En İyi 20 Growth Hacking Aracı

En İyi 20 Growth Hacking Aracı

En İyi 20 Growth Hacking Aracı

Growth hacking yeni tanıştığımız ve uygulaması oldukça zahmetli bir yöntemdir. Bugünlerde yeni iş kuranlar, start-up lar başta olmak üzere tüm dijital pazarlama sektörünü çalkalayan bir konudur. Eğer siz de şimdiden bu yolda emin adımlarla yürümeye başlamaya hazırsanız önereceğimiz araçlar oldukça işinize yarayacak.

Site İçi Dönüşümü Arttırma Araçları

1-Hello Bar

Web sitenizin header bölümüne bir CTA butonu ekleyerek ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilir ve çeşitli formlar oluşturabilirsiniz.

2-Optimizely

Avrupa’nın son yıllarda en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olmuştur. A/B testleri uygulamanıza yardımcı olur ve dönüşüm oranınızı arttırmanızı sağlar.

3-ClickTale

Web sitenizde gezen kullanıcılar hakkında bilgiler toplar ve form dönüşümlerini görüntüleyebilirsiniz. Heatmap özelliği sayesinde de siteniz ve kullanıcılarınız hakkında veriler görebilirsiniz.

4-TypeForm

Site içi formlarınızı daha eğlenceli hale getirebilir, bunun yanında kullanıcı deneyimini oldukça arttırabilirsiniz.

5-Polldaddy

Polldaddy ile formlar oluşturabilirsiniz ve bu sayede kullanıcılarınızdan geri bildirim alabilirsiniz.

6-CrazyEgg

CrazyEgg sayesinde kullanıcıların web siteniz içinde en çok hangi butona tıkladıklarını görebilir, site içi düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

 

E-Posta Listesi Araçları

7-SumoMe List Builder

SumoMe List Builder ile Pratik bir şekilde e-posta toplayabilir ve bunları potansiyel müşterilere çevirebilirsiniz.

8-ListBuilder

Bir E-posta listesi oluşturmanızı sağlayan kullanışlı bir uygulamadır.

9-Vero

Mail marketing sürecinizde maillerinizi optimize edebileceğiniz bir uygulamadır. Vero kullanarak kullanıcılarınızın web site içinde aktiviteleri ile ilgili bildirimleri otomatik olarak alabilirsiniz.

10-MailChimp

Ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. İleri bir mail marketing aracı olan MailChimp ile tüm pazarlama sürecinizi yönetebilirsiniz.

Pazarlama Otomasyonları

11-Hubspot

Hubspot uygulaması gelişmiş bir CRM yazılımına sahiptir. Kolay bir şekilde web site entegrasyonu sağlar ve dijital pazarlama süreci boyunca gelişmiş raporlar verir.

12-Marketo

Gelişmiş bir yapıya sahip olan Marketo’yu rahatlıkla pazarlama süreçlerinizde kullanabilirsiniz. Oldukça faydalı bir araçtır.

İçerik Araçları

13-Buzzsumo

İçerik üretme sorununa çözüm olarak önerilen bir uygulamadır. İstediğiniz anahtar kelimeyi seçerek hakkında en çok yazılan içeriklere ulaşabilirsiniz.

14-Marketing.ai

İçerik üretme aşamasında planlama yaparken takvim oluşturmanıza yardımcı olan bir araçtır.

15-Portent

İçeriklerinize başlık atarken zorlanıyorsanız Portent’I kullanarak eğlenceli ve yararlı başlıklar oluşturun.

 

Sosyal Medya Araçları

16-Click To Tweet

Bu araç sayesinde içerik üretirken kullandığınız cümleleri Twitter’da zahmetsiz paylaşabilirsiniz.

17-Pay With A Tweet

Hazırladığınız e-kitapları, çalışma kağıtlarını ve listelerinizi görüntülemek isteyen kullanıcılarınıza bir tweet yoluyla ulaştırmanızı sağlar.

18-Nimble

Sosyal bir CRM yazılımıdır. Potansiyel müşteri kitlenize sosyal medya kanallarından ulaşmanızı sağlar.

19-WatsonApp

Bu araç sayesinde Twitter kullanırken istediğiniz bir hashtag’I veya kelimeyi aratarak otomatik favori özelliği üretebilirsiniz ve web siteniz için organik kullanıcılar kazanmanızı sağlayabilirsiniz.

 

Otomasyon Araçları

20-IFTTT

Birçok module sahip olan IFTTT uygulaması sayesinde birçok aracı birbirine bağlayabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz yönde bildirimler alabilir ve işlemlerinizi otomatik yapabilirsiniz. Bu araç oldukça kullanışlı ve tavsiye edilen bir araçtır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir