Seo Uyumunuz için E-posta Pazarlama İçeriği Hedefi Belirlemek

Seo Uyumunuz için E-posta Pazarlama İçeriği Hedefi Belirlemek

Seo Uyumunuz için E-posta Pazarlama İçeriği Hedefi Belirlemek

 

Sahip olabileceğiniz en etkili SEO içeriğiniz; ücretsiz, etkili ve en kolay olan olacaktır. Bunu hiçbir çalışmanızda unutmayın. Bir tarihe yönelmekte olan bütün e-posta haber bülteni kampanyalarınız, “tekrarlanmayan kaliteli içerik, SEO başarısına eşittir” cümlesi ile tanımlanmış olan Google’ın yeni algoritmasına en yakın olan bakış açısına sahip olmalıdır.Bu durum arama motoru optimizasyonunun kusursuz çalışacak olan hazinesidir.

Sadece ama sadece yapmanız gereken; oluşturduğunuz içeriği sitenizde yayınlamaktır, bu sayede metin endekslenecek ve arama motoru sıralamanız büyük oranda yükselecektir. Aşağıda e-posta pazarlama içeriğinizin websiteniz için yararlı hale gelecek ipuçlarını sizler için sıralayacağız.

Yöntem-1

İçeriklerinizi sanki metin yayınlıyormuş gibi hazırlayın. Buna E-posta haber arşivi deniyor olmasına rağmen, yazıları metin formatı ile benzer şekilde oluşturmanız çok önemlidir. Hazırlamış olduğunuz e-posta içeriğin yanı sıra önceki ve sonraki kayıtlarınızın linki ile birlikte, her haber kendi sayfasında olmalıdır. Bu mail yapısı; okuyucuların, koleksiyonlar arasında geçiş yapabilmesine ve ilglilerini çeken başlıkları seçebilmelerine izin vermelidir.

Yöntem-2

İlgisiz olan bölümleri tekrar yazın. Neredeyse tüm şirketlerin haber bülteni, web sitesinde yayınlanmak üzere hedeflendiği zaman, alakasız olan bölümleri de yayınlar. Gönderilmesinden bir veya iki gün sonra okunacak olan e-postaların aksine, web sitenizde yayınlayacak olduğunuz içerik önümüzdeki birkaç sene orada kalacaktır. Gelecek olayları ya da hassas içerikleri metinlerinizden kaldırın.  Güncel olaylar geride kaldığı zaman, bu olayları metinlerinizden çıkardığınızdan veya eski olarak bırakıp altında tekrardan düzenlediğinizden emin olun.

Yöntem-3

İçeriğinizi her kullanıcı için eşit hale getirin. Şuanda çalışmalarına devam etmekte olan çoğu e-posta haber bülteni, üyeleri için ayrıcalıklar ve diğer özel teklifler içerir. Oluşturacağınız bu tip bir içeriği web sitenizde yayınladığınız zaman, okuyucu sayısı basın bülteninize giriş yapan müşterilerle sınırlı kalmak yerine, arama motoru sorguları sayesinde içeriğinizin yerini belirleyen genel bir kitle de olacaktır. Markanızın üyelerinize sağlayacağı bu tip özel tekliflere, web sitenizde sahip olduğunuz üyelerinizin bazılarıları olumlu bakmayacaktır. Bu sebeple; vereceğiniz hediyelerden ziyade daha çok haber bültenindeki önemli haberlere odaklanmak daha iyi olur.

Yöntem-4

Satış için kullandığınız yazı dilini yumuşatın. Amacınız, web site ziyaretçilerinizi bilgilendirmek ve eğlendirmek olsun hemen satın almaları için baskı yapmak olmasın. Eğer sahip olduğunuz basın bülteniniz yoğun satış yapmaya odaklı ise; yazı dilinizi biraz daha yumuşatmanız ve samimi olmanız gerekir. Bu sayede, daha doğal ve bilgilendirici bir yaklaşım şekline sahip olmuş olursunuz. Web sitenizde yer alan metinlerin amacı, kaliteli yazı aracılığıyla okuyucularınızın ilgisini çekmek olmalıdır. Bu durum; basın bülteninizin öncelikli amacını doğal olarak değiştirir.

Oluşturacak olduğunuz e-posta basın bülten içeriğinin amacını değiştirmek, ziyaretçileriniz için sadece değerli bilgiler sağlamayacak; ayrıca, SEO çalışmalarınız üzerinde de çok fazla fayda sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir