Youtube Üzerinden Verilen TrueView Reklamları 

 Youtube Üzerinden Verilen TrueView Reklamları 

 Youtube Üzerinden Verilen TrueView Reklamları 

Youtube son dönemde hızla popülerliğini arttıran ve Google’dan sonra en çok arama yapılan ikinci arama alanı olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda insanların çok zaman geçirdiği YouTube  mutlaka üzerine çalışılması gereken bir reklam mecrası olmaktadır.

Youtube’da reklam verme işine kalkışmadan önce tespit etmemiz ve karar vermeniz gereken iki önemli ana konu bulunuyor.
İlk karar vermeniz gereken konu sizin ulaşmak istediğiniz doğru hedef kitleyi bulmak ve bu şekilde reklamlarınızı görecek olan kişileri belirlemek olmalıdır.
İkinci üzerine çalışmanız gereken önemli konu ise işletmenizi ve verdiğiniz hizmeti doğru bir şekilde ifade etmeyi başarabileceğiniz yöntemi seçmek ve ilgi çekici bir reklam oluşturmak olmalıdır.

TrueView Formatındaki Reklamlar Nedir?

True View formatında reklamınız hitap ediyor olduğunuz ve ilgisini çekeceğinize inandığınız kullanıcılara ulaşır ve maliyet hesabı yaparsınız. Reklamınızı atlayarak izlemeden geçecek olan diğer kullanıcılar için ise ek bir ücret ödemezsiniz. Youtube üzerinden verilmekte olan internet reklamlarını diğer mecralardaki video reklamlardan ayıran en önemli özelliklerden biri reklamların izlenme oranlarına göre ücret ödüyor olmanızdır. Reklamınızı izlemeyecek olan kullanıcılar için ücret ödemiyor olmak sizi oldukça rahatlatacaktır ve maliyetinizi düşürecektir.

Diğer sosyal medya mecralarından çok daha fazla aktif izleyiciye sahip olan youtube sosyal medya mecrasında TrueView formatı ile verilen reklamların etkileşim oranı, kullanılan diğer formatlardan çok daha fazladır. Youtube tarafından açıklanmış olan verilere ve grafiklere göre YouTube’da video reklamları veren firmaların  trafiğinde %20 civarında bir artışa sahip olmaktadır. Bu oran diğer yöntemlerle kıyaslandığı zaman oldukça yüksek bir orandır.

Reklamlarımızda faydalanabileceğiniz 3 adet farklı TrueView formatı bulunuyor. Dilerseniz hemen kısaca bu formatlara bir göz atalım.

Yayın içi TrueView (TrueView In-stream):

Kullanıcıların video akışı esnasında reklamlar karşılarına çıkar.Kullanıcılar bu reklamları dilerse izlemeye devam edebilir veya dilerse reklamı geçebilir.

Arama sonuçlarında TrueView (TrueView In-search):

Reklamınız YouTube üzerinden yapılan aramalarda çıkar. Kullanıcılar karşılaştıkları bu reklamları tıklayarak izleyebilirler. Bu yöntemi kullanırken anahtar kelime kullanımına özen göstererek yapılan aramalar ile doğru kişiler ile reklamlarınızı buluşturabilirsiniz. Anahtar kelime kullanımında başarılı bir stratejiye sahipseniz başarılı geri dönüşler elde edebilirsiniz.

Görüntülü TrueView (TrueView In-display):

Kullanıcılar youtube üzerinden ya da internette dolaşırken girdikleri diğer bir web sitesindeyken videonuzu izleyebilir. Bu yöntem ile reklamlarınız çok sayıda kullanıcı ile buluşacaktır ve  düşündüğünüzden de fazla sayıda geri dönüşe ulaşmanız mümkündür.

TrueView reklamlarının her bir türü ile firmanızın reklamlarını hedef kitlenize ulaştırabilir ve yüksek geri dönüş oranlarına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda TrueView reklamları bu reklamları görüntüleyen kişiler için de oldukça başarılı özelliklere sahiptir. Çünkü TrueView reklamları kullanıcılarınaa izlemek istemedikleri reklamları izlemeden geçme yani atlama şansı sunmaktadır. Bu yöntem ile aynı zamanda firma sahipleri de reklamları atlayn kişiler için ödeme yapmazlar ve bu sayede sadece reklama ilgi duyan kullanıcılar için para harcamış olurlar.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir