Google AdSense’ten Nasıl Para Kazanılır?

Adsense'den Para Kazanma

Google AdSense’ten Nasıl Para Kazanılır? Blog’larına reklam yerleştirmek, blogcuların yaptığı gibi en çok tercih edilen para kazanma yoludur.  Websitelerindeki bir reklam bir ziyaretçi tarafından her tıkladığında, blogcu bu tıklama için para kazanır. Şu anda İnternet’teki en popüler reklamcılık programlarından biri olan Google AdSense, 2003 yılı ortasında Google tarafından başlatılan tıklama başına maliyet tabanlı bir reklamcılık programıdır. Program, web sitenizin trafiğinden para kazanmak için üçüncü taraf ürünlerini veya hizmetlerini ziyaretçilere tanıtmanızı sağlar. Web sitelerinde yayınlandığı gibi , Google AdSense, 2015 yılında yayıncılarına yaklaşık 10 milyar dolar ödedi. Bu çok para.

Google Adsense Nasıl Çalışır?

Google AdSense çok basit bir süreçte çalışır. Web yöneticileri, bir Adsense hesabı oluşturarak ve web sayfalarına küçük miktarda kod veya HTML ekleyerek başlar. Sonuç olarak, web sitesinin içeriğiyle alakalı hedeflenmiş reklamlar, web sayfalarında görüntülenir. Web sitesi sahipleri, ziyaretçilerinizin bu reklamları yaptığı her tıklama için ödeme alır. Google, reklamverenler ve yayıncılar arasında bir aracı olarak hareket ettiğinden, her ikisi de güvenlikten emin olabilir.

Google Adsense Faydaları

Reklamverenler tarafından oluşturulan gelir Google ve yayıncılar tarafından paylaşılmaktadır. Genel olarak, yayıncılar tıklama tutarının% 65 ila% 70’ini alır. Bu, 0,20 ABD doları ile 15 ABD Doları arasında olabilir. Yayıncılar için komisyon, niş içinde çok fazla rekabet varsa, tıklama başına 1 ABD dolarından daha azına indirgenebilir. Ancak, gerçek zamanlı açık artırmalarda milyonlarca reklamverenin reklam alanı için rekabet ettiği göz önünde bulundurulduğunda, web sitenizin alanı her zaman talep görecektir. Bu, daha alakalı reklamlar ve daha fazla reklam alanı doldurulması demektir. Bu da daha fazla para demektir. Tıklama başına maliyet, rekabet ve trafik hacmi açısından en umut verici nişleri bulmak için Google AdWords Anahtar Kelime Aracı’nı kullanın.

Reklamlar Nasıl Seçilir?

Web sitelerinde görüntülenen reklamlar; metin, resim görüntüsü, dinamik resim reklamlar, video reklamlar, HTML reklamlar veya farklı ekran boyutlarına, bağlantı birimlerine ve eşleşen içeriğe otomatik olarak uyum sağlayan duyarlı reklamlar gibi zengin medya reklamları olabilir.

Adsense Gelir Arttırma

Peki, bir blogcu olarak göreviniz nedir? Web sitenizdeki reklamların, elbette maksimum tıklama almasına yardımcı olmak. Ama bunu nasıl yapacağız? Google AdSense’le ilgili en iyi şey, yayıncılara web sitelerinde izin verdikleri reklamlar üzerinde tam kontrol sağlamalarıdır. Reklamın yerini belirleyebilir, görünümünü ve siteyi eşleştirmek için istediğini yapabilir. Bu nedenle, bu fırsattan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun, çünkü kazandığınız miktar yalnızca web sitenizdeki içeriğin kalitesi ve benzersizliğine değil, aynı zamanda reklamların sayfada bulunduğu yere ve kitlenizin ne kadar iyi eşleştiğine de bağlıdır. Tüm bunlar ayrıca sitenize daha fazla hedeflenen trafikte yardımcı olacak ve bu da daha fazla tıklama ve daha fazla kazanca sebep olabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. yazdıklarınız kesinlikle doğru. Türkiye’de kaliteli içerik üretmek pek ilgi görmüyor. Fakat nerede alakalı alakasız içerikler var, ısıtılıp ısıtılıp önümüze konulan içerikler var onlar ilgi görüyor. Yani google her ne kadar ziyaretçi için üretin desede başta bu kuralı kendisi bozuyor. bence içeriğe göre sıralama yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir