H1 Etiketi Nedir? (SEO İçin Önemi)

h1 etiketi

İş dünyasındaki diğer her şey gibi, SEO da değişim döngüsünden geçer. Ama yıllar boyunca bir şey değişmedi. H1 etiketi. Öncelikle H1 başlık etiketi nedir? Ona değinelim. Web siteleri icat edilmeden çok önce, bir konu tanıtmak ya da uzun yazı paragraflarını bölmek için kitap, gazete ve dergiler gibi basılı materyallerde başlık metni kullanılmıştır. Bu başlık metni, daha büyük veya farklı bir yazı tipi ve okuyucunun vücut metninden farklı olduğunu anlamasına yardımcı olmak için özel bir karaktere sahipti.

1990’larda, web sitelerinin görünmeye başladığında, aynı işlevi gerçekleştirmek için html başlık etiketleri kabul edildi. Başlık etiketleri (H1 – H6) istediğiniz gibi bakmak için kolayca özelleştirilebilir. Bununla birlikte, genellikle metni daha büyük ve dikkat çekicidir.

H1 Etiketinin Amacı

H1 etiketi, genellikle belirli bir web sitesi sayfasındaki en büyük ve en önemli etikettir. Üç şekilde kullanılabilir: sayfanın genel konusunu tanıtın, sayfanın belirli konusunu tanımlayın veya sayfanın adını bildirin. H1 etiketleri çeşitli web sitelerinde farklı şekilde kullanılır. Bazı siteler, temel olarak tam cümleler olan uzun H1 etiketlerine sahiptir. Diğer siteler, sayfa başlıklarını özetleyen H1 etiketleri için kısa ifadeler kullanır. SEO avantajları elde etmek için, bir H1 etiketinin sayfanın içeriğiyle çok alakalı anahtar kelimeler içermesi ve aynı zamanda çok ayrıntılı olması gerekir.

  • Bir sayfada bir H1 etiketi olmalıdır.
  • H1 Etiketleri benzersiz olmalıdır. Küçük bir başlık olsa bile yinelenen içerik iyi bir fikir değildir.
  • Anahtar kelime doldurmak kötü bir fikirdir.

Web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek için hala yardıma ihtiyacınız var mı? Yardıma ihtiyacınız varsa veya kendiniz yapmak için zamanınız yoksa, sitenizin SEO’sunu geliştirmenize yardımcı olabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir