Kurumsal Instagram Hesapları İçin 10 Öneri

Kurumsal Instagram Hesapları İçin 10 Öneri

Kurumsal Instagram Hesapları İçin 10 Öneri

Bir fotoğraf paylaşım platformu olarak işe başlayan instagram, günümüzün en etkin kullanılan sosyal medya aracı haline gelmiştir. Hal böyle olunca etkileşimi bu kadar yüksek bir platform online ticaret için de büyük bir fırsat kapısına dönüştü. Kurumsal instagram hesaplarının git gide artması sebebiyle instagram üzerinden de büyük bir kurumsal rekabet oluşmaya başladı. Peki hangi tekniklerle diğer kurumsal instagram hesaplarının bir adım ilerisine geçebiliriz gelin birlikte bir göz atalım.

1- Kurumsal Hesap Oluşturun.

Instagram’ da açacağınız hesap mutlaka bireysel yerine kurumsal hesap olmalıdır. Kurumsal hesap olarak işe başlamak size sosyal medyanın kurumsal hesaplara özel yarattığı fırsatlardan yararlanma imkanı sunacaktır.

2-Kurumsal Bilgilerinizi Detaylı Belirtin.

Sahip olduğunuz kurum hakkında tüm bilgileri profilinizin bio kısmında belirtmeniz gerekmektedir. Telefon numarası, adres, ulaşım bilgileri, web sitenizin linki ,kurum hakkında açıklama ve bulunan diğer tüm sosyal medya hesaplarınızın bilgileri instagram sayfanızda bulunmalıdır. Ayrıca logonuz da mutlaka görünür olmalıdır.

3- Hesabın Amacını İyi Belirleyin.

Kurumsal instagram hesabınızı açarken neyi amaçladığınızı iyi belirleyin. Amacınızın satış yapmak mı, ürün tanıtmak mı, verdiğiniz hizmeti tanıtmak mı, hizmet satışı yapmak mı yoksa sadece müşterileriniz ile aranızda etkileşim kurmak mı olduğuna karar verin. Bu kararı verdikten sonra içerik üretmeniz faydalı olacaktır.

4-Profil Fotoğrafınızı Belirleyin.

Bizim tavsiyemiz profil fotoğrafınız kesinlikle logonuzdan oluşmalıdır. Ayrıca logonuz profil sayfanıza girildiğinde küçük resimde belli olan sade ve anlaşılır görünmelidir. Büyütülebilen bir resim olmaması sebebiyle net bir profil fotoğrafına sahip olmanız oldukça önemlidir.

5-Hedef Kitlenizi Analiz edin.

Instagram hesabınızı etkinleştirmeden önce hedef kitlenizi iyi belirlemelisiniz. Belirlediğiniz kitleyi analiz edip kitlenize hitap edecek bir profil ve akış oluşturmanız etkileşim oranınızı oldukça etkileyecektir.

6- Kullanıcıları Reklama Boğmayın.

Reklam paylaşımının ayarını kaçırmak size takipçi kaybettirecektir. Bu nedenle bu ince ayarı dikkatlice oluşturmalısınız. Kullanıcılar ana sayfalarında çok fazla reklam çıkmasından hoşlanmazlar. Reklam içeriklerinizi azaltıp etkileşimi yükseltecek içerikler üretmeye çalışmak takipçi sayınızı arttıracaktır. Şirketinizi tanıtacak fotoğraflar, çalışanlarınızın iş halindeki fotoğraflarını, çalışma alanlarınıza ait fotoğraflar, gündelik yaşama ait görseller ve benzeri paylaşımlarda bulunmanız sizin yararınıza olacaktır. Birde kullanıcıyı tetikleyecek, sizinle etkileşimde bulunmasını sağlayacak fotoğraf ve videolar paylaşmaya da özen gösterin.

7- Zamanı Doğru ve Planlı Kullanın.

Her gün mutlaka düzenli paylaşım yapmalısınız. Ancak bu paylaşımlar kullanıcılarınızı boğmamalı. Günde belli oranda yapacağınız paylaşımlarla etkileşimi arttırabilirsiniz. Kullanıcılarınızın aktif olduğu saatleri belirleyerek günde aynı saatlerde paylaşım yapabilirsiniz.

8- Hashtag Kullanımına Dikkat Edin.

Hasthag mutlaka kullanmalısınız ancak sayısı tabi ki önemlidir. Bu nedenle anahtar kelimelerinizi iyi belirlemeli ve her zaman aynı hashtaglerle paylaşım yapmalısınız.

9- Direct Message Özelliğinden Faydalanın.

Gelen direct mesajları mutlaka takip edin ve cevaplamaya özen gösterin. Kullanıcılarla aranızda direk bir köprü görevi gören ve etkileşiminizi arttırarak geri dönüş oranınızı önemli ölçüde etkileyecek bir kanal olan Direck Message özelliğini avantaja çevirmeye özen gösterin.

10-Kullanıcıları Teşvik Edin.

Kullanıcıların harekete geçmesini sağlayacak paylaşımlarda bulunmanız etkileşimi arttırmak için çok önemlidir. Kullanıcılarınızı teşvik edecek motivasyon temelli paylaşımlarla etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir