Video SEO Yardımıyla Sıralama Arttırma

Video SEO Yardımıyla Sıralama Arttırma

Yakın bir arkadaşımın deneyimini aktarıyorum: Başlangıçta sitelerimi sıralama konusunda endişeliydim ve aynı zamanda SEO hakkında bilgi almak çok zordu. Ancak zamanla okuyarak bir şeyler öğrenmeye başlamıştım. Deneme yanılma yöntemi ile bulduğum bir durumu anlatmak istiyorum: Video SEO.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, video SEO, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak için en yeni ve en güçlü strateji olarak ortaya çıktı. İşletmeniz için profesyonel olarak üretilmiş videoların kullanımıyla daha geniş bir kitleye veya belirli bir demografiye ulaşabilirsiniz. Bu, web sitenize trafik çekmeye ve satışlarınızı ve işinize gösterilen ilgiyi artırmaya yardımcı olur.

Video SEO, aşağıdakiler dahil olmak üzere işletmenizi tanıtmak için çeşitli video yöntemlerini kullanır:

  • Görüntüleme başına ödeme (PPV) video pazarlaması
  • Web sitenize video ekleme
  • Facebook, YouTube ve diğer sosyal medya platformlarında video yayınlama

Videonun sosyal medyada paylaşılması web sitenizin PageRank’inin artmasına yardımcı olur ve sitenize gelen trafiği artırır.

Çevrimiçi çekiminizi artırmak için video kullanmak için birkaç karar vermeniz gerekecektir. Öncelikle, oluşturmak istediğiniz içerik türünü düşünmelisiniz. Video için en yaygın kullanılan içeriklerden bazıları şunlardır:

  • Video reklamlar (bir ürün, hizmet veya işletmeyi vurgulayan kısa bir video)
  • Bilgilendirici videolar, öğreticiler ve tanıtımlar
  • Müşteri referansları

Videonuzu pazarlamak için bir kanal veya yönteme karar vermeniz de gerekecektir. Bazı içerik türleri belirli pazarlama kanalları için daha uygundur.

Örneğin, görüntüleme başına ödeme pazarlamayı kullanmayı planlıyorsanız, kısa video reklamlar uzun bir öğreticiden daha uygun olabilir. Yine de, bir eğitim sosyal medyada paylaşma veya web sitenize gönderme yapmak için yararlı olabilir. Müşterilerinizi bilgilendirmeye ve güven oluşturmaya yardımcı olurlar.

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir