Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Otomatik Sosyal Medya Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Web sitesi yöneticileri için sosyal medya yönetimi bazı zamanlar epey uzun zaman alır ve tüm işlerin koşturmacası arasında iyice yük ve ayak bağı olmaya başlayabilir. Özellikle de seo uzmanları için yönettikleri sayısız web sitenin sosyal medya hesaplarının yönetimini kusursuz gerçekleştirmek için yeterli zamanı bulamamaları durumu yaşanabilir. Bu sebeple de müşterilere daha az faydalı olabilmeleri veya sırf zaman sorunu yüzünden yeni anlaşmalar yapamamaları gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu can sıkıcı işlemler dizisini hem biraz daha kolaylaştırmak hem de danışmanlık hizmeti almış olan müşterileri daha da memnun bırakabilmek için işleri epey bir kolaylaştırıcı yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Sosyal medya yönetimi son zamanlarda özellikle de kurumsal yapıda olan hesap sahipleri için son derece önem arz ediyor. İnternet sitesinde yayınlayacağınız içeriklerin otomatik olarak sosyal medya platformlarında paylaşılması bir site yöneticisinin işlerini oldukça kolaylaştıracak bir yöntem olacaktır. Sürekli içerik oluşturulmakta olan bir web sitesinde bir yazıyı facebook, google plus, pinterest, instagram, twitter, linkedin , friendfeed ve diğer aklınıza gelebilecek tüm sosyal medya sitelerinde birer birer paylaşmak gerçekten can sıkıcı,yorucu  ve oldukça uzun zamana mal olan bir işlemdir.

Peki madem öyle bu işlemlerin hepsini bir arada otomatik olarak sizi hiç yormadan getiren ve hızlandıran program önerileri var mı diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu sorunuzun cevabı evet olacaktır.Üstelik işinizi kolaylaştırmak için geliştirilmiş bayağı kaliteli sistemler mevcut. Bu sosyal medya sistemlerini kullanarak rahatlıkla içeriklerinizi paylaşabilir ve kendinize diğer işlerinize ayırmak için bolca zamanınızı boşa çıkarmayı başarabilirsiniz . Sizleri daha fazla merakta bırakmadan gelin birlikte bu otomatik paylaşım araçlarından birkaçını sizlerle paylaşalım.

Otomatik paylaşım araçları:

1- IFTTT

IFTTT aracı ile kullandığınız tüm sosyal medya hesapları ve diğer uygulamaları birbirine bağlayabilir ve birinde yapılan etkinliğin diğer tüm uygulamalar üzerinde bir işlemi tetiklemesini sağlayan epey işinize yarayacak araçtır.

2-Zapier

Kullanılan uygulamalar arasında bağlantı ve senkronizasyonu sağlayan ve çok tercih edilen bir araçtır. Bu araçla dropbox hesabınıza bir dosya ekledikten sonra o dosyayı öbür cloud hesaplarınızda da otomatik olarak aktarabilirsiniz.

3-Aweber

Aweber aracında kullanmak isteyeceğiniz çok sayıda şablonlar bulabilirsiniz. Rakiplerine göre oldukça başarılı bir alt yapıyla çalışır. Bu nedenle aweber sayesinde tek tuş ile sayısız mail gönderebilir ve bu maillerden hiç birinin spam olarak değerlendirilmemesini sağlayabilirsiniz.

4-Buffer

Sosyal medya hesaplarınızı tek bir araçtan kontrol edebiliyorsunuz. Buffer ile hangi sosyal ağa, hangi sıklıkta, hangi günler ve hangi içerikleri gireceğinizi planlayabiliyorsunuz.

5-Dlvr.it

İçeriklerinizi eş zamanlı olarak tüm sosyal medya araçlarında paylaşabilmenize olanak sağlayan araçlardan bir diğeridir. SEO uzmanları tarafından da oldukça beğenilen ve sıkça tercih edilen bir araçtır.

6- Hootsuite

Hootsuite aracıyla tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir araç üzerinden yönetebilirsiniz. Bu araç ile belirlediğiniz günlerde ve saatlerde yapmak istediğiniz paylaşım için saat kurabilir, bu sayede zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir