All in One SEO Pack Kurulumu Nasıl Yapılır?

All in One SEO Pack Kurulumu Nasıl Yapılır?

All in One SEO Pack Kurulumu Nasıl Yapılır?

WordPress ve SEO kelimeleri bir araya getirildiği zaman kullanıcılar çoğunlukla ilk önce Yoast SEO kullanmaya eğilimlidir. Yoast SEO, WordPress için bulunan en popüler SEO eklentisi olarak karşımıza çıkmaktadır fakat her zaman için en iyi fikir olduğunu söylemek mümkün olmayacaktır. Güçlü bir rekabetin söz konusu olduğu ortamlarda karşınıza All in One SEO Pack çıkacaktır.

All in One SEO Pack son zamanlarda WordPress’te bulunan en çok kullanılmakta olan eklentilerden biridir. En az Yoast SEO kadar dikkat çeken bir araçtır. Bu eklentinin sunduğu özellikleri ve yapabildiği şeyleri düşündüğünüz zaman neden iyi bir alternatif olduğunu görebilirsiniz.

Bu yazımızda all in seo pack aracınnın bütün özelliklerine, fiyat bilgilerine ve temel ayarlarına yer vereceğiz. Bunun yanında eklentinin Yoast SEO ile karşılaştırılmasını da sizler için yapacağız. All in One SEO Pack eklentisinin doğru şekilde ayarlanması ve diğer tüm ayarları konusunda vereceğimiz bilgilerden faydalanabilirsiniz.

All in One SEO Pack Eklentisi: Temel Bilgiler

All in One SEO Pack, 2007 yılından itibaren 30 milyon kez indirilmiş bir eklentidir. Aynı zamanda da yaklaşın bir milyon WordPress sitesinde aktif olarak kullanılıyor durumdadır. Adından anlaşılabileceği üzere kullanıcılara tüm beceri seviyelerinde SEO çözümlemesi hizmeti vermektedir.

Bu eklenti birçok farklı geliştiricinin birleşimiyle oluşturulmuştur.

Temel Özellikler

  • XML site haritası desteği.
  • Google Analytics ve Google Accelerated Mobil Pages desteği.
  • Dahili API desteği.
  • WooCommerce entegrasyonu.
  • Otomatik meta etiketi oluşturma.
  • WordPress performans ayarlamaları.

Fiyat

All in One SEO Pack ücretli uzantıları bulunmasının yanında temel kullanım için ücretsiz bir eklentidir. Tüm sitelerde kullanılabilecek olan site lisansı yıllık 79 dolar civarıdır.

Eklentinin fiyatı versiyonunda işinizi kolaylaştıracak ve size yardımcı olacak eklentiler bulunur. Ama yine de ücretsiz versiyonu her kullanıcı tarafından kullanılabilecek düzeyde ve yeterlidir.

All in One SEO Pack Kurulumu

Eklentiyi etkinleştirdiğiniz zaman WordPress sol menüsünde All in One SEO isimli bir sekme oluşmaktadır.

Bu sekmeye girerek eklentinin tüm ayarlarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Eklentinin ayarlar sekmesi Yoast SEO kadar iyi oluşturulmuş tasarım açısından yeterince gelişmiş değildir. Bu sebeple imajdan çok içeriğe odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Genel Ayarlar

Genel ayarlar sekmesinde sadece iki seçenekte tik işareti olmalıdır:

Canonical URLs

Set Protocol for Canonical URLs – Auto

Her ayarın yanında yer alan soru işaretine tıklamak sizleri eklentinin belge detaylarına ulaştıracak. Bu soru işaretine tıklayarak adım adım kurulumunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Canonical URL, HTTPS ve gerekli olan diğer tüm ayarlara bu kısımda ulaşabilirsiniz.

Ana Sayfa, Başlık ve Özel Yazı Türleri Ayarları

Genel ayarların hemen alt kısmında “Home Page Settings” türkçesiyle “Ana Sayfa Ayarları” yer alıyor. Bu sekmeden sayfa başlıkları, açıklamalar ve anahtar kelimeler gibi düzenlemeleri kolayca oluşturabilirsiniz.

Google arama motorunun marka olarak indekslenme özelliğini bu bölümde bulunan ayarlarla aktif hale getirebilirsiniz.

“Title Settings” kısmına girdiğiniz zaman ise bu ayarlar çok daha ilgi çekici gelecek. Bu sayfada tüm WordPress içeriğiniz için gereken özel ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. Merhabalar, değerli bilgilendirmeniz için çok teşekkürler. Web sitemde woocommerce uyumlu bir tema kullanıyorum ve all in seo pack. sorunum şu ki eklediğim ürünlerde all in seo özelliklerinin tamamını kullanamıyorum. mesela ürün sayfasının seo ağlık puanını göstermiyor ve odak anahtar kelime özelliği aktif olmuyor. normal sayfalarım için bu özellikleri kullanabiliyorum fakat ürün içeriklerinde kullanamıyorum. Woocommerce ve all in seo entegrasyonu hakkında hiçbir kaynak bulamadım. Değerli yardımlarınızı bekler çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  2. […] All in one seo pack eklentisi’nin birçok fonksiyonel özelliği bulunuyor. Bu özelliklerin başında sade bir ara yüz geliyor. Sade bir ara yüze sahip olması eklentinin işlevselliğini artıran en önemli olguların başında geliyor. Bunun yanında XML site haritası desteğini eklenti sizlere sunmaktadır. Elbette ki eklentinin özellikleri sadece bunlarla sınırlı değildir. Eklentinin AMP ve Google Analytics desteği bulunmaktadır. Bu destek sayesinde birçok açıdan avantajlar yaşayabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir