SEO Hizmeti Nedir?

SEO Hizmeti Nedir?

SEO hizmeti, bir sitenin arama motorlarında hedeflenen arama sorguları için görünürlüğünü arttırmaya ve üst sıralara taşımaya yönelik bir dizi çalışmadır. SEO, Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığının baş harflerinden oluşan bir kısaltmayı ifade eder.

SEO hizmeti ne demek sorusunu bu boyutta: Kurduğumuz siteye gelen trafiği arttırmak için arama motorlarının sonuçlarında sitenin konumunu iyileştirmeyi amaçlayan bir dizi çalışma olarak tanımlayabiliriz.

SEO, bir siteyi geliştirme, ortamını değiştirme, kullanıcı davranışını analiz etme, hedeflenen arama motorlarında hedeflenen taleplerde mevcut pozisyonları iyileştirmeyi amaçlayan çalışmaların toplamıdır.

SEO Hizmeti Nedir?

Optimizasyon ve tanıtım uzun ve rutin bir süreçtir. Görevi kolaylaştırmak için profesyoneller SEO araçları kullanır. Bu SEO araçları, ücretsiz olanlardan ücretli olanlara doğru değişebilir. Her uzman, profesyonel problemleri çözmek için kendi araçlarına sahiptir. Örneğin, moradam.com paneli ile ücretsiz olarak sonsuz kelime takibi yapabilirsiniz. İkinci olarak moradam seo araçları ile bir çok giriş düzeyde seo denetimi ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üçüncü olarak piyasadaki çeşitli ücretsiz seo araçlarından da yararlanabilirsiniz. Dördüncü olarak, SEO Uzmanlarının Kullandığı SEO Araçları listesine de göz atmanızı öneririz.

SEO hizmeti nedir sorusunun yanıtı şu çalışmaları içermektedir:

  • Anahtar sıralama faktörlerini belirlemek için arama motoru sıralama algoritmalarının analizi,
  • Arama motoru yeniliklerinin ve güncellemelerinin takip edilmesi,
  • İstenilmekte olan mevcut talebin analizi,
  • Arama sorgularının istatistikleri, konuyla ilgili sitelere ziyaretlerin sayısı tespiti,
  • Dahili optimizasyon kapsamında web sitenin kendisini iyileştirme çalışmaları,
  • Siteye atıfları, backlinkleri mantıklı bir programla arttırma çalışmaları,
  • Kurduğumuz sitedeki ve sonuç sayfalarındaki kullanıcı davranışlarının analizi üzerinde çalışmak,
  • Sonuçları takip etmek.

SEO Hizmeti Hakkında Bazı Bilgiler

Arama motoru optimizasyonu ve tanıtımı teknik olarak karmaşık, özel bir süreçtir.  Genel olarak, SEO odaklı web sitesi tanıtımında çalışmaya başladıktan sonra geri dönüş almak 3 ila 9 ay arasında sürebilmektedir. Süre, sitenin yaşı, bu konuda aktif olarak var olan siteler (rekabet), sitedeki genel trafik, halihazırdaki backlinkler belirleyici olmaktadır.

Daha fazla ziyaretçiyi sitenize çekmek için optimizasyon nüanslarına girmenize veya karmaşık yazılım kullanmanıza gerek yoktur. Moradam SEO hizmeti ile sitenizdeki bütün hataların tespit edilmesi ve çözüm önerilerinin sunulması tarafımızdan yapılmaktadır. Önerilen tüm değişiklikleri yaptıktan sonra, site trafiği zaman içerisinde artacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir