Neden Facebook İşletme Sayfası Açmalıyız?

Neden Facebook İşletme Sayfası Açmalıyız?

Neden Facebook İşletme Sayfası Açmalıyız?

2 Milyarın üzerinde kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan Facebook, sosyal medya siteleri arasında en çok trafiğe sahip olan ve güçlü olan sosyal medya aracıdır. Facebook işletmelerinnin reklam yapmalarına imkan sağlayan altyapısı ve algoritması sebebiyle de dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmayı başarmış ve bugüne kadar güç kaybetmeden emin adımlarla gelmeyi başarmıştır.

Büyük, küçük,yerel veya global demeden tüm firmalar için Facebook önem verilmesi gereken bir dijital pazarlama alanı olmuştur. Facebook’ta sağladığınız hizmetleriniz hakkında paylaşımlarda bulunabilir, blog yazılarınızı da  Facebook ziyaretçileriniz ile paylaşabilir, Facebook’un geniş reklam seçeneklerinden birini kullanarak sosyal medya reklamlarına çıkabilirsiniz.

Facebook işletme sayfası sahibi olmak gerçekten gerekli mi sorusu sıkça sorulmaktadır. Öncelikle belirtmeliyiz ki Facebook’ta reklam yayınlayabilmek için mutlaka bir işletme hesabına sahip olunması gerekir. Facebook reklamları aynı anda Instagram ile de eşleştirilecektir. Bu demek oluyor ki işletme sayfanızda yayınlayacağınız tüm reklamlarda Instagram’da da yayınla seçeneğine tıkladığınız zaman başka hiç bir reklam ücreti ödemeden veya extra bir paylaşım yapmadan Instagram’da da gönderileriniz yayınlanır.

Facebook hala en çok trafik alan sosyal medya aracıdır. Ülkemizde milyonlarca kullanıcı her gün düzenli olarak Facebook hesaplarını kontrol eder. Bu nedenle de sosyal medya hesaplarını kontrol eden müşteri potansiyeli yüksek kullanıcılara ulaşmak son derece basit ve hızlıdır.

Sosyal medyayı aktif ve düzenli olarak kullanan kullanıcılar, hizmet aldıkları firmalara da herşeye olduğu gibi sosyal medya üzerinden ulaşmak ister.Çünkü artık kullanıcılar arama motorları yerine istedikleri işletmeler hakkında araştırmaları da sosyal medya araçları üzerinden gerçekleştiriyorlar. Instagram, LinkedIn, Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçlarında ne kadar aktif ve görünür olursanız hazır bulunan müşterilerin ve aynı zamanda potansiyel yeni müşterilerin size ulaşabilmesi o kadar kolay olacaktır.

Sosyal medya optimizasyonu, arama motoru optimizasyonuna oranla daha hızlı ve kesin sonuç verir. Etki gücü yüksek reklam çalışmaları yaparak kısa zamanda yüz  binlerce takipçiye, paylaşımlarınızda beğeniye ve paylaşım sayısına erişebiliriniz.

Facebook kullanmakta olan kullanıcılar diğer tüm sosyal medya kullanıcıları arasında en aktif olan kitledir. Beğendikleri gönderileri paylaşma ihtimalleri epey bir yüksektir. İşletme sayfasından yapacak olduğunuz paylaşımlarla doğru hedef kitleye ulaşmayı başarabilirseniz ki bu kullanılabilecek ek araçlarla birlikte çok kolaydır, reklama para harcamanıza bile gerek kalmadan hedef kitleniz sizin adınıza paylaşımlarda bulunarak reklamınızı yapabilir.

Yurt dışına uzanmak istiyorsanız uluslararası SEO çalışmaları için extra zaman ayırmanız ve biraz daha emek ve efor harcamanız gerekir. Facebook kullanmak sizin için iyi bir başlangıç olacktır. Global bir kitle iletişim aracı olan Facebook sizi dünyanın her köşesinden potansiyel müşteriye ulaştırabilir. Bu tarz SEO çalışmaları sırasınd rekabet daha yüksek olacağı için arama motorlarında yükselme süresi daha uzun zamanda olacaktır. Bunun için beklemek için vaktiniz olması lazımdır.

Fakat Facebook işletme sayfası açıp reklam ve içerikler paylaşarak dünyanın herhangi bir bölgesinde yaşayan kullanıcılara ulaşmak isterseniz anında hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Kısacası yurt dışına yayılmak isteyen firmaların her biri için Facebook iyi bir yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir