Video Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Video Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Video Reklamlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dijital pazarlama stratejilerinde video reklamın önemini anlamak ve açıklamak için çok düşünmek ve araştırma yapmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Son zamanlarda alınan verilere de bakarak video reklamların diğer dijital ortam reklamlarına oranla getirisinin oldukça fazla olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz.
Neden video reklamlarının daha başarılı olduğunu soracak olursanız web sitenizi ziyaret edecek olan veya reklamınıza başka mecralarda denk gelecek olan insanların genel olarak dikkat süresi oldukça az olduğu vereceğiniz reklamı içeriği her ne olursa olsun okumak yerine izlemeyi tercih etmekteler. Bu sebeple vereceğiniz reklamlarda video içerikler oluşturarak kullanıcıların dikkatini çekebilir, reklam kampanyanızın başarılı olmasını sağlayabilirsiniz. Reklam kampanyalarınızda  bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur ise video reklamlarınızın kısa ve anlaşılır olmasına özen göstermektir. Dijital video reklamlarınızı kavramsallaştırma, oluşturma ve yayma stratejiniz, şuanda ve ilerleyen yıllarda pazarlama stratejiniz üzerinde önemli bir etki gücüne sahip olacaktır.

Alıcılarınız ile oluşturacağınız görsel içerikler üzerinden ilişki kurmanız marka ilişkilerinizin tabanını oluşturacaktır. Son zamanlarda internet sitelerinde dolaşmak asla bitmek bilmeyen, ucu ve sonu olmayan sonsuz bir dizi video izlemek anlamına gelmektedir.

Sosyal medya platformlarından, haber organizasyonlarına ya da şirket sayfalarına varana kadar aklınıza gelebilecek her türlü farklı internet sitesinde dijital stratejistler, kendi isteklerine dayanarak bitmek bilmeyen ve ziyaretçiler için çok aşırıya kaçacak kadar sayıda video içeriği oluşturur.

Eğitim içerikli raporların sunduğu verilere göre eğlence içerikli reklamlar ya da ürün reklamları veya aklınıza gelebilecek herhangi bir içeriğe sahip olmasına bakılmadan diğer tüm reklamlar, yüksek kaliteli video oluşturdukları taktirde kullanıcıları ile derin ve önemli düzeyde etkileşim kurma yeteneğine sahip oluyorlar.

Modern zamandaki internet siteleri düşündüğümüz zaman 15 yıl öncesinde dahi mümkün görülmesi akılların ucundan bile geçmeyecek bir şekilde, kişisel mobil cihazların ve her alanda kolayca bulunabilen mevcut güvenilir yüksek hızlı internet bağlantılarının çok hızlı bir şekilde yayılması sayesinde video izlemek artık oldukça kolay. Aynı zamanda video izleme alışkanlığının da bir hayli artması sebebiyle artık kullanıcılar boş zamanlarını değerlendirmek için video izlemeyi tercih ediyor. Bu durum kullanıcıları okumaktan çok izlemeye eğilimli hale getiriyor. Şimdi gelin dikkat etmemiz gereken başlıklara bir göz atalım.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içerik

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerin etki gücünü günümüzde her web sitesi sahibi gibi bizler de çok iyi biliyoruz. Kullanıcı tarafından oluşturulacak olan içeriklerin etkinliği ve yaygınlığı daha fazla olmaktadır. Gerçek bir kullanıcının deneyimi ve bakış açısı ve bu bilgileri ve geri dönüşleri markanızın pazarlama stratejisiyle birleştirmenize imkan tanıyor.

Sanal gerçeklik

Sanal gerçeklik, izleyicilerinizi kendi yaratacağınız bir dünyaya çağırmanızı sağlar ve size yarattığınız sanal dünyadaki deneyimlerini şaşırtıcı derinlik ve karmaşayla şekillendirme fırsatı verir.

Artırılmış gerçeklik

Video reklamcılığıyla tam olarak aynı olmasa da benzer yapıları paylaşırlar ve artırılmış gerçeklik pazarlaması, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilmeniz için hedeflenen verileri kullanmada oldukça iyi sonuç verir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir