bilgiler veren, uzman bilgiler sağlayan her web sitesi daha faydalıdır. Web Sitenizi SEO Analizi doğru yapılmalıdır. SEO Hataları olabildiğince az olmalıdır. Sosyal medya kanallarınız güçlü olmalı, faydalı bilgiler sağlamalısınız, orijinal ve kaliteli olmalısınız, hızlı ve kolay ulaşılabilir olmalısınız. Tüm bu işlemler için Moradam sizin adınıza çözüm üretmektedir.

Backlink sistemimiz, güvenilir sitelerden referans linkler göndermektedir. Sistem otomatik çalışmaktadır. İlgili olduğunuz sektöre göre daha önceden belirlenen kaynak sitelerden sitenize referans linkler gönderilmektedir. Bu şekilde web siteniz 4-6 ay içinde yükseliş eğilimine geçerek ziyaratçi sayınız artmaktadır.

Minimum 4 ay bizimle çalışmalısınız. 4 aydan önce yapılan çalışmalar kalıcı olmamakla birlikte tam etkili yükselişler elde edilememektedir. Bunun yanı sıra ilk 30 günde %15 büyüme sağlamaktayız. İkinci aydan itibaren HER AY web sitenizde yüzde 65 büyüme olacaktır.

Kapsamlı SEO paketimiz kurumsal müşteriler tarafından en çok tercih edilen pakettir. Çalışma içerisinde manuel linklemeler, tanıtım yazıları ve uzmanlarımız ile birebir çalışma imkanı bulursunuz. Bu pakette, 2. aydan itibaren Google sıralamasında her ay minimum 100 kelime "ilk 10 sırada olmayı" garanti etmekteyiz.

Hayır. Anahtar kelime sıralamanızı kontrol etmek için web sitenize bir kod yerleştirmenize gerek yoktur. Sahip olduğumuz yapay zeka sistemi sayesinde, web sitenize kod yerleştirmeden tüm anahtar kelimelerinizin Google sıralamasını tam doğru bir şekilde bulabilmekteyiz.

Web sitenize ait Google Search Console ve Analytics bilgileriniz vermeniz yeterlidir. Eğer, Site içi hata düzeltme işlemi satın aldıysanız web sitenizin Yönetim paneli bilgilerini bize verebilir veya bilgileri vermek istemiyorsanız hatalarınızı size göndereceğimiz rapor doğrultusunda kendiniz düzenleyebilirsiniz.

Evet, Kendi firma adınızla rapor alabilir, 3. kişilere verebilirsiniz. Bizimle Aynı sektörde hizmet veren bir firmanız varsa, müşterilerinize Moradam aracılığıyla hizmet verip kendi firma logonuzla Gelişme raporu alabilirsiniz. Moradam marka ismi bu raporlarda yazmayacaktır.

En Güncel Konularla

SEO Eğitimi


SEO'ya 360 Derece Bakıyoruz!

Eğitimlerimiz ile katılımcılarımız sadece Arama Motoru Optimizasyonu'nu öğrenmekle kalmıyor... Dijital pazarlama, Facebook / Instagram / Google reklamlarının önemini keşfediyor.

SEO Eğitimi
Sertifikalı Eğitim

İstatistiklere göre bir internet sitesinin 10 ziyaretçisinden 9'u organik aramalardan geliyor. Bu, eğer web sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu iyi değil ise ziyaretçi sayınızın düşük olacağı anlamına geliyor. Web sitenize SEO çalışması yaparak daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Siz de eğitimlerimize katılmak istiyorsanız SEO Eğitimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

NEDEN MORADAM?

SEO Yönetim Platformu

 • Anahtar Kelime Takibi

  Moradam, web sitenizin Google'da göründüğü tüm anahtar kelimeleri takip etmenize olanak sağlar. Moradam botları, milyonlarca web sitesini ziyaret ederek anahtar kelime takibi yapar. Yaklaşık 1.5 milyon web sitesini veritabamızda bulundururuz. Anahtar kelime konumlarını ise dünya genelinde 355 farklı konumda analiz edebilmekteyiz.

  Siz de sıralama takip panelimizi kullanarak anahtar kelimelerinizi takip edebilirsiniz. Bu hizmet kısıtlı anahtar kelime sayısı ile tamamen ücretsizdir.

  Site Analizi hakkında daha fazla bilgi al

  Anahtar kelime izleme
 • Rakip Analizi

  Google'daki tüm rakiplerinizi izleyin! Moradam platformunu kullanarak tüm rakiplerinizin sıralamalarını takip edebilirsiniz. Rakiplerinizin Google Analiz raporlarını alarak kendi web sitenizle karşılaştırabilirsiniz.

  Rakip analizi
 • Anında PDF Raporlar

  Web sitesi analizi ve sıralama raporlarınızı tek bir buton ile indirebilirsiniz.

  • Anında otomatik olarak oluşturulan raporlar (XLS/CSV/PDF formatları)
  • Kendi marka logonuz ile rapor alma
  • Raporlarınızı zamanlayarak otomatik mail alma
  Anında PDF Raporlar
 • Devasa Backlink Ağı

  Web sitenizin Arama Motoru Optimizasyon çalışması için 1-5 yaşındaki partner sitelerimizden güçlü backlink ağı oluşturma çalışmalarına başlarız. Bu çalışma, sınırsız sayıda seçebileceğiniz anahtar kelimelere yönelik olarak yapılır.

  Backlinklerimizin sayısı ve kalitesi, sitenize ilk aydan itibaren doping etkisi yaratacaktır. Web sitenizin kelime sıralamalarını kontrol panelinizden online takip edebileceksiniz. Anahtar kelimeleriniz her gün otomatik izlenecek ve SMS ile günlük sıralama raporu alacaksınız. Ayrıca panelimizde girerek geçmiş sıralamanızı görüntüleyebilirsiniz.

  Devasa Backlink Ağı
Moradam Yardım ve destek

Web siteniz ile alakalı her konuda

ÜCRETSİZ DANIŞIN

Aşağıda belirtilen iletişim kanallarından bize ulaşabilir ve sipariş vermeden önce önce aklınıza takılan her konuda bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Moradam İletişim
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon Ofis: 0 212 539 3995
WhatsApp: 0 532 223 6590
E-Posta: info@moradam.com

Türkiye Merkez:
Atakent Mah. 241 Sok. Terrace Tema Residence
A Blok Daire:4 Küçükçekmece / İstanbul - Türkiye

Moradam Adres