İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

KURUMSAL SEO İLE SATIŞLARINIZI ARTIRIN

Kurumsal Seo için tek adres burasıdır. Seo çalışmanızı online rapor alarak takip edebilirsiniz. Raporlar saatlik üretilmektedir.

Arama motorları her geçen gün daha akıllı ve işlevsel bir hale geliyor. İnternet sitelerinden de kendi güncel algoritmalarına uymasını ve profesyonelleşmesini istiyor. Arama motorlarının gelişmesi ve daha işlevsel hale gelmesi beraberinde SEO kavramını ortaya çıkarırken gelişmesini de sağladı. Yalnızca kişisel web sitelerinin değil kurumsal web siteleri içinde SEO kavramının zorunlu bir ihtiyaç haline gelmesi Kurumsal SEO kavramını ortaya çıkardı.


seo yapmak

Google’da bir web sitesinin ilk sırada yer alması ve kullanıcıların dikkatini çekmesi birçok reklam çalışmasından daha değerlidir. Web dünyasında yaşanan sınırsız değişiklikler… Aktif internet kullanım oranının artması… Kurumsal firmalar ve diğer web sitelerinin arama motorlarında ilk sırada yer almasını daha değerli bir hale getirdi.

Bunu bir örnekle daha rahat anlayacağınıza eminiz. Örneğin bir kullanıcı ayakkabı almak istediği zaman arama motorlarından yaptığı sorgulama ve araştırma sonucu alışverişine karar verir. Ürünler ve markalar hakkında gerekli bilgiye yine arama motorları üzerinden yaptığı araştırmalar sonucu ulaşır. Hatta çoğu kez alışverişini internet üzerinden sonlandırır. Yalnızca e-ticaret siteleri değil birçok kurumsal firma için bu oldukça önemlidir. Sunduğunuz hizmet her ne olursa olsun arama motorlarında başarı sağlamak istiyorsanız Kurumsal SEO çalışmaları yapmanız gerekir. Firmaların için reklam, referans ve güvenilirlik gibi birçok konu göz önüne alındığı zaman Kurumsal SEO çalışmalarının web siteleri için ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Web siteniz üzerinden satış sağlamasanız bile firmanızın itibarı, markalaşmanız ve reklamınız açısından da arama motorlarındaki konumunuz önemlidir.

web tasarım

KURUMSAL SEO NEDİR?

Kurumsal SEO kavramının bir firma için ne kadar önemli olduğundan bahsettik. Şimdi ise en geniş kapsamı ile tanımını yapalım. Kurumsal SEO firmalara özel olarak üretilen SEO stratejileri ve çalışmalarıdır. Kurumsal SEO, eğlence, haber siteleri ve genel içerik üreten kişisel web sitelerinden ziyade kurumsal firmalar için yapılan sektörel SEO çalışmalarını kapsar. “Ürün veya hizmeti kullanıcıya sunan kurumsal firmalar için yapılan çalışmalardır.” şeklinde yapılan bir tanım da Kurumsal SEO kavramını açıklamaya yetecektir.

Kurumsal SEO her bir firma için özel olarak yürütülen tanıtım çalışmalarıdır. Firmanın sektördeki yeri, sunduğu hizmet, hedef kitlesi gibi birçok ölçüt, çalışmanın ana hatlarını oluşturur. SEO çalışması kapsamındaki analizler, stratejiler ve yöntemler, firmanın konumuna, arama motorlarındaki sıralamasına ve sektördeki rakiplerine göre her firma için özel olarak hazırlanır.

Kurumsal SEO çalışmalarında amaç firmanın hedef kitlesine ulaşmasını sağlamak, arama motorlarında sıra ilk sıralara yerleştirmek ve potansiyel müşterileri firmaya çekmektir. Ayrıca sadece arama motorlarında ilk sıraya yerleştirmek değil konumunu sürekli korumasını sağlamaktır. Kısacası yapılan çalışmalar uzun vadede kalıcılık sağlamaktadır.


Kurumsal Seo çalışması Nasıl Yapılır?

Rakip Analizi

Kurumsal SEO çalışmasında ilk adım rakip analizidir. Firmanın rakipleri ve rakipleri içerisindeki konumu, uygun stratejinin belirlenmesi ve çalışmalarda izlenecek yolu belirler. Hedef kitleye ulaşmak ve kullanıcıları kendi firmanıza yöneltmek için rakiplerinizi ve bulundukları durumu bilmeniz gerekir. Bu sayede rakiplerinize karşı firmanızın yetersiz kaldığı ve eksik olduğu alanlar rahatça tespit edilir.

Google Sıralama Kriterleri

Başta Google olmak üzere arama motorları için önemli sıralama kriterleri vardır. Bunların içerisinde site içi ve teknik birçok faktör yer alır. Sitenizin bu konularda eksik ve hatalı alanlara sahip olması web sitesinin yükselmesini engeller. Rakip analizi ve elde edilen raporlara göre hedef kitlenize uygun anahtar kelimeler belirlenerek site içi SEO çalışmalarına başlanır. Link yapıları, kodlama, hız ve birçok teknik konuda eksikler ve hatalar belirlenir. Nasıl bir yöntem izleneceğine karar verilir ve çözümler üretilerek uygulanır.

Web Tasarımı Seo Optimizasyonu

Web sitesinde yer alan içerikler, varsa ürün görselleri ve videoları her biri kullanıcı deneyimini en iyi seviyeye taşıyacak şekilde hazırlanmalıdır.
Bir sonraki aşamada firmanın sosyal medya hesapları ve sosyal ağlarda ki durumu incelenir. Firmanın itibarı ve markalaşma süreci açısından sosyal medya platformları oldukça önemlidir. Sosyal medya ağları firmanın hedef kitlesine ulaşabilmesi açısından da stratejik bir konuma sahiptir.

Kullanıcı Deneyimi Analizi

Kullanıcı deneyimini göz ardı etmiş bir web sitesi Google ve diğer arama motorlarında iyi sıralar elde etmeyi beklememelidir. Özellikle Google için en önemli kriter kullanıcı deneyimidir. Web sitesinin tasarımı ve diğer öğeler arama motorları için değil kullanıcı için optimize edilmelidir. Her şeyden önce Google, bir web sitesinin ister kurumsal olsun ister kişisel olsun kullanıcı odaklı olmasını ister.


Google SEO ile sitenizi uçurun.

Web sitemizden sadece site adresinizi yazarak, sisteme üye olabilirsiniz. Diğer SEO firmalarından farklı olarak, panelinizde web sitenizle ilgili istatikleri, analizleri ve belirlediğiniz tüm kelimelerde anlık google sıralamasını görebilirsiniz.


Web Sitesi Analiz Servisi

Eşsiz analiz sistemimiz sayesinde web sitenizin sağlık durumunu anında görüntüleyin.

Hataların düzeltilmesi

Siteniz analiz edildikten sonra düzeltmeniz gereken hatalarla ilgili size tam ve kapsamlı bir rapor sunulmaktadır.

Seo Mühendisi Yardımı

Seo mühendislerimiz ve SEO yöneticiniz sizinle irtibat kurarak detaylı bir şekilde size bir "başarıya hazırlık" planı sunar.

İhtiyaçlarınız belirlenmesi

Web sitenizin google'da yer alan sonuçlarına bakılarak web siteniz için bir gelecek planı hazırlanır. Anahtar kelimeleriniz çoğaltılır ve daha fazla kişinin erişimi sağlanır.

Zirveye tırmanış

Detaylı olarak yapılan site analizi, hataların düzeltilmesi ve seo mühendisi yardımıyla ihtiyaçlarınızın belirlenmesinin ardından web siteniz yükselişe geçer. Gözle görülür ilk sonuçları 15 gün içinde alırsınız.


HEMEN BAŞLAYIN

Moradam SEO nasıl çalışır?

Moradam, Web sitesi ziyaretçilerini artırmak isteyen ve SEO konusunda yeterli bilgisi veya zamanı olmayan kişiler için hazırlanmış bir projedir. Bu sisteme üye olarak Google sıralamasındaki yükselişe ilk ay için sadece 100 TL’ye sahip olabilirsiniz. Sonuçları 15 günde görürsünüz. Daha sonra memnun kalırsanız devam edersiniz.

SEO SATIN AL


MÜŞTERİLERİMİZ NE DİYOR?