Kurumsal Twitter Hesapları İçin 10 Öneri

Kurumsal Twitter Hesapları İçin 10 Öneri

Kurumsal Twitter Hesapları İçin 10 Öneri

Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte kurumsal firmalar için de sosyal medya kullanımı önemli olmaya başladı. Tüm sosyal medya mecralarını etkili ve yüksek etkileşimle kullanmak tüm kurumsal firmalar için git gide önemini arttırmaya başladı. Peki en popüler sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’ı nasıl daha etkili kullanabiliriz diye soracak olursanız sizin için faydalı olacak 10 önerimizi paylaşalım

1- Kurumsal Hesap Oluşturun.

Bireysel hesap yerine kurumsal hesap açmak sizlere sosyal medya mecralarının sağladığı kurumsal hesaplara özel avantajlardan yararlanma imkanı sunacaktır. Bu nedenle hesap oluştururken buna dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

2- Profilinizde Detaylı Bilgilerinizi Bulundurun.

Sosyal medya hesabını açarken kişisel bilgiler kısmını özenle doldurmanız gerekmektedir. Çünkü size ulaşan müşterileriniz size ait tüm bilgileri görebilmeli ve web sitenize, diğer sosyal medya hesaplarınıza veya direk size kolaylıkla ulaşabilmelidir. Profil ayarlarınızı yaparken; profil resmi, firma hakkında açıklama, firma web site adresi, diğer sosyal medya hesaplarının linkleri, firma iletişim bilgileri gibi kurumunuza ait olan ve kullanıcıların ihtiyacı olacak olan bilgileri profilinize ekleyin.

3- Twitter’ı Kullanım Amacınızı Belirleyin.

Amacınızı önceden belirlemek size içerik üretmek konusunda yardımcı olacaktır. Amacınız önceden belirlenirse içerikleriniz de net ve sadece asıl amacınıza hizmet edecek şekilde oluşacaktır. Amacınızın satış yapmak, marka tanıtımı yapmak, ürün tanıtımı yapmak, pazarlama stratejileri uygulamak veya sadece etkileşim kurmak gibi amaçlardan hangisi olduğunu mutlaka başlangıç aşamasında seçmelisiniz.

4- Twitter’da Hedef Kitle Analizi Yapın.

Hedef kitlenizi belirleyin. Hedef kitlenizi iyi belirleyip bu kitlenin neleri sevdiğini ve neleri takip ettiğini araştırın. Hedef kitlenizin beklentilerini ve zevklerini bilmek, dikkat çekici paylaşımlar yapmanızı ve etkileşimi arttırmanızı sağlayacaktır.

5- Çok Fazla Reklam Paylaşmayın.

Kullanıcılarınızı çok fazla reklama boğmamalısınız. Sürekli reklamla karşılaşmak hiçbir sosyal medya kullanıcısının hoşuna gitmeyecektir. Bu durum sizin takipçi kaybetmenize sebep olur. Bu nedenle reklam sıklığınızı kullanıcıların tepkilerine göre analiz ederek belirlemelisiniz. Paylaşımlarınızı çeşitlendirerek reklam odaklı kalmamaya özen gösterin

6- Twit Atmak İçin Doğru Zamanı Bekleyin.

Günün en aktif saatlerini takip ederek paylaşım yapmak için bu saatleri değerlendirin. Böylece çok fazla içerik paylaşıp kullanıcıları sıkmadan hedef kitlenizin büyük bir kısmına ulaşabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz paylaşımlarınızı günde 4-5 tweet aralığında tutmaya çalışmanız olacaktır.

7- Gündemi Takip Edin.

Gündemi takip edebilmek amacıyla kurulmuş bu platformun kullanıcılarına hitap etmek için siz de güncel olmalısınız. Güncel ve ses getiren durumlarla bağlantılı içerikler üretmeniz kullanıcıların hoşuna gidecektir. Aynı zamanda kendi işiniz ile ilgili tüm paylaşımlarınız da güncel olmalıdır. Sektörünüzdeki diğer kullanıcıların günlük trend paylaşımlarını takip ederek güncel kalmaya özen gösterin.

8- Sürekli Etkileşimde Olun.

Twitter diğer platformlara oranla etkileşimi daha yüksek bir platformdur. Bu nedenle ziyaretçilerinizle etkileşim halinde kalmanızı öneririz. Size yazılan bir tweete mutlaka geri dönüş sağlamaya çalışın.

9- Müşterinize Ulaşın.

Daha hızlı sonuç veren Twitter’ı etkin kullanmak için potansiyel müşteri kitlenize ulaşmaya çalışın. Takip ettikleri diğer sayfaların hakkınızda tweet atmasını sağlayın. Etiket kullanmaktan da asla çekinmeyin.

10- Twitter Reklamlarını Kullanın.

Reklam verme olanağı sağlayan Twitter’ın bu özelliğinden faydalanmalısınız. Belirli aralıklarla reklam vermek takipçi sayınızı ve etkileşiminizi arttıracaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir