WordPress İçin En İyi 10 SEO Eklentisi 2018

En İyi Wordpress SEO Eklentileri

En İyi WordPress SEO Eklentileri: Google herhangi bir günde saniyede 66.000’den fazla arama gerçekleştiriyor. İnsanlar giderek Google’da sorularını soruyor. Bu nedenle, Google’ı her zaman sonsuz sayıda trafik kaynağı olarak görebiliriz. Arama motorları, internetteki web siteleri için birincil organik trafik kaynağıdır. Dünyanın en popüler arama motoru Google, 2017 yılında tüm dünyadaki masaüstü arama trafiğinin %80’ini elinde tutuyor. Bu oranlar, etkili Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) sağlayan WordPress eklentilerinin önemini artırır. İşte web sitenizin veya blogunuzun SEO’sunu yapmayı kolaylaştırarak rekabette bir adım önde olmanıza yardımcı olabilecek 10 WordPress SEO eklentisi.

1. Yoast SEO

Yoast SEO arama motorları için sitenizi optimize etmek için en iyi çözümdür. Bu, blog yazarlarının Google, Bing ve sosyal medyadan daha fazla ziyaretçi çekmesine yardımcı olur. Bu eklenti, sitenin organik arama sonuçları arasındaki konumunu iyileştirmeye yardımcı olan siteye özel işlevler ekler. Bu yaygın olarak kullanılan eklenti, XML site haritası, Sayfa içi analiz ve daha fazlası gibi özellikler sunar. Yoast SEO ücretsiz bir eklentidir. Ancak, sayfa başına daha fazla anahtar kelime optimizasyonu sağladığından, Google, Facebook ve Twitter önizlemeleri ve bir yıllık 7/24 desteğe ücretsiz erişim sağladığından Yoast SEO Premium’u tercih etmenizi tavsiye ederim.

2. All In One SEO Pack

Bir başka en popüler WordPress SEO eklentisi, All In One SEO Pack. Yoast SEO gibi güçlü özelliklere sahip. All In One SEO Pack 2007 yılında kuruldu. O zamandan beri bu eklenti 45.000.000 kez indirildi. Bu kutudan çıkan SEO eklentisini kullanmak kolay, SEO için bir WordPress sitesini optimize eder. All in One SEO Pack, WordPress sitelerini optimize etmek için birçok özellik ve seçenek ile yüklü herşey dahil bir SEO paketidir. Eklenti, arama motorları için başlıkları otomatik olarak optimize eder ve META etiketlerini de üretir.

3. WP Meta SEO

Belki içeriğiniz çok iyi. Ama insanlar bunu bulamadıkça faydasız olacak. Ve görünür hale getirmenin yolu, Google’ın sitenizi en iyi sonuçlara layık görmesini sağlamaktır. Eğer yakından analiz ederseniz, SEO’nun blogcuların web sitelerinin merdivenlerdeki en yüksek noktaya ulaşma şansını arttırmak için takip etmesi gereken bir dizi kural olduğunu göreceksiniz. WP Meta SEO web sitesi meta, resim, dosya adı, Google analitik izleme, 404 hataları yeniden yönlendiren, iç kırık çizgi denetleyicisi hizmeti sunar. Sitenizi, SEO dostu yapar. Eklenti, yeni başlayanlar için uzmanların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterince anlaşılması ve ilerlemesi için yeterince kolaydır. WP Meta SEO kurduktan sonra, web sahibi kendi web sitesinin SEO’su üzerinde tam kontrol sahibi olur.

4. SEO Ultimate

Paranızın karşılığını veren bir eklenti olan SEO Ultimate , bir blog yazarı üst eklenti listesinde kolayca yer kazanabilir. Bu eklenti çok yönlü ve esnek veri kaynağıdır. SEO Ultimate, içeriği arama motorlarında daha üst sıralara yerleştirmek ve daha fazla hedefli trafik elde etmek için optimize eder. Ayrıca, kendi türünde diğer eklentilerden ayıran üçüncü taraf SEO eklentileri de dahil olmak üzere diğer kaynaklardan veri alma ve verme özelliğine de sahiptir.

5. Premium SEO Pack

Görsel optimizasyonu, sosyal paylaşım, yerel SEO, SERP pozisyonu, zengin snippet ve daha fazlası gibi SEO özelliklerinin sonsuz bir listesine sahip iyi bilinen bir arama motoru optimizasyonu eklentisi. . Bu şiddetle tavsiye edilen bir SEO eklentisidir. Eklenti sadece tüm web sayfaları için SEO değerini arttırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda web yöneticilerinin web sitelerinin arama motoru sonuçlarına ve sosyal medyaya nasıl bakmasını istedikleri konusunda tam bir kontrol sağlar. Yoast ve All in SEO karışımıdır.

6. SEO SQUIRRLY™

Blogumuzun arama motoru sıralamasında üst sıralarda olmasını istiyoruz. Bu durum, listemizdeki WordPress SEO eklentilerinin, bizi kurtaracağı anlamına gelir.  SEO by Squirrly , siteniz için en iyi anahtar kelimeleri bulmanıza ve okuyucuların etkileşimini sağlayan harika içerikler yazmanıza yardımcı olur ve bu da Google sıralamasının iyileştirilmesine yardımcı olur. Bu eklenti size SEO ile ilgili istatistikler ve haftalık SEO denetimleri sağlar. Kissmetrics ve Crazy Egg’in kurucularından Neil Patel, “Squirrly bir SEO aracından daha fazlasıdır – tam bir içerik pazarlama paketi.” demektedir.

7. W3 Total Cache

Şimdiye kadar, arama motorları için WordPress sitelerini doğrudan optimize eden eklentileri anlattık. Ancak, WordPress sitesinin arama motoru sıralamalarını dolaylı bir şekilde geliştiren özellikler sunan bazı eklentiler vardır. SEO ve site hızı eşgüdümlüdür. Sitenin performansını hızlı ve kullanıcı dostu hale getirerek iyileştirmek SEO için yararlı ve gereklidir. Bu nedenle, Google’ın her zaman bir kullanıcı deneyimini tercih ettiği için arama sıralamasının iyileştirilmesine önemli ölçüde yardımcı olabilir. WordPress sitenizin performansını artırmak istiyorsanız W3 Total Cache’yi kesinlikle kullanmalısınız.

8. Redirection

Yönlendirmeler internette oldukça yaygındır. Kullanıcıları ve arama motorlarını, orijinal olarak istedikleri adrese farklı bir URL’ye gönderir. Bir 301 yönlendirmesi, web sayfası yeniden yönlendirmesi için en verimli ve Arama Motoru Dostu yöntemidir. Bu eklenti,  301 yönlendirmeyi yöneten ve 404 hatalarını takip eden WordPress’in en popüler yönlendirme yöneticisidir. Sitenizin permalinks ile sahip olabileceği gevşek uçları belirler. Bu, web sitesinin arama sıralamalarını eninde sonunda geliştiren hataları azaltmaya yardımcı olur.

9. SEO Internal Links

İç bağlantılar bir WordPress sitesi için genel optimizasyonun çok önemli bir parçasıdır. İç bağlantılar sadece içeriğinizi değil, aynı zamanda Google’a web sitenizin yapısı hakkında bir fikir verir. Arama motorlarının sitenizde bulunan diğer önemli sayfaları ve yayınları ziyaret etmesine ve dizine eklemesine yardımcı olan iç bağlantılardır. Blog yazarları, blog’larının yararı için iç bağlantıyı en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını bilmelidir. Anahtar kelimeler ve kelime öbeklerini otomatik olarak bir gönderiye ve yorumlara yönlendiren bu eklentiyi denemelisiniz.

10. Rankie

Google’daki sitelerin sıralamasını izlemek istiyor musunuz? Rankie , web sitesi sahiplerinin Google’da  sıralamalarını takip etmesine yardımcı olan ve her anahtar kelime pozisyonuna yakın bir göz tutmanıza yardımcı olan harika bir SEO eklentisidir. Bu WordPress sıra denetleyicisi eklentisi, sitelerin sıralamasını izlemenize yardımcı olan web sitesi hakkında eksiksiz raporlar vermek için en iyi tekniği kullanır.

Bu liste, hiçbir şekilde SEO eklentilerinin kapsamlı bir listesi değildir. Birden fazla eklentinin sadece arama sıralamalarını değil genel site performansını ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceğini anlamak için eklentiler hakkında daha fazla araştırma yapmanızı tavsiye ederim. 2018 en iyi wordpress  seo eklentileri listemizi burada bitirdik.

2018 Hızlı ve Basit SEO Nasıl Yapılır? konumuzu okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Çok olumlu bir yazı olmuş SEO SQUIRRLY™ kurdum deniyorum yararlı bir program

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir