Facebook Etkileşimi Nasıl Artırılır?

facebook etkileşimi

Hayatımızda uzun süreden beri yer alan Facebook, birçok alanda en etkin şekilde kullanılmak istenmektedir. Peki Facebook bu kadar önemliyken Facebook etkileşimi nasıl artırılır.

İstatistikleri Göz Önünde Bulundurun!

facebook etkileşimi

Facebook İstatistikten gönderi türlerine bakarak en çok erişim ve etkileşim alan gönderi türünü inceleyin. Bu istatistikleri göz önünde bulundurarak yeni içerikler üretin. Örnek verecek olursak eğer; hesabınızda video ve görsel olarak iki tür paylaşım yapıyorsunuz. Hangisi daha çok etkileşim alıyorsa o tarz paylaşımlar yapın. Ürettiğiniz içeriklerin sizi etkilemiş olması ya da sizin beğenmiş olmanız, sayfanızı ziyaret eden kişiler tarafından da beğenileceği anlamı gelmez. Bu yüzden odak noktanız hedef kitleniz olmalı. Onların beğenileri yani istekleri doğrultusunda içerik üretin.

Doğru Zamanı Bulun!

facebook etkileşimi

İçerik ürettikten sonra en önemli noktada üretilen doğru içeriği doğru zamanda paylaşmaktır. Kaliteli bir içerik üretseniz bile eğer doğru zamanı yakalayamazsınız istediğiniz olumlu sonucu yani daha fazla etkileşimi sağlayamazsınız. Bu yüzden yine istatistiklere başvurun. Daha önce paylaşmış olduğunuz içeriklerin en çok etkileşim sağladığı zaman dilimini tespit edin. Ürettiğiniz içeriklerin paylaşımında bu zaman dilimine yoğunluk tanıyın. Böylelikle istediğiniz daha fazla etkileşimi elde etmiş olacaksınız.

Uzun İçeriklerden Kaçının

facebook etkileşimi

Fazlasıyla uzun bir biçimde hazırlanan içerikler kullanıcıları sıkmaktadır. Anlatacağınız bilgiyi tek bir içerikle anlatmayın. Uzun bir yazıdan ibaret olan içerikler daha az kullanıcı ile etkileşime geçecektir. Bu yüzden tek bir seferde anlatmak yerine anlatacağınız şeyi parçalara bölün. Kısa filmler, kısa videolar ve oldukça sade görseller bunu en iyi yapma şeklidir. Böylelikle içerikleriniz daha fazla kullanıcı ile etkileşime geçecektir.

Video İçerikler Kullanın

facebook etkileşimi

Geçtiğimiz aylarda yapılan araştırmalara göre paylaşımların en büyük bölümü videolardan oluşacak. Bu araştırmalara göre videonun yeni yükselen yıldız olduğunu söyleyebiliriz. Facebook’ta video paylaşımı yaparken başka bir kanalda ya da Youtube’da yer videonun linkini paylaşmak yerine paylaşmak istediğiniz videoları Facebook’a yükleyerek paylaşın. Böylece daha fazla etkileşim oranını kolaylıkla elde edersiniz.

Ayrıca Facebook paylaşımlarınızda uzun URl kullanımı kısa URL kullanımına göre daha fazla etkileşim oranı elde etmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden paylaşımlarınızda bitly vs gibi kısa URL yerine her zaman uzun URL’leri kullanın.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir