Bireysel ve Kurumsal SEO Hizmetleri

Bireysel ve Kurumsal SEO Hizmetleri

Seo çalışmaları hem bireysel siteler için hem de kurumsal siteler için yapılmaktadır. İşin özünde yapılan çalışmalar aynı olsa da kurumsal seo hizmetleri için ayrılan bütçeler daha fazla olmakta ve ayrıca daha fazla bir ciddiyet gerektirmektedir.

Seo çalışmaları yapılırken ister bireysel isterse de kurumsal olsun doğal yollardan başarıya ulaşmak ana hedeftir. Aksi takdirde Google tarafından cezalandırma işlemleri gecikmeyecektir. Peki bu doğal seo işlemleri nasıl yapılır bu konuya değinelim.

Doğal SEO Çalışmaları

Organik seo da denilen bu alan içerisinde yapacağınız tüm çalışmalar alın teriniz olmalıdır. Aksi takdirde emek hırsızlığı yapmış olursunuz ki bu da Google tarafından fark edilir edilmez cezalandırılacaktır.

Organik seo çalışmaları kapsamında ilk olarak yaptığınız paylaşımların özgün olması konusu büyük önem arz etmektedir. Bu durum hem ülkemiz ceza yasaları tarafından hırsızlık olarak nitelendirildiği için adli ceza alabilirsiniz hem de Google tarafından cezalandırılmanız kaçınılmazdır.

İkinci olarak ise başka sitelerden sizin sitenize gelen yönlendirmeler yani backlinkler de doğal olmalıdır. Bu durum Google’ın yeni algoritmaları ile birlikte zaten sıkı bir denetime alınmıştır. Kaliteli sitelerden alınmayan link bağlantıları sizlere seo çalışması kapsamında pek bir katkı sunmamaktadır. Dolayısıyla yapmanız gereken doğal yollardan kaliteli backlinkler almak olmalıdır.

Bu hususlar haricinde kalan diğer hususlarda da uyanıklık yapmayıp sabırla çok çalışarak seo çalışmalarınızı yürütmelisiniz. Eğer bu durum sizler için zor oluyorsa o halde iyi bir seo ajansı ile anlaşmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Webmaster Araçları

Search Engine Optimization Business Strategy Marketing Concept

Seo arama motoru optimizasyonu işleri ile uğraşan kimselerin sürekli bir şekilde takip etmesi gereken araçlar bulunmaktadır. Bunlar webmaster araçları olarak adlandırılmaktadır. Hem Google tarafından sunulan bu hizmetler hem de başka sitelerce de sunulabilmektedir. Dolayısıyla en doğru bilgiyi elde edebilmek için bunlardan birkaçını aynı anda kullanmak en doğrusu olacaktır.

Bu araçlardan birisi de domain sahibi sorgulama olmaktadır. Bu sizlere aslında seo anlamında çok bir katkıda bulunmayacaktır. Ancak bir IP adresinin kime ait olduğunu tespit ederek merakınızı giderme gibi bir işleve sahip olacağı için önemli sayılabilir.

Kullanıcı Deneyimi

Web sitesi seo çalışmaları kapsamında kullanıcı deneyimi bir hayli önem kazanmaktadır. Kullanıcı deneyimini iyi ölçümleyen siteler daha iyi kazanabilecekler ve aynı zamanda üst sıralarda daha kalıcı olabilecekler.

Kullanıcı deneyimi konusu içerisinde tıklanma sayısı, sayfada kalma süresi, makale içerikleri, sayfanın yüklenmesi gibi aklınıza gelebilecek her türlü web sitesi seo ayarları bulunmaktadır.

Google Algoritmaları

Seo çalışmalarında sürekli olarak güncellenen Google algoritmalarını takip etmek son derece önem kazanmaktadır. Zira bu sayede güncel kalabilir ve rakiplerinizi egale edebilirsiniz. seo optimization 2017 algoritmaları için hem Google’ı hem de bu konuyla ilgilenen kimselerin yazılarını sıkı takip etmeniz gerekmektedir. Zira Google son zamanlarda algoritma değişikliklerini gizli bir şekilde yapmaya başladı.

Eğer tüm bunları takip etmek sizler için zor oluyorsa bu durumda iyi bir seo ajansı ile anlaşmanızı sizlere yeniden tavsiye ediyoruz.

Kendinizi Güncelleyin

Eğer iyi bir seo uzmanı olmak istiyorsanız o halde kendinizi sürekli olarak geliştirmeniz gerekmektedir. Zira website seo optimization için ufkunuzu geniş tutmak ve çok yönlü düşünmek gerekmektedir. Ancak bu sayede başarıyı yakalamak mümkündür.

Seo optimizasyon çalışmalarında tüm bu bahsedilen hususlara riayet edilirse başarının kendiliğinden gelmesi mümkün olacaktır. Ancak belirtmek gerekir ki seo çalışmalarında sabırla hareket etmek ve uzun vadeli başarılar elde etmeyi hedeflemek gerekmektedir. Aksi takdirde kısa süreli elde ettiğiniz başarılar aslında sizlerin sonunu hazırlayacak son derece tehlikeli başarılar olabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir