SEO Ajansı ile İşbirliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

seo ajansı ile işbirliği

İş sahibi olan kişinin sayfası bulunuyorsa, sayfa görünebilirliğini daha da fazla arttırmak adına Seo olarak artık günümüz koşullarında bilinen arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç duymaya başlamış olacaksınız. Web sitesinin büyük bir yatırım olduğunu unutmamanız gerekiyor. Fakat web sitenizin hemen herkes tarafından görülebilir olması gerekir. Eğer ki aileniz ve arkadaşlarınız dışında web sitenizi kimse görmüyorsa başarılı sonuçlar almanızdan pek bahsetmemiz mümkün olmayacak. Böyle bir durumda yapmenız gereken iyi bir SEO Ajansı ile İşbirliği yapmak olacak.

Genelde çok fazla bütçesi olmayan şirketlerde araştırma içerisine girerek bunu hemen kendi lehine dönüştürmenin yollarını aramaya başlarlar. Kimi şirketler başarıyı elde ederken kimisi de kendisine en uygun fiyattan hizmet verecek olan SEO şirketini aramanın yollarına başlar. Fakat Seo Ajansı ile bir işbirliği içerisine girecek olan kişilerin de bir takım dikkat etmeleri gereken önemli hususları bulunuyor.

Genelde şirketlerin ilk yapmış olduğu işlerden birisi de Google platformunda ilk sıra da yer alan ajansa yönelmeye başlamak olur. Eğer ki ajans firması kendisini bir numaraya çıkarma gibi bir başarıyı yakalamışsa o zaman sizi de büyük ihtimal arama motorlarında ilk sıraya çıkarma konusunda herhangi bir zorluk yaşamayacak diyebiliriz. İşini güvence altına almanız için Seo Ajansı ararken de kafanıza da kurmuş olduğunuz sorularınıza karşı en hızlı şekilde yanıtlar almanız gerekiyor. Bu sayede sizlerde hiçbir endişe içerisine girmeden arama motorlarında kısa süre içerisinde yükselişe geçme şansına sahip olmaya başlarsınız. SEO Ajansı ile İşbirliği Yaparken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

LİNK Satın Almada Bulunmak

Web siteleri için linkleri satın almanın son derece avantajlı olduğunu çevreniz tarafından büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. Özensiz link eğer ki verilirse de bu durum ister istemez web sitenizin sonunu getirmesine sebep olabilir. Eğer ki SEO şirketleri size ben çok fazla link getiririm diyorsa onunla asla iş yapmamanızı söylemek istiyoruz. Çünkü siteniz için uzun dönemli link satın almak oldukça zor bir durumdur. Karaborsaya göz attığımızda ise genelde hem zararlı linklerle dolu olduğunu görebilmekteyiz. En iyi linklerin hangisi olduğunu soruyorsanız da çevrimdışı doğal yollarla gelen linkler diyebiliriz.

Hızlı Sonuçlara Ulaşmak

Her zaman hızlı yapmak doğru yapmak demek olmadığını bilmeniz gerekiyor. Çünkü hızlıca sırlamaları değiştiren Seo zararlı uygulamaların olduğu gerçeğini unutmamamız gerekiyor. Ajansın hiçbir backling çalışmasına başvurmadan bir hafta içerisinde sizleri Google de en üst sıraya çıkaracağını söylediğini duyduğunuz da eminiz ki çok fazla etkilenmeye başlardınız. İşin özüne baktığımızda ise Seo firmalarının da aslında işi budur. Bunları yapmayacaksa neden para ödeyelim ki? Fakat hızlı şekilde yapılan SEO kalitesiz bir SEO’dur. Bunu vaat eden ajanslardan uzak durun.

Tek Kişilik Firmalardan Yardım Almak

Tek başına yapan kişinin her zaman başarısız olacağını söyleyemeyiz. İşini eğer ki özenli bir şekilde yapan biriyse sizi başarıya taşıyabilir. Lakin tek kişiyle sitenize istenilen özeni göstermesi pek mümkün olmaz.

Sektöre Yeni Girenle Çalışmanız

Sektöre yeni adımını atan bir kişi tam anlamıyla ham olmuş sayılmaz. Bilmediği ya da yetersiz kaldığı pek çok konuları vardır.

Geniş Kapsamlı Raporlamanın Yapılmaması

Paranızın çoğu zaman nereye gittiğini bilmeniz gerekir. Bunu yapmayan bir şirketten fayda görmeniz beklenemez.

Anahtar Kelimelerden Bahsetmek

Anahtar kelimelerin oldukça fazla sıkıştırılması istenilen sonuçlara ulaşmayı engeller. Genelde kimi firmalar Google yanlış uygulayarak zarar elde etmenize neden oluyor.

Bunların haricinde uygulamalarını özel bahanesi ile gizlemesi, hayat boyu sözleştirme yapmamak, isteklerinize geri dönmemiş olması, İşiniz için yeterli zaman ayırmaması başarılı bir SEO ajansından bahsetmememize neden olacak önemli ayrıntılardandır.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir