WordPress Jetpack Alternatifi Eklentiler

Jetpack Alternatifi Eklentiler

Jetpack, web siteleri için farklı hizmetler sunan WordPress eklentilerinden biridir. Kullanılacak özelliklere göre yönetim fırsatı sunan eklenti, birçok avantaja sahip olsa da web siteniz büyüdükçe yetersiz kalabilir. Web siteniz için farklı ihtiyaçlara karşılayabilecek Jetpack alternatifi eklentiler ve genel özelliklerini sizler için kaleme aldık.

WordPress Jetpack Alternatifi Eklentiler

1- Akismet:

Spam filtreleme eklentileri içerisinde en iyi WordPress eklenetilerinden biri olan Akismet, tüm yorumları filtreler. Özellikle web siteniz çok sayıda yorum alıyorsa spam yorumları filtrelemek için büyük bir avantaj sağlar.

2- WPForms Lite: 

Jetpack’in geri bildirim formu özelliği için en iyi alternatiflerden biri de WPForms Lite eklentisidir. WordPress eklentileri içerisinde iletişim formu eklentileri içerisinde de en iyi eklenti olarak değerlendirilmektedir. Lite sürümü web siteleri için eklenecek olan iletişim formunun ücretsiz olarak eklenmesini sağlamaktadır.

3- Sucuri:

Jetpack premium sürümü içerisinde yer alan güvenlik duvarı özelliğine en iyi alternatif olan eklentidir. Ayrıca Sucuri, Jetpack’in ücretli sunduğu bu özelliği ücretsiz olarak sunmaktadır.

4- UpdraftPlus:

Jetpack eklentisinin premium sürümünde yer alan yedekleme özelliğine ücretsiz olarak alternatif oluşturmaktadır. WordPress sisteme sahip sitenizin yedeklenmesi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Web sitenizin kurulumu için yedeklemeniz gereken bütün dosyaları güvenle yedekler.

5- MonsterInsights: 

Web sitenize ait Google Analytics verilerine ancak Jetpack’te ancak premium sürümünde görüntülenebilir. Oldukça yüksek bir fiyatla sahip olabileceğiniz bu özellikten MonsterInsights sayesinde ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca WordPress eklentileri içerisinde Google Analytics eklentisi olarak bilinen MonsterInsights ortalama 1 milyondan daha fazla yüklenme sayısına ulaşmış bulunmaktadır.

Yukarıda sıralamış olduğumuz Jetpack alternatifi eklentiler ile Jetpack eklentisinin dezavantaj sunduğu alanlarda iyi birer alternatif sunmaktadır. Özellikle Jetpack’in ücretli olduğu birçok özelliğe ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir