Blogunuzu tanıtmak veya pazarlamak için ipuçları

Blogunuzu tanıtmak veya pazarlamak için ipuçları

Blogunuzu tanıtmak veya pazarlamak için ipuçları

Blogunuzda yeni yazı yayınlandığı zaman bunu kısa süre içinde birçok insana duyurmak istersiniz, Bu nedenle arama motorlarından yönlendirilecek ziyaretçileri beklemek zaman alacaktır. O zaman aklınıza gelmesi gereken en pratik çözüm sosyal medya’yı kullanmak olmalıdır. Blog yazılarınızı tanıtmak ve pazarlamak için neler yapmalısınız gelin bir göz atalım.

1-Facebook

Duvarınızda, sayfalarınızda kısa tanıtımlar ile birlikte makalenizin linkini yayınlayarak trafik elde edebilirsiniz.

2-Twitter

Makalenizi yayınladığınız anda hiç beklemeden twitter hesabınızda paylaşabilirsiniz, bu sayede takipçileriniz ne kadar fazla ise, sizin için o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden takipçilerinizi arttırmanın yollarını arayın deriz. Bizim tavsiyemiz sizi takip edeni siz de takip edin ve bununla beraber mutlaka takipçilerinizin sorularını yanıtlayın.

3-Google+

Google+’da konunuzla ilgili kullanıcıları ekleyin, onlar da sizi ekleyecektir, böylece birçok “+1” ve “paylaşım” kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

4-Pinterest

Çok sayıda “board” oluşturun ve blog yazılarınızdaki resimleri pin’leyin, bu yolla da makalenize link kazanmış olursunuz. Pinterest trafik sağlamak için güzel bir araçtır.

5-StumbleUpon

Yayınladığınız makalelerinizi StumbleUpon’da paylaşın. Sadece bu sosyal paylaşım sitelerin paylaşım butonlarını sayfalarınızın altına eklemeniz yeterli olacaktır. WordPress kullanıyorsanız şanslısınız, bu eklentilere kolayca ulaşmanız mümkün.

6-Facebook reklamlar

En iyi yöntem tabi ki facebook reklamıdır, fakat kolay kolay kabul etmezler,eğer sizin de reklamınızı kabul etmezlerse o zaman profesyonel yardımcılara danışabilirsiniz.

7-Scoom.It

Yayınladığınız makaleyi uygun kategoride paylaşabilirsiniz.

8-LinkedIn

LinkedIn’de çok fazla kişilerle bağlantı kurmaya çalışın ve hedef kitlenize uygun gruplara üye olun, yayınladığınız makaleyi de gruplarda ve duvarlarınızda paylaşın.

9-Stumbleupon paid discovery

Stumbleupon paid discovry’de ücretli olmakla birlikte makalelerinize uygun ziyaretçilere ulaşabilmeniz mümkün.

10-Forumlarda yeni konu açın

Genelde forum yöneticileri yazılarınızın tamamını paylaşmaya izin verir sadece, en aşağıda da kaynak belirterek linkinizi yazabilirsiniz. Eğer imza bölümünde de sitenizin linkine yer verirseniz oldukça trafik elde edebilirsiniz.

11-Forum imza linkleri

Forumlarda imza kısmınıza yayınladığınız makalenin linkini paylaşabilirsiniz.

12-Pinterest paylaşım board’ları.

Pinterest’de diğer insanlarla bağlantı kurun, onların paylaşımlarını da paylaşın. Bu sayede pinterestte önemli bir kullanıcı olursunuz ve böylece board gruplarına davetiyeler almaya başlarsınız, bu gruplarda da makalelerinizin linklerini paylaşabilirsiniz.

13-“Pin-it to Pinterest” paylaşım butonu

Makalelerinizde kaliteli ve dikkat çekici resimler kullanmaya çalışın, ve böylece makalelerinizi okuyan ziyaretçileriniz de pinterest hesaplarında makalelerinizi paylaşabilirler.

14“Lütfen Paylaşın” butonları

Aslında WordPress’te “Slick Social Share Buttons”, “Hupso Share Buttons for Twitter, Facebook & Google+” gibi eklentiler kullanabilirsiniz, böylece yayınladığınız makaleyi hem kendiniz birkaç dakika içinde birkaç sosyal paylaşım sitelerinde makalenizi paylaşabilirsiniz, böylece hem sosyal imleme çalışması da yapmış olursunuz.

  1. Sosyal paylaşım gruplara katılın

Facebook’ta kendi sektörünüz ile alakalı bir küçük grup kurun, böylece tüm üyeler belirli günlerde kendi makalelerini paylaşabilsinler.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir