YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

Youtube Video İndirme

YouTube, bir video platformu olmaktan ziyade günümüzde artık bir arama motoru işlevi görüyor. Milyarlarca video içeriğin yer aldığı platform kullanıcıların okuma alışkanlıkları ve görsel içeriklere yönelmesiyle birlikte günümüzde en popüler mecralar arasında yer alıyor. Ancak yıllar içerisinde neredeyse değişmeyen tek şey kullanıcıların YouTube video indirme arayışı olarak karşımıza çıkıyor.

Müzik videoları ya da bilgi içerikli videolar gibi kullanıcılar beğendikleri videoları indirme ihtiyacı hissediyor. Her ne kadar günümüzde YouTube Premium hesap seçeneği bu imkanı tanısa da ne yazık ki her kullanıcının ücretli sunulan bu hesabı mevcut değil.

Bu nedenle hala kullanıcıların çeşitli yollarla Youtube video indirme yollarını aramaktadır. Biz de sizlere bu içeriği hazırlayarak çeşitli yollarla Windows, Mac OS X, Android ve iPhone (iOS) için YouTube video indirme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinize dair aradığınız cevapları Moradam ekibi olarak sunmaya çalışacağız.

YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube videosu indirme aslında sanılanın aksine oldukça kolay bir işlemdir. Kullanıcılar YouTube video indirici ile ya da farklı yollarla videoları saniyeler içerisinde indirebilir. Her ne kadar YouTube içerik üretici haklarını koruma adına buna izin vermese de bir çok uygulama veya araçla bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.

1. VD YouTube

İlk olarak oldukça basit bir yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemle Youtube videosu indirme için öncelikle indirmek istediğiniz videoyu YouTube üzerinden açın. Ardından sayfa bağlantısında “youtube” kısmının hemen önüne vd ekleyin.

Sayfa bağlantısına “vd” ekledikten sonra enter tuşuna basın. Açıla sayfada indirmek istediğiniz videonun kalitesini ve formatını seçtikten sonra saniyeler içinde videoyu indirebilirsiniz.

2. WinX YouTube Downloader

WinX YouTube Downloader, yalnızca Youtube üzerinden değil aynı zamanda  Dailymotion ve Facebook gibi birçok popüler platformda yer alan videoları indirmenizi sağlar. Yapmanız gereken tek şey WinX Youtube Downloader sitesine gidip uygulamayı indirmek. Uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz video bağlantısını ekleyin ve istediğiniz kaliteyi seçin. Ardından kolaylıkla istediğiniz videoyu kolaylıkla indirebilirsiniz.

3. 4K Video Downloader

4K Video Downloader kolaylıkla Youtube video indirme işlemini gerçekleştirmenizi sağlayacak bir uygulamadır. 4K Video Downloader’ı buradan indirip ardından YouTube’u açın. İndirmek istediğiniz video bağlantısını kopyalayarak uygulamada “Paste Link” yazan kısma yapıştırın. Videoyu hangi kalite ve formatta indireceğinizi seçtikten sonra Download kısmına tıklayarak kolaylıkla indirebilirsiniz.

4. SaveFrom

Herhangi bir uygulama ya da Youtube video indirici olmadan video indirmek isteyenler için SaveFrom oldukça kullanışlıdır. Yalnızca YouTube değil İnstagram, Twitter ve Facebbok gibi platformlarda indirmek istediğiniz videoları da bu platform üzerinden indirebilirsiniz.  İndirmek istediğiniz video bağlantısını aşağıdaki görseldeki gibi ilgili alana kopyaladıktan sonra format ve kalite seçimi yapıp videoyu indirebilirsiniz.

5. aTube Catcher

aTube Catcher ile başta Yotube olmak üzere birçok platform üzerinde yer alan videoları indirebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken aTube Catcher’ı indirerek kurulumunu yapmanız gerekir. Ardından çok kolay bir şekilde istediğiniz videoyu dilediğiniz format ve kalitede indirebilirsiniz. Ayrıca bu YouTube video indirici sayesinde indirdiğiniz videoları izleyeceğiniz cihaz için otomatik olarak dönüştürebilirsiniz.

6. KeepVid.Pro

Araç, tek tek videoların yanı sıra, eksiksiz YouTube oynatma listelerini tek seferde rahatça indirmenize de olanak tanır. Bunun dışında Facebook, Instagram ve Dailymotion’dan da videolar indirebilirsiniz.

7. y2mate

Başarılı ve oldukça basit bir YouTube’dan MP4’e dönüştürücüdür. Video bağlantısını kopyalayıp ana sayfadaki alana yapıştırmanız ve “başlat” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Videoları 144p’den 1080p’ye kadar farklı çözünürlüklerde indirmenize izin vermesi nedeniyle sık kullanılır.

8. Videoder

Windows ve Android için kullanılabilen ücretsiz bir video indiricisidir. Yazılım, yalnızca YouTube’dan değil, 1000’den fazla başka web sitesinden de 4K videolar indirmenize izin verir. Ayrıca, masaüstü sürümü, kişisel video ve ses koleksiyonları oluşturmanıza olanak tanır.

9. Airy

Airy, videoları çeşitli biçimlere ve çözünürlüklere (Ultra HD dahil) dönüştürmenize izin veren ünlü bir YouTube video indiricisidir. Bazı tak ve çalıştır araçlarının aksine Airy’yi kullanmadan önce indirmeniz gerekir. Şu an itibariyle hem Windows hem de Mac OS için kullanılabilir. Bu, beğendiğiniz videoları “kaydetmenize” ve daha sonra indirmenize olanak tanır.

Adres: airy-youtube-downloader.com

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. bir çok virüslü site var bu işte , bu paylaşım iyi olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir