İçerik Üretme Sorununu Nasıl Çözeriz?

İçerik Üretme Sorununu Nasıl Çözeriz?

İçerik Üretme Sorununu Nasıl Çözeriz?

Siz de bu siteyi ziyaret ettiğinize göre içerik üretiyor veya üretmeyi planlıyorsunuz demektir. Peki, içerik üretirken nasıl sorunlar yaşıyoruz? Bu sorunları nasıl çözebiliriz? Bu soruların cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Gelin içerik üretirken sorunların üstesinden nasıl geliriz beraber inceleyelim.

İçerik üretmek neden sorun olur?

İçerik üretmeye karar veren web sitesi sahipleri güzel bir tasarım ve güçlü yazılarla bir başlangıç yapsalar da daha sonra performansları düşer. Planlı ve programlı bir düzen olmadığı için iş yoğunluğu sebebiyle içerik üretimi ertelenmeye başlar. Veya farklı kişiler tarafından üretilen içerikler arasındaki bağlantı zayıf olur ve temasız bir blog haline gelen blog sayfanız fayda sağlamamaya başlar. Bu nedenle mutlaka işinde profesyonel bir içerik üreticisine sahip olmanız ve bir strateji belirleyerek planınızdan asla çıkmamalısınız.

Gelin şimdi çözüm önerilerimizden bahsedelim.

XFN Bağlantı Türleri

1- Stratejik olun.

Bu problemi yaşıyorsanız ve içeriklerinizi hazırlayan kişiler şirketiniz içinde çalışmıyorsa mutlaka bir zaman çizelgesiyle ilerleyin. Düzenli zamanlarda içerik paylaşılmasına özen gösterin. Sitenizi güncel tutmak SEO uyumu için önemli bir süreçtir. Çünkü bildiğimiz gibi arama motorları güncel sayfaları ön planda tutmaktadır. İhtiyacınız olan konuları iyi belirleyin ve oluşturduğunuz planı bu konular üzerinde yoğunlaşarak ilerletin.

2- İçeriklerinizi gruplara ayırın.

Web sitenizle ve işinizle bağlantılı oluşturabileceğiniz içerikleri belirledikten sonra paylaşmadan önce yapmanız gereken bir diğer görev ise içeriklerinizi gruplara ayırmaktır. Çünkü sırasız paylaşılan içerikler birbirine girerse ziyaretçileriniz aradıklarını bulmakta zorlanabilirler. Bu nedenle blog sayfanızı da kategorilere ayırmanız gerekmektedir.

3- Takvim oluşturun.

İçerik üretimi ile ilgili oluşturduğunuz strateji ve planlardan sonra yapmanız gereken şey bir takvim oluşturmaktır. Haftalık, günlük veya aylık paylaşımlarınızı düzenledikten sonra aralıkları eşit olacak şekilde bir takvime yerleştirin ve bu zamanlama planından asla sapmayın. İçeriklerin oluşturulacağı günleri belirleyin. Ardından yayınlanma tarihlerini belirleyin ve sürekli takvime uyulup uyulmadığını kontrol edin. Bununla beraber aylık takviminizi oluştururken hangi gün hangi içeriklerin yazılacağını da belirlemiş olun. Böylece makalenizin konusu veya içeriğiyle ilgili arayış problemini ortadan kaldırmış olacaksınız.

4- Sürekli denetleyin.

İçeriklerinizi sürekli denetleyin. Yazarlarınızın yazdığı yazıların görülme oranları ve aldığı yorumlara dikkat edin. Çünkü bu da eğer bir sorun varsa bu sorunu fark etmenizi sağlayacaktır. Düzenli olarak analiz araçlarından faydalanabilirsiniz. Böylece içeriklerinizle ilgili yolunda gitmeyen bir şey varsa, eksik veya yanlış içerikler oluşuyorsa, SEO uyumu yeterince sağlıklı değilse erken bir tespitle bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Böylece hem sizin hem de içerik üreticilerinizin emekleri boşa gitmemiş olur. Küçük rötuşlar ve editler sayesinde kusursuz bir blog sayfasına sahip olarak arama motorlarındaki rekabette güçlü bir şekilde yerinizi alabilirsiniz.

Yaşadığınız sorunların çözümlerine ulaşmanız için fayda sağlayacağını düşündüğümüz bu maddeleri mutlaka dikkate alın. Bu yazıdan sonra hala işlerimizin arasında içerik oluşturmak çok zor geliyor, zaman bulamıyoruz diyorsanız profesyonel danışmanlık hizmetlerinden destek istemeniz sizin için faydalı bir seçenek olabilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir