WordPress Ortam Ekle Butonu Çalışmıyor Sorunu

Wordpress Ortam Ekle Butonu Çalışmıyor Sorunu

WordPress Ortam Ekle Butonu Çalışmıyor Sorunu: Ortam ekle düğmesine tıklandığında, WordPress yeni dosyaların yüklenebileceği ve karşıya yükleyebileceği dosyaların seçilebileceği Ortam Kitaplığı’nı açacaktır. Eğer açılmıyorsa, en büyük neden javascript / jquery çakışıyor olmalıdır. Varsayılan olarak, komut dosyaları ve stil sayfaları isteklere göre yüklenir. Ancak, WordPress eklentileri ve temalarının kurulumundan sonra gelen komut dosyaları ve stil sayfaları ile uyumluluk sorunları olabilir.

WordPress Ortam Ekle Butonu Çalışmıyor Sorunu

WordPress yönetici alanınız, gerekli komut dosyalarının ve stil sayfalarının yükleneceği yerdir; bu da web sitesinin hızının artmasına neden olabilir. Post editörünün en üstünde yer alan ortak ekle, JavaScript ile çalışması gereken düğmelerden biridir. JavaScript’in çalışmasını engelleyen bir çakışma nedeniyle devre dışı bırakılabilir. Bu WordPress Medya Ekle çalışmadığında karşılaştığınızda, bunu düzeltmeniz için birden çok çözüm bulunmaktadır.

  1. Tüm eklentileri devre dışı bırakın. 
  2. Uzun vadede, bir denetleme aracı kullanımıyla sorunun kaynağını daha iyi bulursunuz. Uyarılar ve hatalar sayesinde, nereden başlayacağınız konusunda daha iyi bir fikre sahip olacaksınız.
  3. Kurulu eklentileri tek tek devre dışı bırakmanız gerekiyor . Ardından, devre dışı bırakılan eklenti nedeniyle hatanın devam edip etmediğini kontrol edin. Bu, hangi eklentinin nedeninin ve çatışmanın olduğu yeri bulmanıza yardımcı olacaktır.
  4. Eklentileri kontrol ettikten sonra, soruna neden olan eklentiye alternatif bulun. Tabii ki, öncelikle eklenti geliştiricilerinden teknik yardım almayı deneyebilirsiniz.
  5. Sorunu hala çözemezseniz, mevcut temanız buna neden oluyor olabilir. Mevcut temanızdan geçici olarak varsayılan bir temaya geçin. Ortam Ekle düğmesi duyarlı olabilirse, mevcut temanız yenisiyle değiştirilmelidir.
Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir