En Başarılı SEO Teknikleri

En Başarılı SEO Teknikleri

En Başarılı SEO Teknikleri

Seo uyumlu makale yazmak ile ilgili temel bilgileri hepimiz biliyoruz. Rakiplerimizle aramızda bir fark yaratmaya ihtiyacımız var ki arama motorlarında en üst sayfada yer alabilelim. Bu yazımızda sizlerle ileri seo tekniklerini paylaşacağız. Bu teknikleri dikkate alarak web sitenizle fark yaratabilirsiniz. Üstelik bu tekniklerin hiçbiri yanlış yapmanıza veya arama motorlarıyla aranızda problem yaşanmasına sebep olmayacak doğal tekniklerdir.

1- Sitenizi Güncel Tutmalısınız.

Web sayfanızın hitab ettiği sektörü veya hedef kitlenizin ilgi alanlarını iyi takip etmelisiniz. Belirlediğiniz bu alanlarda sürekli aktif bir araştırma içinde olmalısınız. Böylece yeniliklerden ve yapılan değişikliklerden ilk siz haberdar olur ve paylaşırsınız. Bu durum rakiplerinizden hızlı olmanızı sağlayarak sizi tercih edilen bir web sitesi haline getirir. Öte yandan arama motorları güncel siteleri oldukça severler. Bu durum sizin, sitenizi sürekli yenilediğinizi ve özen gösterdiğinizi gösterir. Sitenizi güncel tutmak en başarılı SEO tekniğidir.

2- Web Sitenizin Hızınızı Yükseltmelisiniz.

İnternet sitenizin hızı ne kadar yüksek olursa siteniz başarıya o kadar yakın olur. Çünkü kullanıcılar yüklenmesi uzun süren sayfalardan çıkış yaparlar. Seri ve hızlı hareket edebildikleri sayfalar kullanıcılar için tercih edilen sitelerdir. Bu kullanıcıların sitenizde daha çok zaman geçirmelerini sağlar. Hızınızı yükseltmek için seçtiğiniz görselleri doğru uzantılarla kaydetmelisiniz. Bunun yanında hızlı bir sunucu seçmelisiniz ve kullanıcı dostu, basit kodlar kullanmalısınız.

3-Anahtar Kelimenizi Sayfa URL’sine ekleyin.

Karışık ve uzun anahtar kelimelerden uzaklaşarak basit ve size kullanıcılarla buluşturacak bir anahtar kelime seçin. Bu anahtar kelimenin olabildiğince kısa olmasına özen gösterin. Bu yöntemle web sitenizin otoritesi artacaktır.

4-Tire (-) Kullanımı ve URL oluşturmaya özen gösterin.

URL’ nizi oluştururken alt tire (_) kullanmaktan kaçının. Bununla birlikte rakam ve anlamsız kelimelerden oluşan URL’ lerden de kaçının. Seçmiş olduğunuz URL de açık ve net olursa optimizasyonunuzu bir adım öteye taşımış olacaksınız. Bu önerimiz başarılı bir SEO tekniğidir ve sizi rakiplerinizin üstüne taşıyacaktır.

5- Web Yönetici Araçlardan Faydalanın

Bizim için en önemli şey tabi ki arama motorlarıdır çünkü amacımız bu arama motorlarında üst sırada yer almak. Bu sebeple yanlışlarımızı bize söyleyerek düzeltmemize yardımcı olacak en iyi araçlar da arama motorlarının yönetici araçlarıdır. Yandex, Bing, Yahoo ve Google gibi arama motorlarının araçlarını kullanarak önerilerini dikkate aldığınız takdirde başarıya ulaşmak sizin için çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

6- Ziyaretçilerinizin Sorularını Bulun.

Ziyaretçileriniz arama motorlarında arama yaparken anahtar kelimelerden ziyade soru cümleleriyle arama yaparlar. Bu sebeple sık sorulan soruları iyi belirleyip bu soruları cevaplayan içerikler oluşturmanız arama motorlarında üst sıralara çıkmanıza büyük destek sağlayacaktır.

7- Kolay Ulaşılabilir Olun

Sayfanızın ziyaret edilmesinden daha önemli nokta ziyaretçilerinizin size geri dönüş sağlıyor olmasıdır. Bu sebeple sayfanızdaki iletişim sekmesini özenli ve kusursuz oluşturmalısınız. Ziyaretçileriniz telefon, adres ve mail adresinize kolay ulaşmalıdır. Bununla birlikte online müşteri hizmeti sağlarsanız geri dönüş oranını oldukça arttırabilirsiniz. Müşterinizle aranızdaki iletişimi kurarken onlardan çok fazla bilgi istememeye özen gösterin. Web sitesi ziyaretçileri için kişisel bilgilerini paylaşıyor olmak her zaman tedirgin edicidir. Gerekli olmadıkça özel bilgiler istememeye hatta iletişime geçerken mümkünse hiçbir bilgi istememeye özen göstermelisiniz.

8- Rakiplerinizi Analiz Edin

Yukarıdaki maddelerin hepsine uyduysanız rakiplerinizin önüne çoktan geçmişsiniz demektir. Bu noktada yapılması gereken son hamle rakiplerinizin web sitelerini inceleyerek onların tekniklerini de kendi sitenize uyarlamak olacaktır. Böylece yüzde yüz başarılı bir web sitesine sahip olacak ve açık ara farkla öne geçeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. Çok işime yaradı. Harikasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir