Blog Yazıları ve Seo İlişkisi

Blog Yazıları ve Seo İlişkisi

Blog Yazıları ve Seo İlişkisi

Web sitenizde bir blog kısmına sahip olursanız bu alanda paylaşacağınız güncel yazılar SEO uygulaması sayesinde arama motorlarında üst sıralarda yer alarak etkileşim oranınızı arttırabilirsiniz. Bu süreç zaman isteyen ve zahmetli bir süreç olmaktadır ancak tüm bu uğraşlarınızın karşılığını kesinlikle alacaksınız. Bütçesi kısıtlı olan marka ve firmalar için de oldukça etkili bir sonuç olacaktır. Ancak blog uzun vadeli bir yatırımdır. Her ne kadar küçümsense de yıllar içindi büyük faydalar sağlayacaktır.

Sitenize blog eklemeden önce dikkat etmeniz gerekenler

Bahsettiğimiz gibi blog yazıları eklemek sitenizde hızlı ve ani bir yükseliş yaratmayacak. Fakat eğer doğru bir teknik ve strateji ile beraber ilerlerseniz dijital alanda bilinirliğiniz oldukça artacaktır. Bu sayede kullanıcılara ve hedef kitlenize ssektörün önde gelen firmalarından biri olduğunuzu ispatlayacaksınız. Bu yöntem sayesinde potansiyel müşterileriniz, iş ortaklarınız ve medya sektöründeki firmaları içerek geniş bir etkileşim ağı kurmuş olacaksınız. Ancak yanlış bir strateji izlerseniz tüm emeklerinizin karşılığı koca bir sıfır olabilir. Bu nedenle blog yazmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır.

Blog postlarını kim yayınlamalı?

Ekip arkadaşlarınızdan birini blog yazılarını güncel tutmakla görevlendirebilirsiniz. Bu kişi bütün yazıları kendi yazmak zorunda asla değildir. Bu kısmı başka insanlara yaptırabilirsiniz. Ancak önemli nokta şudur ki postların düzenli olarak yayınlandığından emin olmanız gerekir.

Blog postları ne zaman yayınlanmalı?

Haftada bir veya iki olmak üzere ki isterseniz bu sayıyı arttırabilirsiniz, bir takvim oluşturmanız gerekir. Bu takvime her zaman bağlı kalmalı ve tutarlı olmalısınız. Takviminizde bir gün ve saat belirleyin ve bu tarihlere bağlı kalın. Blog sayfanızı bir gazete yayınlarmış gibi düşünebilirsiniz. Her ne olursa olsun aynı tarihte aktif olmanız gerekir.

Hangi blog platformu kullanılmalı?

WordPress blog platformları içinde en yaygın ve popüler olanıdır. Diğer blog platformlarına oranla çok daha kullanışlıdır ve aynı zamanda internet kullanıcıları yani ziyaretçiler tarafından da tercih edilen bir platformdur. Bu nedenle WordPress SEO uygulamaları için gayet uygun bir ortamdır. Kurduğunuz tema da SEO için oldukça önemlidir. Özel bir tema kullanırsanız açık, net ve anlaşılır olmaya özen gösterin.

Blog tasarımını kim yapmalı?

Tasarım yazılım ve programlama işlemlerini oluştururken aklınızdaki yöntemin SEO uyumlu olup olmadığını iyice araştırmanız gerekir. Bu nedenle yeni bir tema oluşturmak yerine ücretsiz olarak sunulan temaları tercih edin.

Blog postu fikirleri nasıl bulunmalı?

Haftada belli bir sayı belirleyip o kadar yazı yazacağız. Git gide artan yazılarla beraber konu bulmak zorlaşabilir. Her paylaşımda büyüleyici ve akıllara durgunluk veren içerikler paylaşmak zorunda olmadığınızı hatırlamanızı isteriz. Tabi ki mümkün olduğu kadar dikkat çekici içerikler oluşturmaya özen gösterin. Ancak bir fikir bulamadığınızda blog sayfanızı boş bırakmak yerine daha az dikkat çekici de olsa bir yazı paylaşmanız daha iyi olacaktır. Eğer bu bilgilere ragmen zorlanıyorsanız profesyonel yardım alabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir