Sosyal Medya Taktikleri

Sosyal Medya Taktikleri

Sosyal medya konusunda ilerlemek SEO stratejinizin bir parçası olmalı. Sosyal Medya taktikleri  ilişkisini çözmeniz için sizlere vereceğimiz önerilere uymanızı tavsiye ediyoruz. Sosyal medya kullanımnın popülerliği arttıkça, Google ve diğer arama motorları artık onları görmezden gelemedi. Bu da, sitenizin sosyal medyadaki popülaritesinin SEO’nuzla giderek iç içe girdiği anlamına gelmekte.

Aşağıda, sosyal medya stratejinizi oluşturmak veya geliştirmek için kullanabileceğiniz bazı ipuçları verilmiştir:

1.Hesabınızı canlı tutun

Sosyal medyanın kullanımında en önemli öneri, hesabınızı ‘canlı tutmak’ zorunda olduğunuzdur. Düzenli olarak mesaj attığınızdan emin olun. Yeni blog yayınlarınızı paylaşmak iyi bir başlangıç, ancak insanların üzerinde çalıştığınız veya sizi ilgilendiren şeyleri bilmesine de izin verin. Tatile giderseniz, uzak olduğunuz zamana ait yayınları planlayın veya en azından ne zaman döneceğinizi insanlara bildirin.

2.Etkileyici Alıntılar ve Sağlam Başlıklar

Blog yazınızı yayınlamaya karar verdiğinizde insanları yazıya çekebilecek alıntılara yer verdiğinizden emin olun. Örneğin, mesajınızın en önemli cümlesini veya ana fikrini seçebilirsiniz. Veya yeterince büyüleyici olduğunu düşünüyorsanız blog yazısı tanıtımını paylaşmayı seçebilirsiniz.

3. İçeriklerin Farklılığı da Önemli

Sosyal medya hesabınızda farklı mesaj türlerini paylaşabilirsiniz. Madde 1’de belirtildiği gibi, blog yayınlarınızı paylaşabilirsiniz, ancak kısa haber öğelerini, videoları, ses kayıtlarını ve daha pek çok ilgi çekici şeyi paylaşmak da işe yarayacaktır. Bu tür yayınlar markamızı daha eğlenceli ve kişisel yapabilir.
Hangi içeriğin en dikkat çeken olduğunu anlamak ve karar vermek için gönderilerin görüntüleme sayısını, paylaşım miktarını ve gelen beğenileri analiz etmelisiniz. Tabii ki, çok sayıda görüş alan ve daha çok beğenilen yayın türlerini paylaşmamızı öneririz.

4.Yorumları yönetin

Yayınlarınızı sosyal medyada paylaşırsanız yorumlar almanız kaçınılmaz olacaktır. Bunu izlemeyi unutma. Bu yorumları hızlı bir şekilde cevaplamak çok önemlidir. Yorum sahibi önemsendiğini hissedecek ve daha uzun tartışmalar için tekrar sayfaya uğrayacaktır.

5.Hashtag ve etiket kullanımı  

Etiketlerin akıllıca kullanılması da büyümenize büyük katkı sağlayabilir. Örneğin bir etkinliğe gidiyorsanız, o etkinliğin hashtag’ını yayınınıza eklemeyi deneyin, böylece o etkinliği arayan herkes gönderinizi rahatlıkla görebilir. Burada en önemli nokta hashtag kullanımını abartmamaktır. Kimse, rastgele hashtag ile dolu bir mesajdan hoşlanmaz.

Sonuç
Sosyal medya taktikleri sayesinde ilerme kat edeceğiniz düşüncesindeyiz. Sosyal Medya SEO açısında da siteniz için faydalı olacaktır. İkisi de sitenizin önemli bir ölçüt olmalı. İyi bir sosyal medya stratejisi kurmak zor olabilir ve biraz yaratıcılık isteyecektir. Ve sosyal medyayla uğraşmak kesinlikle zamanınızın çoğunu tüketir. Ancak, sosyal medya nankör değildir ve meyvelerini er ya da geç verecektir!

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir