WhatsApp Hareketli Sticker Yapma

WhatsApp Hareketli Sticker Yapma

WhatsApp hareketli sticker yapma özelliği, whatsApp’ın eğlenceli yöntemleri arasında yer alır. WhatsApp üzerinden hareketli sticker yaparak, konuşmalar ve görüntüler daha eğlenceli hale dönecektir. WhatsApp hareketli sticker yapma özelliği ile kendi uygulamalar bölümünde kullanılmasına olanak tanımaktadır. WhatsApp kullanıcılarına sunduğu bu özellik sayesinde artık renkli ve hareketli animasyonlar yaparak sohbetleri daha eğlenceli hale dönüşmesini sağlar.

WhatsApp Hareketli Sticker Nasıl Yapılır?

WhatsApp hareketli sticker yapmak için, WhatsApp hareketli sticker paketlerinin yer aldığı uygulamalar sekmesine girilmelidir. Hareketli sticker yapmak üzere, WhatsApp uygulamasının son sürüm olması için güncelleme yapılması gerekir. WhatsApp üzerinden bir sohbet açarak emoji sekmesine dokunulması gerekir. Sağ alt tarafta bulunan üç sekme içinden, sağ bölümde yer alan sekmeye tıklanmalıdır.  Alt bölümünde, whatsApp uygulamasının içinde yer alan sticker seçenekleri bulunacaktır. Dilediğiniz özelliği kullanmak üzere, gönder sekmesine tıklayarak sohbetleri renkli hale dönüştürebilirsiniz.

Android ile WhatsApp Hareketli Sticker Nasıl Yapılır?

Android ile WhatsApp hareketli sticker yapmak için, android telefonlara özel, farklı bir uygulama indirilmesi gerekir. Android telefonlara göre olan bu uygulamayı telefona indirerek dilediğiniz kadar sticker yapmanızı sağlayacaktır. Android telefonlar için uygun olan sticker yapma uygulamasını telefona indirdikten sonra oluştur seçeneğini tıklanmalıdır. Hareketli sticker yapmak için, oluşturulan pakete girerek, kutucuğun başında bir yazan sekmeye tıklayarak dilediğiniz, GIF ya da video dosyasını seçebilirsiniz.

Android ile WhatsApp hareketli sticker yapmak için, uygulama üzerinde olduğu gibi toplamda üç adet hareketli sticker yapmaya olanak tanımaktadır. Bu yüzden alt bölümdeki kutucuklara aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Daha sonra uygulanan stickerlarınızı WhatsApp sekmesinde, ekle düğmesine basabilirsiniz. WhatsApp üzerinden herhangi bir sohbet başlatarak, çıkartma panelini açın. Oluşturulan yeni hareketli sticker çıkartmaları burada bulunmaktadır. Eklemek istediğiniz uygulamaya dokunarak sohbette gönderebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde android telefon üzerinden dilediğiniz kadar sticker yaparak WhatsApp sohbetlerinde kullanabilirsiniz.

İPhone ile WhatsApp Hareketli Sticker Nasıl Yapılır?

İPhone ile whatsApp hareketli sticker yapmak için, İPhone telefonlarına özel sticker yapma uygulaması indirilmesi gerekmektedir. İPhone telefonlara özel sticker yapma programı indirildikten sonra, android telefonda olduğu gibi yöntem izlenir. Sticker oluştur sekmesine tıklayarak, açılan kutucukların başında yer alan sekmeyi tıkladığınızda dilediğiniz videoyu ve GIF özelliklerini kutucuğa ekleyerek sticker yapabilirsiniz. Daha sonra yine WhatsApp sohbet et butonundan arkadaşlarınıza, çıkartma panelinden, yeni düzenlediğiniz hareketli stickerları bulacaksınız. Böylece dilediğiniz zaman dilediğiniz arkadaşınıza göndermek üzere, video ve GIF şekillerini uygulayarak, hareketli sticker yapılmasına olanak tanımaktadır.

WhatsApp Hareketli Sticker Nasıl Kaldırılır?

WhatsApp hareketli sticker kaldırmak için, WhatsApp sohbet bölümünü açarak, android telefonlarda, kaldırmak istediğiniz stickerların yanında bulunan sil butonuna basmanız yeterli olacaktır. İPhone telefonlarda, düzenle sekmesine tıklayıp, sticker paketinin yanındaki sil sekmesine basılması yeterlidir. Son olarak bitti düğmesine dokunarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir