Pinterest’ten Nasıl Daha Fazla Trafik Alınır?

Pinterest'ten Nasıl Daha Fazla Trafik Alınır?

Pinterest, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her geçen gün daha fazla insanın katıldığı bir medya platformudur. Esasen günümüzde Facebook, Twitter gibi çok fazla kişi tarafından takip edilen sosyal ağlar kadar iddialı olan bir platformdur. Pinterest 2010 yılında sosyal ağ platformu olarak ortaya çıkarılmıştır. 2011 yılında ise popülerlik kazanmıştır. İşte Pinterest’ten hit alma konusunda en iyi şekilde yararlanabilmek için yardımcı olacak bazı ipuçları.

Pinterest’ten Daha Fazla Trafik Alma

Aktiflik: Sosyal ağlar arasında hit sağlama konusunda en etkin araçlardan bir tanesi Pinteresttir. Başkalarının tuttuğu şeyleri takip etmeniz ve üzerine yorum yapmanız için günlük olarak vakit geçirmeniz gerekiyor. Günlük olarak aktif değilseniz, Pinterest’ten faydalanmayı bekleyemezsiniz.

Görsel Kalite: Pinterest görsel çekicilikle ilgilidir. Bu yüzden 8-10 yaşındaki cep telefonunuzla çekilen eski görüntülerle bir yere varamazsınız. Profesyonel kaliteye ve yüksek çözünürlüğe sahip görüntülere ihtiyacınız var, aksi takdirde markanıza zarar verebilirsiniz. 

İstikrar: 10 adet görseliniz & fotoğrafınız varsa, hepsini bir kerede yayınlamayın. 10 gün boyunca 1/10, 2/10, vb. olduğunu belirterek günde bir yayınlayın.

Pin It Butonu: Repin almak isterseniz, repin işlemini kullanıcıların yapmasını kolaylaştırmanız gerekir. Bunu yapmanın bir yolu, sitenize Pin-It düğmesi eklemektir.

İlgi Çeken Görsel Tasarımlar: İnsanlar Pinterestte güzel bir resim gördüklerinde diğer resimlere bakmak için profillere tıklamaktadır. İlginç ve güzel görsel tasarımlar yaparak hesabınıza ve dolayısıyla web sitenize hit çekebilirsiniz.

İyi Fotoğraf Açıklamaları: İyi bir açıklama, resimlerinizin arama motorlarıyla daha iyi sıralamasına yardımcı olur, bu da sizin için daha fazla trafik anlamına gelir. 

Hashtags Kullanımı ve Kategorilere Ayırma: Hashtag’leri kullandığınızda ve pinleri kategorilere bölerseniz, bu onları daha düzenli hale getirir ve bulunmaları daha kolay olur. Öte yandan, hashtag’ları büyük miktarda kullanmayın – yani gerçekten ihtiyacınız olduğu kadar bir hashtag ekleyin, aksi takdirde pinler spam gösterecek ve kullanıcılar atlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Çıplak Yazar : Mayıs 13, 2019 at 2:22 am

    Çok faydalı bir yazı oldu benim için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir