Google Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Google Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Google Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Şirketler ve işletmeler birçok mecra üzerinden yorum alır. Bu yorumlar kimi zaman olumlu ve maalesef kimi zaman da olumsuz olur. Çözümlemeye gittiğiniz olumsuz yorumlarda bazı durumlarda aldığınız olumsuz yorumların müşterilerinize ait olmayn sahte yorumlar olduğunu görürsünüz. Sahte yorumlar kaldırılması zor ve satışlarınızı sürekli etkilemeye devam eden ciddi derecede önemli ve çözümlenmesi gereken bir problemdir. Peki bu durumla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Sahte Yorumlar İçin Ne Yapmalıyız?

Google yorumlar konusunda oldukça katı bir filtreye sahiptir. Ancak yine de sahte yorum konusunda tam anlamıyla mükemmel bir sistem geliştirilememiştir. Bu nedenle rakip firmalar Black Hat SEO tekniği altında işletmeniz için olumsuz sahte yorumlar bırakmış olabilir. Fakat yine de bu yorumları kaldırmak için şansınız var.

Bir değerlendirme eğer sahteyse bunu yorumdan kolayca anlarsınız. Fakat bazı sahte değerlendirmelerde bu nedenle yorum yazılmaz. Google yorumsuz değerlendirmeler için harekete geçemez ve bu konuda size yardımcı olamaz maalesef. Ama eğer sahte olduğuna emin olduğunuz bir yorum varsa yapabileceğiniz şeyler mevcut.

1- Google ile irtibata geçin ve kesin kanıtlarla ikna edin.

İşletmeniz adına aldığınız ve sahte olduğuna inandığınız yorumlar için Google ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu durumda yorumun sahte olduğu inancınızı güçlü ve somut kanıtlarla desteklemeniz önemlidir. Örneğin yorumda sizden alınan bir üründen bahsedildiyse ancak böyle bir ürün satmıyorsanız bunu belirtin. Aynı zamanda birçok ekran görüntüsü kullanmalısınız. Yorumun sahte olduğunu kanıtlayacak her tür belgeyi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak Google hep kullanıcının yanında olmayı tercih eder bu nedenle iyi bir savunmaya ve zaman ayırmaya ihtiyacınız var.

2- Sosyal Mecralarda Müşterilerinizle Bu Durumu Paylaşın.

Eğer Google’dan olumlu bir yanıt alamadıysanız ve kötü yorumlar hala durmaya devam ediyorsa gelecek yeni müşterileri ikna etmek için bir yol izlemelisiniz. Twitter, Facebook, Instagram gibi işletmenizin sahip olduğu sosyal medya hesaplarınız üzerinden yaşanan bu olumsuz durumu, bu durumun gerçeklik payı olmadığını ve bunun için üzgün olduğunuzu müşterilerinizin bilmesini sağlayın. Böylece müşterileriniz samimiyetinize inanacaktır ve olumsuz yorumlara itibar etmeyecektir. Hatta dilerseniz elinizdeki kanıtları müşterileriniz ile paylaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden kullanıcılarınızı ikna etmeniz ve onlarla iletişime geçmeniz bu konuda son derece uygun bir yöntem olacaktır.

3- Profesyonel Online İtibar Yönetimi Hizmeti Almayı Deneyin.

Online itibar yönetimi hizmeti almak arama motoru optimizasyonu problemleri, sosyal medya iletişim ağı kurma problemleri, etkileşim arttırmadda yaşanan sorunlar, online müşteri ilişkileri ve bilişim hukuku gibi birçok kriz anında çözüm üretebilmenizde sizlere yardımcı olan bir hizmettir. Eğer olumsuz yorumlardan kurtulamıyorsanız ve tüm bu yorumlar sahteyse, elinizden gelen bir şey yoksa online itibar hizmeti almanız gerekir. Online itibar yönetimi hizmeti aldığınız zaman değerlendirmelerin üzerine çalışacak bir ekip kurulur ve sizin sorununuzu çözmek için çalışırlar. Google yorumlarını ve tüm sosyal medya yorumlarını ve hareketlerini takip eden bu ekip size Google’ı ikna edebilmek adına daha fazla kanıt toplayacaktır. Profesyonel online itibar yönetim hizmeti sayesinde elde edeceğiniz profesyonel elden hazırlanmış, ayrıntılı ve güvenilir verilerle birlikte Google ile tekrar iletişim kurmanız sizin için faydalı olacak ve daha güçlü bir sonuç elde etme olasılığına sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. […] Google aslında yorumlar konusunda oldukça hassastır ve sahte içerikleri tespit etmeye çabalar. Ancak yine de sahte içerik konusunda kusursuz bir sisteme sahip değildir. Bu nedenle rakip firmalarınız eğer bir Black Hat Seo tekniği izliyorsa sahte yorumlar alıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Ancak bu yorumları kaldırmak bir hayli zordur fakat imkansız da değildir. Google ile iletişime geçip sağlam bir savunma ve güçlü kanıtlarla sahte yorumlardan kurtulmanız mümkün. Sahte yorumları kaldırabilmek için yapmanız gerekenleri ayrıntılı öğrenmek için bu konu hakkındaki yazımızı incelemenizi öneririz. https://www.moradam.com/20180211203345/google-sahte-yorumlar-icin-ne-yapmaliyiz/ […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir