Denenmiş Organik Hit Arttırma Teknikleri 2018

Denenmiş Organik Hit Arttırma Teknikleri 2018

Arama motoru optimizasyonu, ziyaretçileri web sitesine çekmenin en önemli yolu olmaya devam ediyor. Bu yazımızda madde madde organik hit arttırma tekniklerini ele alacağız.

  • En önemli şey, web sitenizin gezinmesini kolaylaştırmaktır. Kullanıcılar aradıklarını kolayca bulabilirlerse, savaşın yarısını kazandınız. Aradıkları bilgiyi hızlı bir şekilde bulamazlarsa, uzaklaşacak ve başka bir web sitesinde bulmaya çalışacaklardır. 
  • Sitenizin tüm sayfalarına göz atın ve izleyicilerinizin beğenisine uygun görünüm ve izlenim sağlayın. Para kazanmak istiyorsanız dikkatinizi detaylara odaklayın. Her sayfada net açıklamalar yapın, belirli anahtar kelimelere göre içerik oluşturun.
  • Blogunuzu haftada en az üç kez güncellemek, arama motorlarının sayfalarınızı sık sık dizine eklemesini söyler.
  • Eski içeriklerinizi rastgele kontrol ederek daha kaliteli hale getirin. Sitenizde yeterli içerik olduktan sonra kalitesiz içerik eklemek yerine eski içeriklerinizi daha detaylı ve düzenli hale getirin. 
  • Site Haritaları, arama motorlarının web sitenizi dizine eklemesini kolaylaştıran harika bir SEO öğesidir. Arama motoruna ilettiğiniz bir XML site haritası ekleyerek hangi sayfaların önceliğe endekslenmesi gerektiğini belirtin. 
  • Niş için alakalı anahtar kelime öbekleri seçin. Yaklaşık 100 anahtar kelimeden oluşan bir veritabanı oluşturun ve ardından her sayfada bu anahtar kelimelerin her birini benzersiz içerikle hedefleyin.
  • Google, algoritmalarını sürekli olarak güncelleyen bir politikaya sahiptir. Bu nedenle, web sitenizi bu değişikliklere göre uyarlamanız gerekir. Olmakta olan değişikliklere uymak ve arama motoru optimizasyonunda kullanılan tüm yeni teknikleri öğrenmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bunu yapmanın tek yolu, en yeni tekniklerle denemeler yapmaktır.

SEO uzun vadeli bir stratejidir ve sizin tarafınızdan sürekli çaba gerektirir. Bunun için hazır olun!

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. cok guzel bı yazı ellıne saglık

  2. Bu kadar etiket girip ilk sayfada çıkıyor ise bu makale demekki etikete asılmalı. 🙂

  3. Linux işletim sistemi kullanıyorum, sitenizin sol tarafında deneme yazan bir görüntü çıkmaktadır. Bilginiz olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir