Apple Haritalara İşletme Ekleme Nasıl Yapılır?

Apple Haritalara İşletme Ekleme

Apple haritalara işletmenizi ekleyerek ekstra bir maliyet ödemeden işletmenize daha fazla müşteri çekebilirsiniz. Yerel aramalarda ve haritalarda işletmenizin görünür olması Yerel SEO için oldukça önemlidir. Türkiye’de henüz Yerel SEO kapsamında dünya çapında ki kadar büyük bir ilerleme kaydedilmese de gün geçtikçe önemi artmaktadır. Apple Haritalara İşletme Ekleme Nasıl Yapılır? sorusunu cevaplayarak SEO çalışmalarınız ve işletmeniz için yatırım yapmanızı sağlayacak yöntemleri paylaşacağız.

Apple Haritalara İşletme Ekleme Nasıl Yapılır?

  • İşletmenizi Apple haritalara ekleek için ilk yapmanız gereken Apple Maps Connect’te gitmeniz. Eğer Apple kimliğiniz varsa giriş yapın, yoksa işletmeniz için bir kimlik oluşturun
  • Kimliğiniz ile giriş yaptıktan sonra eğer daha işletme eklediyseniz “Yerlerim” kısmından işletmelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Yeni işletme eklemek için ise bu bağlantı da yer alan “Yer Ekle” bağlantısına tıklamanız gerekir. Eğer işletmenizi daha önce ekleyip eklemediğinizi kontrol etmek istiyorsanız işletmenizin adını yazarak aratıp, kontrol edebilirsiniz.
  • Eğer işletmenizi daha önce eklemiş iseniz Bu Yeri Talep Et seçeneğine tıklayarak yeni işletme eklerken yapılan işlemleri sırasıyla yapmanız gerekir.
  • Yer Ekle seçeneğinde sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde eklemeniz gerekir. Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde ekledikten sonra karşınıza çıkan tüm adımları takip edin ve işlemi sonlandırın.
  • İlk  adımı tamamladıktan sonra Apple, bilgilerini girdiğiniz işletmeyi onaylatmak için sizinle telefon görüşmesi yapacak ve sise bir kod verecektir. Verilen kodu Apple’ın girmenizi istediği kısma girerek devam edin.
  • Apple tarafından size verilen kodu girdikten sonra son adıma ulaşacaksınız. Son adımda karşınıza “Denetime Gönder” butonu çıkacak. Bu butona tıkladıktan sonra işletmenizin onaylanması için ortalama 3 günlük bir süre beklemeniz gerekecek. İşletmenizin onayına dair olumlu veya olumsuz geri dönüşü iletişim bilgilerinizden Apple yapacaktır.

Yerel SEO, Türkiye’de henüz tam anlamıyla önemi kavranmış bir olgu değildir. Ancak gün geçtikçe haritalara işletmelerin eklenmesi önem kazanmaktadır.İşletmenizin tanıtımını yapmanız için her zaman yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yoktur. Apple Haritalara İşletme Ekleme de bu yöntemlerden biridir. İşletmenizin bulunduğu sektörle ilgili yapılan aramalarda haritalarda ilk sırada çıkmanız potansiyel müşteri ağınızın artmasını sağlayacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...