Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog yazarak para kazanmak, son yıllarda oldukça popüler olan bir para kazanma yoludur. Bu nedenle sıklıkla blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusu karşımıza çıkar. Tüm bu sorulardan önce blog yazarak para kazanılması doğru mu sorusunu yöneltmekte fayda vardır. Bunun cevabı evettir. Blog yazarak para kazanmak mümkündür. Bu nedenle siz de blog açarak, para kazanmaya adım atabilirsiniz. Blog yazmak; son zamanlarda internetten en çok para kazandıran yoldur. Özellikle arama motoru Google’ ın blogları ön plana çıkarmasıyla birlikte bu alana yönelim artmıştır. Şöyle ki arama motoru Google’ da bir arama yapıldığı zaman öncelik bloglara verilmiştir. Bloggerlar, sürekli olarak sitelerini yenilerler. Durum böyle olunca da her daim güncel bilgilere sitelerinde yer verirler. Bu durum Google tarafından da dikkat çekilmiştir. Bu nedenle de Google aramalarında üst sıraya bloglar taşınmıştır. Blogların ilk sırada yer alması da; kişilerin bu alana yönelmesini arttırır. Çünkü bu sayede blog yazarak para kazanmak da mümkün hale geldi. Google’ un dikkatini çeken bloglar bu sayede yazarına daha fazla kazandırmaya başlamıştır. Bloggerlar bu sayede daha fazla yazmaya başladı. Daha fazla yazmasıyla da para kazanma durumları arttı.

Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları Nedir?

blog yazarak para kazanma

Blog yazarak ne kadar kazanılır diye bakmadan önce; nasıl para kazanabileceğimize bakmamız gerekir. Blog yazarak para kazanmanın bir kaç yolu vardır. Bu yollardan en çok kullanılan iki yol vardır. Size bu iki yolu açıklamaya çalışacağım. Bunlardan birinci yol; affiliate ile para kazanmadır.  Bunun için bir affiliate marketing sistemine üye olmak gerekir. Bu sayede bir ürüne satış ortağı olursunuz. Siz de satış ortağı olduğunuz bu ürün hakkında makale yazarsınız. Kısacası bu ürünün satışını arttırmaya çalışırsınız. Böylece de satışı artan üründen komisyon kazanırsınız. Bir diğer yol ise blogunuza Google Adsense reklamları eklemektir. Böylece de reklamlardan para kazanırsınız. Bu yöntem bloggerların para kazanmak için en çok tercih ettiği yoldur.

Blog açmak ücretsizdir. Ücretsiz açacağınız bir blog ile bu yöntemleri kullanarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Blog sayesinde kazandığınız paralarda bir üst limit yoktur. Bu da şunu gösterir: Zaman harcayarak blogunuzu geliştirebilirsiniz. Bu sayede de ciddi paralar kazanabilirsiniz. Özellikle Avrupa ülkelerinde ve Amerika’ da blog yazarak para kazanan insanların sayısı çok fazladır. Ev hanımları bile ilgi duydukları bir alanda yazı yazıp para kazanıyor.  Örneğin kadınların en çok rağbet gösterdiği blog yemek tariflerinin bulunduğu bloglardır. Kadınlar yemek tarifi yayınlayan bloglarında Google Adsense reklamları ile ciddi gelir elde ediyor.

Blog Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusunun net bir cevabı yoktur. Çünkü her blog sahibinin kazandığı rakamlar birbirinden farklıdır. Bunun nedeni yazı tıklama başına para kazanılmasıdır. Yani açtığınız blogda yazılarınız ne kadar ziyaretçi tarafından okunuyorsa siz de o kadar kazanabilirsiniz.

Eğer bunu rakamlara dökmek gerekirse şu şekilde belirtmek doğru olur.  Günde 500-1.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 400-800 TL arası gelir elde edebilir. Günde 1.000-3.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.000-2.000 TL arasında gelir elde edebilir. Günde  3.000-10.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 1.500-5.000 TL arasında gelir elde edebilir. Günde 10.000-100.000 kişinin ziyaret ettiği blog sitesi ayda 5.000-50.000 TL arasında gelir elde edebilir. Tabi ki bu rakamlar sadece tıklama ile elde edilen rakamlardır. Bunlara bir de reklam gelirleri eklenir. O zaman elde edilen para çok daha artar. Ancak blog yazarak para kazanmak için sağlam adımlar atmak gerekir. İlk önce kişi kendi tarzına sahip olmalıdır. Meslekle ilgili yeteneğe sahip olmak da önemlidir. Ayrıca blog ile kişi bir şeyler üretir. Bu üretilenlerin tüketmeye değer bir şeyler olması gereklidir. Bunun için de ciddi bir şekilde emek vermek lazımdır. Tüm bu emekler sonucunda ortaya çıkan malzemenin topluma fayda sağlıyor olmasına da bakmak gerekir. Belki de kazanmak için en önemli etmen onu pazarlamaktır.

Unutmayın ki yapılan her işin bir alıcısı vardır. Sizin yapmanız gereken ürününüz ile ilgilenen doğru alıcıyı bulmaktır. Ayrıca bu iş için özgün olmak son derece önemlidir. İnsanlar taklitleri sevmez. Taklit olan ilgiyi çabuk kaybeder. Son olarak da blog açmak için bu işi sevmeli ve oldukça zaman ayırmak gerekir.

Blogum Ne Zaman Para Kazandırır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılır sorusu zaman içerisinde cevaba ulaşılan bir sorudur. Çünkü blog açarak anında yüklü paralar beklemek doğru değildir. Zaman içerisinde bir artış ile kazanma olacaktır. İlk ay sitenizin alt yapısı için zaman geçirirsiniz. Bu ay belki de birkaç satış yapabilirsiniz. Ancak aylar geçtikçe verdiğiniz emeğin karşılığını alırsınız. Bir süre sonra blog adeta bir para makinesine dönüşür.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. Emeğinize sağlık!

  2. Merhaba hocam tıklama başına para kazanmaktan kastınız nedir tam olarak reklam harici web site de para kazanma olayı yok ki? bir hosting ve bir domain yani tıklanma başına nasıl para kazanacak anlamıyorum. Yardımcı olurmusunuz

  3. Bende de çok deneyim var sunmak isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir