WordPress SEO eklentileri

WordPress SEO eklentileri

Günümüzde birçok kişi blog oluşturarak kendi yazılarını veyahut başkalarının çalışmalarını paylaşmakta ve bu yolla bazıları para kazanmayı bile başarmaktadır. Ancak bunu yapabilmek oldukça kolay değildir. Zira iyi yazı yazmak önemli ise de bunu piyasaya sürebilmek ve okunurluğunu artırabilmek de oldukça önemlidir. Bu doğrultuda SEO uyumlu teknikler kullanmanız ve Google arama sonuçları içerisinde üst sıralarda yer almanız gerekmektedir.

Ancak SEO uyumlu teknikler kullanmak ince ve teknik bilgiler içermektedir. Dolayısıyla bu iş için SEO uyumlu yazılar hazırlayan şirketlerden yardım almak gerekebilir.

Ancak biz size bu yazımızda wordpress SEO eklentileri ile birlikte yazılarınızı yapılandırma yolunu anlatacağız. Böylelikle arama motorları içerisinde üst sıralara çıkarak müşteri kitlenizi artırabileceksiniz. Tavsiye edeceğimiz SEO uyumlu eklentiler ile bunu gerçekleştirmek işten bile değil.

1. WordPress SEO by Yoast

Yoast günümüzde yaklaşık olarak 4 web sitesinden birisinde kullanılmaktadır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için kullanabileceğiniz işlevsel bir SEO eklentisidir. WordPress her ne kadar SEO uyumlu olsa da sizi daha yukarılara taşımak adına SEO uyumlu eklenti kullanmanız birçok kişi tarafından tavsiye edilmektedir. Zira wordpress tek amaç olarak SEO’yu görmediği için geride kalabilirsiniz. Ancak wordpress SEO by Yoast ile çok kolay bir lekilde SEO uyumlu hale getirebilirsiniz. Çok kolay diyoruz çünkü SEO uyumlu eklentiler arasında kullanım kolaylığı açısından birinci sırada yer alan bu eklenti ile hem SEO uyumlu olacak hem de zorlanmayacaksınız.

Ayrıca wordpress by yoast kullanıcısı olabilmek için kurulumu yapmanız gerekmektedir. Bunu ise sayfanızdan gerçekleştirmeniz mümkündür.

2.All in one seo

All in one SEO adından da anlaşılacağı üzere hepsini bir paket içerisinde toplayan bir SEO eklentisidir. Çok bilinen ve kullanılan bir eklenti olma özelliği taşıyan All in one SEO kurulumu ve kullanımı kolay ve etkilidir. Bu eklenti size başlıkları ve üst başlıkları dilediğiniz gibi düzenleyebilme fırsatı sunmaktadır. Dünya genelinde indirilme ve kurulma sayısı oldukça fazladır. Biz de sizlere kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.Simple Tags

Bu eklenti ile sizlere etiket ekleme konusunda yardımcı olunmaktadır. Öyle ki konuyla ilgili alakalı ve dikkat çekici etiketler şahsınıza önerilmektedir. Böylelikle başlık ve etiket belirlerken kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Farklılık arayanlar için kesinlikle tavsiyemizdir.

3.Google XML Sitemaps

Sitenizi indexlemek için birtakım bilgiler gerekmektedir. Bu bilgileri manuel olarak toplamak ve harita oluşturmak hem zaman kaybettirir hem de zorlayabilir. Bu eklenti sayesinde sitenizi indexletmek için gerekli olan haritalama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu eklentiyi de tavsiye etmekteyiz.

4.Platinum SEO Plugin

Bu eklenti ile yukarıda bahsettiğimiz all in one SEO eklentimiz birbirlerine çok benzemektedir. Küçük farklılıklardan bir tanesi bu eklenti ile kalıcı bağlantılarınızı değiştirmeniz halinde eklenti kendisi otomatik olarak 301 yönlendirmesi yapabilmektedir.

5-SEO Smart Links

Bu eklenti ile birlikte yazınız içerisinde en çok kullanılan kelime otomatik olarak etiketlenmektedir. Böylelikle sizi etiketleme derdinden kurtarmaktadır. Ayrıca bir başkası sizin yazınızı kopyalayacak olursa otomatikman linki de kopyalamış olmaktadır. Dolayısıyla da buradan da backlink kazanmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca bu eklenti ile birlikte site içi linkleme kriterini de otomatik olarak yerine getirmiş olacaksınız.

Sonuç olarak yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz altı adet SEO uyumlu eklenti ile siteniz için gerekli olan SEO uyumunu gerçekleştirmeniz daha da kolaylaşacaktır. Böylelikle arama motorları içerisindeki sıralamanız yükselecek ve daha geniş kitlelere hitap edebileceksiniz. Böylelikle kazanç sağlamak sizler için daha da kolaylaşacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. Merve GÜLEÇ : Mayıs 15, 2017 at 2:08 am

    Yoast eklentisinin dahili sitemap aracı nasıl tavsiye eder misiniz?

    • Seçkin Talanöz : Temmuz 17, 2017 at 3:35 pm

      Yoast SEO Eklentisini kullanmanızı tavsiye ederiz. Gerekli ayarlarını yapmanız dahilinde kullanmanızda sakınca yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir