Bloglara Bizi Takip Et Butonu Nasıl Eklenir?

Bloglara Bizi Takip Et Butonu Nasıl Eklenir?

Bloglara Bizi Takip Et Butonu Nasıl Eklenir?

Klasik ve de Dinamik bloglarda “Bizi Takip Et” veya Follow Us gibi butonları her yazınızın veya içeriğinizin altında görünür hale getirebilmek,tüm blog sahiplerinin sitelerinde bulunmasını isteyeceği bir uygulamadır. AddThis aracından alacağınız küçük bir kod sayesinde, oldukça kolay ve zahmetsiz bir şekilde butonları blog sayfanıza ekleyebilirsiniz. Dinamik blog tiplerinde bu ve benzeri uygulamalara maalesef izin verilmiyor. Fakat anlatacağımız yöntemde ufak bir değişiklik yaparak bazı kodlar ekleyeceğiz. Bahsettiğimiz bu kodları Gadget ve Blog şablonu kullanmadan nasıl ekleyeceğimizi söyleyince kafanız biraz karışabilir. Ama gelin birlikte adım adım ilerleyelim. Sahip olduğunuz blogger bloglarınız üzerine AddThis Sosyal paylaşım Gadgetini eklemeniz gerekiyor. Yapacağımız kısa ve kolay çalışmanın sonunda yazılarınızın ve içeriklerinizin alt kısmında “Bizi Takip Et” Butonları ile birlikte “İmzanız” da görülecektir. Blog yazılarınızın altında imzanızın yer almasını istemiyorsanız, bu kısmı atlamanız yeterli olacaktır. Tüm yazılarınızda otomatik olarak extra hiçbir çaba sarfetmeden bu eklentinin çıkmasını sağlamak için yapılması gereken işlemler nelerdir ve AddThis den alacak olduğumuz bu kodu nasıl eklememiz gerektiğini inceleyelim.

Yapmamız gereken işlemler neler :

1- AddThis Sosyal paylaşım web sitesine giriş yapın.

2- Hemen üst kısımda yer alan üyelik işlemlerinizi tamamlayın.

3- Daha sonra kodu alacak olduğunuz kısma girin.

4- Sol kısımda yer almakta olan Stil sekmesine tıklayın ve icon boyutlarından sitenize uygun olduğunu düşündüğünüz ve beğendiniz bir tanesini seçin
5- Başlık bölümündeki Follow Us yazısının yerine“Bizi Takip Et” yazısını ekleyin. Dilerseniz bunun yerine farklı bir yönlendirme de yazabilirsiniz.
6-Hemen alt kısımda bulunan düğmelere de kendi blog sayfanızın Sosyal Paylaşım “URL” nizi eklemeyi unutmayın. Siz bu kısmı doldurduğunuz zaman sağ tarafta bulunan önizleme kısmında değişiklikleri görebilirsiniz. Düğmelere tılayarak URL’nizi test edin.
7- Tüm bu bahsettiğimiz işlemleri tamamladıysanız “Sitenize ekleyin” seçeneğinin altında yer alan kodu kopyalamanız gerekiyor.

8- Dinamik blogunuzun yönetim panelinden giriş yapın. Blog sayfanızı seçin.
9- Ayarlar kısmından  Yayınlar ve Yorumlar seçeneğine tıklayın.
10- Hemen üst kısımda 2. Sırada karşınıza çıkan kayıt şablonunu açın. Daha sonra hemen kodu yapıştırmadan önce vereceğimiz HTML kodu ile 5 adet alt alta kopyalama işlemi yapın.
<br>  bu kodu kopyaladıktan sonra alt alta 5 defa yapıştırın. <br> kodu sayesinde yazı yazacağınız panelde ekleyeceğiniz kodun bir alt satıra kaydırılmasını sağlayacak. Bu aralığı istediğiniz sayıda kod ekleyerek kendi zevkinize göre oluşturun.
11- AddThis sayfasından  almış olduğunuz kodu ( <br> ) etiketinizin altına ekleyin.
12- Eğer yazınızda imzanızın da görülmesini istiyorsanız,bu işlemden sonra imzanızı da oluşturun. İmzanız hazır ise devam ediyoruz.

13- İmzamızın altına da tekrar aralığınızı ayarlayarak blog sayfamızı kaydediyoruz.

14- Bunun yanında blogunuz istatistik bilgilerini de alabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra ana sayfanızı açtığınızda AddThis Sosyal Paylaşım İconlarını ve eklediğiniz takip et butonunu göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir