Bağlaçlar, Geçiş Kelimeleri ve SEO

Geçiş Kelimeleri , Bağlaçlar ve SEO

Geçiş kelimeleri, ‘ en önemlisi ‘, ‘ çünkü ‘, ‘bu nedenle ‘ veya ‘ bunun dışında ‘ gibi kelimelerdir . Geçiş kelimelerinin kullanılması metninizi daha okunabilir hale getirir, çünkü bu kelimeler okuyucularınızın odaklanmasını sağlar. Onları kullanmak cümlelerinizin arasında bir anlamda çimento dökmek gibidir: İki cümle arasındaki ilişki, geçiş kelimelerinin kullanılması ile açıkça görülür. Okurlara bir şeylerin yaklaştığını gösteren bir haber veriyor ve bir sonraki cümleye hazırlıyorlar.

Bir söylemi özetlerken, muhtemelen birinci , ikinci , üçüncü gibi kelimeleri kullanırsınız. Okuyucularınız, bu kelimeleri kullandığınızda bir konuyu özetlediğinizi anlayacaktır. Belirli konuları karşılaştırmak isterseniz, aynı, daha az, daha çok, ya da ikisi gibi kelimeleri kullanabilirsiniz. Ve metninizi bitirmek isterseniz, “dolayısıyla” gibi sözcükleri kullanabilirsiniz.

SEO için geçiş kelimelerinin önemi

Geçiş kelimeleri, metninizin okunabilirliği için büyük önem taşır. Yeterli ve doğru geçiş kelimeleri kullanırsanız, metnin okunması daha kolay olmaktadır. Okunabilirlik, SEO’yu her zaman etkiler. Geçiş kelimeleri, metninizi yapılandırmada çok önemli bir rol oynar. Bu, okuyucularınız tarafından metninizin daha iyi anlaşılmasına yol açar. İyi yapılandırılmış metin, okuyucuları blogunuza çekmek için yardımcı olur ve SEO’ya katkıda bulunur!

SEO

Metin Yapısı ve Geçiş Kelimeleri

Paragraflar kısa veya uzun olabilir. Bir paragrafın uzunluğu ele aldığınız konuyla belirlenir. Bir paragraf iki cümle olabilir, ancak 15 cümleyi de içerebilir. Web sitelerinde yazı yazmak için, kısa paragraflar (6 veya 7 cümleden daha az sadık kalma) oluşturmanızı öneririz.

Bu durumda da, okuyucularınıza rehberlik etmek için bol bol geçiş kelimeleri kullanmanız gerekir. Geçiş kelimeleri okuyucularınızın daha kolay odaklanabilmesini sağlar. Geçiş sözcüklerini kendiniz kullanmaya alışkın değilseniz, daha önce yazmış olduğunuz metinleri düzeltmek zor olabilir. Özetlemek veya numaralandırmak istediğinizde geçiş sözcükleri kullandığınızdan emin olun.

Sonuç Niyetine

Sitedeki yayınınız için tutarlı bir yapı kurmak, yayınınızın anlatmak istediğini daha iyi anlatmanıza neden olacaktır. İnsanlar mesajınızı kolay anlaşılabilir bulursa, yayınınızı sosyal medyayla paylaşma veya sunmanız gereken şeyleri satın alma olasılıkları artar. Yazmaya başlamadan önce açık bir metin yapısını düşünmek için zaman ayırmak çok önemli bir ilk adımdır. Özgün makaleler yazmalısınız: İnsanlar gerçekten, yeni yazıları okumayı sever! Ve özgün yazılarınız okunabilir olmalıdır! Makalelerinizin her zaman güzel ve okunması kolay olduğundan emin olun. Bu nedenle geçiş kelimeleri önemlidir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir