Anahtar Kelime Bulma: En İyi Ücretsiz 5 Anahtar Kelime Bulucu

Anahtar Kelime Bulma

Anahtar kelime bulma yöntemleri, içeriğinize en uygun anahtar kelimenin bulunmasını sağlar. Anahtar kelime bulma ve anahtar kelime analizi Site İçi SEO’nun en önemli kısımlarından biridir. İçerik oluştururken kişilerin temel olarak başvurdukları yöntemler anahtar kelime bulma araçlarıdır. Bu araçlar içerisinde hiç şüphesiz en çok kullanılan araç Google Keyword Planner olmaktadır. Ancak bu araçlara talep yoğun olduğu için piyasada onlarca araca rastlamak mümkün. Bu yazımızda anahtar kelime bulma yöntemleri ve anahtar kelime bulurken işinizi kolaylaştıracak anahtar kelime bulma araçlarını sizlerle paylaşacağız. Bu sayede içeriğinizi oluştururken hem odak anahtar kelimenizi hem de uzun kuyruklu anahtar kelimeleri (Long Tail Keyword) kadar kolaylıkla bulabileceksin.

En İyi Ücretsiz 5 Anahtar Kelime Bulucu

Anahtar kelimelerinizin iyi bir şekilde tespit edilmesi ve içerik içerisinde doğru bir şekilde kullanılması SEO açısından önemlidir. Sizin için aşağıda sıralayacağımız ücretsiz anahtar kelime bulucular ile en doğru anahtar kelimeleri tespit ederek içerikleriniz ile arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacaksınız.

1- Google Anahtar Kelime Planlayıcı 

Anahtar kelime bulma denildiği zaman hiç şüphesiz akla ilk gelen araç Google Keyword Planner gelmektedir. Gerçekçi verilerle birlikte anahtar kelime araştırması yapabileceğiniz bu Google aracı ile hedef kitlenize, bulunduğunuz sektöre, bölgeye veya ülkeye göre filtreleme yaparak anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Aracın nasıl kullanıldığına dair detaylı tüm bilgilere blogumuzda yer alan Google Keyword Planner Nasıl Kullanılır? adlı makalemizden ulaşabilirsiniz.

google anahtar kelime planlayıcısı

2- Moradam Anahtar Kelime Üretici 

Moradam Anahtar Kelime Üretici, Moradam’ın ücretsiz olarak hizmete sunduğu araçlardan yalnızca biridir. Anahtar kelime üreticiye ilgili bir anahtar kelime yazdığınızda ve bul butonuna tıkladığınızda hedef anahtar keliminize benzeyen kelimeleri arama hacmine göre sıralamaktadır. Araç sıralama yaparken en çok aranan kelimelerden en az aranan kelimelere doğru sizlere sıralama yapar.  Yani en üst sırada yer alan kelime en çok aranan kelime olurken en altta yer alan kelime en az aranan kelimedir.

moradam anahtar kelime üretici

anahtar kelime üretici

3-  Ubersuggest

Ubersuggest, farklı dil seçenekleri hizmet veren anahtar kelime buluculardan biridir. Belirlediğiniz anahtar kelimenizi arama kısmına yazdıktan ve arattıktan sonra hedef anahtar keliminize benzer diğer anahtar kelimeleri size sunar. Ayrıca arama seçeneklerinde web, image, shopping, news ve Youtube seçenekleri de yer alamaktadır.

Ubersuggest

4- WordStream

WordStream, her ay düzenli olarak interneti tarayan ve veritabanını güncelleyen bir araçtır. Bu sayede devasa bir anahtar kelime veritabanına sahiptir. Araç üzerinden anahtar kelime bulmak oldukça basittir. Yapmanız gereken öncelikle hedef anahtar kelimenizi Search kısmına yazmak. Ardından sektör ve dil seçimi yaparak kolayca anahtar kelime listesine ulaşabilirsiniz.

Wordstream

5- Anahtar Kelime Aracı 

Keyword Tool, 750’den fazla uzun kuyruk anahtar kelimeyi listeleyen anahtar kelime bulucudur. Ayrıca en güncel ve en gerçekçi verileri de sunar. Herhangi bir hesap oluşturmadan ücretsiz olarak aracı kullanabilirsiniz.

anahtar kelime aracı

Anahtar kelime bulma yöntemleri içerisinde bu yazımızda anahtar kelime bulucu olarak adlandırılan araçları sizlerle paylaştık. Eğer herhangi bir araç kullanmadan anahtar kelime bulma ve anahtar kelime araştırması yapmak istiyorsanız Anahtar Kelime Bulma: Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızdan diğer yöntemlere göz atabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Online anahtar kelime bulma araçları oldukça faydalı olmuş, moraracın projesi de oldukça güzel teşekkür ederiz Aslı hanım.

  2. teşekkürler emeğinize sağlık

  3. çalışmalarınız çok aydınlatıcı teşekkür ederim

  4. Faydalı bilgiler paylaşan ender sitelerdensiniz. Teşekkür eder başarılar dilerim.

  5. Oldukça iyi analiz sonuçları sağlıyor.Faydalı bilgiler için teşekkürler

  6. merhaba hocam anahtar kelimeler bulma konusunda iyi sonuç veriyor araçlar acaba google sitemizi hangi anahtar kelimelere ındexlediğini bize gösteren ücretsiz araçlarda mevcut mu takip etmek amaçlı

  7. Çok bilgilendirici ve açıklayıcı bir makale olmuş.

  8. Bu konuuda okuduğum en açıklayıcı makale olduğunu söyleyebilirim teşekkürler Moradam

  9. aradığım kelimelerde çok yardımcı oldu teşekkürler emeğiniz için.

  10. Çok güzel araçlar bunlar sayesinde birçok içerik yazdım Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir