Kullanmamanız Gereken Link Alma Yöntemleri

Kullanmamanız Gereken Link Alma Yöntemleri

Kullanmamanız Gereken Link Alma Yöntemleri

Google Penguen algoritması zararlı linkleri yakalıyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Çünkü zararlı linkler son zamanlarda hepimizin canını sıkıyor. Eskiden birkaç adet link ile PageRank değerini kolayca yükselterek link satan firmalar oldukça fazla idi. Son zamanlarda daha az olmasıyla birlikte maalesef hala mevcutlar. Bu linkler son dönemlerde web sitelerin Google arama motoru sıralamasını düşürmektedir, bu nedenle trafik de azalır, web siteden elde edilen gelir miktarı da oldukça düşer.

Yalnış yöntemler ve tekniklerle link almak siteniz için çok tehlikelidir, ve eğer Google’ın Penguen algoritması yaptığınız bu yanlışı yakalarsa, kurtulmanız epey çok zor olur. Bu sebeple birçok web site sahibi bu zararlı linkleri sitelerinden kaldırmak için fazlaca zaman harcayacaktır. Daha sonra da ilk sıralara gelmek için iyi linkler almaya çalışacaklardır. Link alma teknikleri son senelerde büyük ölçüde değişmiştir, ama bu zamanda da içerikleri bağlantılı olmayan sitelerden link alanların sayısı az değil. Peki Google Panda algoritmasına yakalanmamak için hangi link alma yöntemlerinden uzak durmamız gerekir?

Kaçınmanız Gereken Linkler

Google bir süre önce kaçınılması gereken link türlerini açıklamıştı. Bu zararlı linklerden bazılarını sizler için düzenledik.

Ücretli linkler

Siteniz üzerinden link satmak ve diğer sitelerden link satın almak çok tehlikeli bir iştir. Post-Penguen uygulaması bu linklerden kaçınılması gerektiğini açıkça bizlere gösterdi zaten. Eğer daha önce böyle linkler almışsanız, ve Google tarafından henüz yakalamadıysa ve cezalandırılmadıysa şanslısınız ancak elinizi çabuk tutun ve hemen o linklerden kurtulun.

Makale dizin linkleri

Birkaç sene önce, makale dizinlerden link almak oldukça basitti, ve bunun yanında, bu linkler oldukça işe yarıyordu. Ancak maalesef ki, iyi özgünleştirilmeyen içerikler sebebiyle makale dizin yöneticileri oldukça fazla problemle karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak Google birçok makale dizinlerini cezalandırdı ve bu sebeple de bu ve benzeri yöntemler artık SEO açısından faydalı olmayan yöntemlere dönüştüler.

Link değişimleri/(Karşılıklı link değişimleri)

Uzun yıllardan bu yana link değişimleri bayağı bir başarı getiriyordu. Bu sistem eğer siz link verirseniz, ben de karşılığında size link veririm şeklinde pazarlık yöntemiyle ilerleyen ve webmasterlerin en çok tercih ettiği SEO yöntemlerinden biriydi. Ancak, bu durum da istismara dönmüştü, ve artık yapılan güncellemelerden sonra SEO’ya hiçbir faydası olmamaya başladı.

Düşük Kaliteli Web Dizin Linkleri

Google son dönemde birçok ücretsiz dizinleri indekslemiyor, ama yine de hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz bazıları tabi ki indekslenir, ama bu yöntemle link almak doğru bir yöntem değildir. Bunun yanında bazı özel dizinlerden link almak hala oldukça faydalı bir yöntemdir. Ancak düşük kaliteli web dizinlerden link almak sizlere başarı veya fayda sağlamayacaktır.

Sizler için derlediğimiz kesinlikle uzak durmanız gereken link alma yöntemlerini okudunuz. Umarız ki SEO çalışmalarınız için faydalı olmuştur. Daha fazla bilgi almak için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Çok Yorumlananlar

  1. wep sayfaniz çok güzel begendim

  2. Yeşildağ nakliyat : Eylül 12, 2019 at 2:56 pm

    Harika gerçekten, teşekkür ederim. Siteme beklerim: yesildagnakliyat.com

  3. SGK Danışmanlık : Eylül 12, 2019 at 2:57 pm

    Çok iyi anlatışmış makale. Teşekkürler. Siteyle ilgili görüşleriniz nelerdir? tsedanismanlik.com.tr/sgk-danismanlik

  4. beğenilesi bir yazı olmuş . bilgiler için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir