Google’da İlk Sayfada Olmak Ne Kadar Önemlidir?

Google Aramaları
Ekleyen

İlk sayfa sıralamasında neden yer almak istediğinizin en önemli nedeni, ürününüze / hizmetinize ihtiyacınız olan herkese görünür olmak istediğinizden emin olmaktır. Örneğin Google, birinci arama motorudur ve ayda yaklaşık 12 milyar arama yapar. Yaklaşık 1,17 milyar tekil kişi Google kullanıyor. ABD’de kullanılan 1 numaralı arama motorudur. ABD arama pazarının% 67.5’ini ve mobil arama pazarının% 87.1’ini alıyor. Ve iş yerindeyseniz, tüm satın alma kararlarının %93’ünün çevrimiçi bir arama ile başlayacağını da bilmeniz gerekir. Ve Google aracılığıyla trafik almanın anahtarı, ilk sayfadaki yerinizi kazanmaktır, çünkü ilk sayfa web siteleri Google trafiğinin %91.5’ini alır. Web siteniz ikinci sayfadaysa, yalnızca sayfadaki diğer tüm web siteleri ile birlikte trafiğin %4.8’ini paylaşırsınız. 3. sayfayla ise %1.1’i.

Chitika.com tarafından yapılan araştırmaya göre Google arama sonuçlarına göre sitelere gelen hit dağılımı şöyledir:

 1. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 32.5. / 2. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 17.6. / 3. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 11.4. / 4. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 8.1. / 5. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 6.1. / 6. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 4.4. / 7. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 3.5. / 8. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 3.1. / 9. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 2.6. / 10. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 2.4. / 11. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 1.0. / 12. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 0.8. / 13. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 0.7. / 14. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 0.6. / 15. sıradaki içeriklerin ortalama trafik payı: % 0.4.

Sonuçta, ilk sayfada olmak, web sitenizin belirli bir anahtar kelime için en iyilerden biri olarak kabul edildiği anlamına gelir. Ve amaçladığınız şey budur: en iyisi olmak. Hedef kitlenizin aradıklarını sunmak, Google’daki 1 numaralı sayfadaki yerinizi alma şansınızı artıracaktır.

Share

Hedefler başarı için en zorunlu bileşendir. Yaşam için havanın zorunlu olduğu gibi. Hiç kimse bir hedef sahibi olmadan başarıya ulaşamaz.

Bunları da okumalısınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir