Dijital Pazarlama Çalışmalarınızı Yönetmek İçin Mobil Uygulamalar

Dijital Pazarlama Çalışmalarınızı Yönetmek İçin Mobil Uygulamalar

Dijital Pazarlama Çalışmalarınızı Yönetmek İçin Mobil Uygulamalar

 

Mobil cihaz kullanımı bu kadar hayatımızın içine girmişken tüm dijital pazarlama çalışmalarımızı da yanımızda taşımak kulağa oldukça hoş gelen bir fikir değil mi? Tabi ki öyle. Bu nedenle son zamanlarda pazarlama yazılımcıları da kullanıma sundukları araçların mobil uygulamalarını da hizmete açmaya başlamıştır. Bu sayede tüm dijital pazarlama araçlarına kolaylıkla mobil cihazlardan erişebilmek oldukça kolay bir hal aldı. Ancak her sektörde olduğu gibi burada da çok sayıda dijital pazarlama üzerine oluşturulmuş mobil uygulama bizleri karşılıyor. Bu kadar seçenek içerisinden kullanışlı ve başarılı uygulamaları bulmak da haliyle zorlaşıyor. Şimdi sizlerle paylaşacağımız uygulamalar içlerinden en kullanışlı ve en başarılı olan uygulamalar. Bu uygulamalar sayesinde ölçümlerinizin tamamını mobil cihazlarınız ile yapabilir, yeni içeriklerinizi paylaşabilir ve diğer tüm dijital pazarlama çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Hazırsanız hemen uygulamalara göz atalım.

 

DropBox

Bu araç sahip olduğunuz sosyaları depolama, paylaşma ve senkronize etme konusunda oldukça yardımcı bir araçtır. DropBox ilesahip olduğunuz tüm belgelerinizi saklayabilir ve onlara istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişim sağlayabilirsiniz. Bununla beraber, DropBox üzerinden tüm dosyalarınızı dilediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Google-drive

Google Drive kullanıcılar tarafından günümüzde daha çok tercih ediliyor. DropBox ile aynı özelliklere sahip olan Google Drive artık hem bireyler hem de kurumlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Google Drive aracının daha çok tercih edilmesinin asıl sebebi ise tüm işlemlerin mobil cihazlardan da yapılabiliyor olmasıdır.

Hootsuite

Hootsuite sosyal medya kontrol paneli olarak adlandırabileceğimiz bir araçtır. Hootsuite aracı ile gönderimler yapabilir, gönderi izleyebilir ve sosyal medya sitelerini ölçebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde sosyal medya kanallarına hızlı erişim sağlayabilir ve kanallar hakkında analitik bilgiler elde edebilirsiniz. Bu şekilde sosyal medya takipçilerinizi ve trafiğinizi arttırmak için iyi bir fırsata sahip olursunuz. Hootsuite, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir.

LinkedIn

LinkedIn, sektörünüzdeki kişiler ile ve diğer ilginizi çeken tüm profesyoneller ile iletişim ve etkileşim halinde kalmanızı sağlayan bir araçtır. LinkedIn bağlantılarınız ile sürekli güncel kalın, düzenli bir şekilde izlenimleri kontrol edebilmek ve yeni içerikleri görebilmek için sektörü etkileyenleri takip edin, ilgili LinkedIn kullanıcılarını, şirketleri ve grupları arayın ve LinkedIn mesajlarınıza doğrudan erişim sağlayın.

LinkedIn, son blog yazıları ile işletmenizi veya servisleri ön plana çıkarır ve profesyonel ilişkiler kurma ve içerik paylaşma konusunda etkili bir platformdur. LinkedIn uygulamasını iOS ve Android cihazlarda kullanabilirsiniz.

 

Mashable

Teknoloji, uygulamalar, mobil bilgiler, sosyal ağlar ve internet ile bağlantılı olan genel haberleri sunmaktadır. Birden fazla sekme açabilme imkanı yardımıyla takip ettiğiniz kanalları bölebilir veya kategori, etiket veya yazar isimleri ile arama yapabilirsiniz.

Dahil olduğunuz veya ilgilendiğiniz sektörlerde haberleri takip edebilmek için Mashable vazgeçilmez bir uygulamadır.

 

Buffer

Buffer aracını kullanarak sosyal medya hesaplarınızın hepsini aynı anda kontrol edebilir ve takip edebilirsiniz. Twitter, Facebook ve LinkedIn hesaplarınıza zaman ayarlı içerikler gönderebilirsiniz ve tüm gönderilerinizin istatistiksel verilerine ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenize göre gönderileri zaman ayarlı hale getirebilir ve daima etkileşimde kalabilirsiniz. Buffer, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir.

 

Nimble

Nimble iletişim bilgilerini, önemli bağlantıların sosyal medya profilleri ve çevrimiçi görüşmeleri bir araya getirerek kullanıcılara ilişkileri takip edebilme fırsatı sunar. Nimble şu an için sadece iOS cihazlarda kullanılabilen bir araçtır.

 

Feedly

Bu uygulama ile çok kolay bir şekilde ilgilendiğiniz ve takip etmekte olduğunuz tüm siteleri ve sayfaları bir arada toplayarak takip edebilirsiniz. Tüm içerikler doğrudan akıllı telefonunuza veya tabletinize gelir, bu şekilde de siteleri hızlı ve kolay bir şekilde takip edebilirsiniz. Feedly, bununla birlikte kullanışlı başka servislere sahiptir; popüler kısmı ve özel paylaşım kısmı bunlardanbir kısmıdır. Feedly, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir

 

WordPress

WordPress, sıklıkla tercih edilmekte olan bir uygulamadır. Tüm web sitesi ve blog sahibi olmak isteyen kullanıcıların kurtarıcısı gibidir. Kolay kullanımı sayesinde kullanıcılarına çok zaman harcamadan en iyi sonucu alma şansı sunar. Aynı zamanda tüm içeriklerinizi mobil cihazlarınızdan da yönetebilirsiniz.Tüm yeni içerik ekleme ve düzenleme çalışmalarınızı mobil cihazınızdan gerçekleştirebilirsiniz. WordPress’i App Store ve Google Play üzerinden indirebilirsiniz..

 

TED

TED uygulaması dünyanın her yanından başarılı insanların konuşmalarını sizlerle paylaşır.  Yeni içerikler haftalık olarak eklenir ve yüksek veya düşük kalitelerine göre ayrılarak sizlere sunulurlar. Herhangi bir internet bağlantısına sahip olmasanız dahi videoları daha sonra izlemek için çalma listenizi oluşturabilirsiniz. Videoları son eklenen ya da popüler olarak sıralayabilirsiniz.Yeni bir şeyler keşfedebilir ve öğrenebilirsiniz.

 

Quora

Pazarlamacıların ihtiyaçları olan bilgilere doğru biçimde ulaşmasını sağlayan bir araçtır. Uygulama üzerinden hem içerik paylaşabilir hem de sorularınıza yanıt bulabilirsiniz

Quick Win Digital Marketing Lite

Uygulama dijital pazarlama dünyasının sıkça karşılaşılan tüm sorularını cevaplayan bir araçtır. Uygulama beş ölümden oluşturulmuştur. Digital Essentials, Digital Toolbox, Digital Marketing, Branding Online, Managing Measuring and Money Making başlıkları bahsedilen beş bölümün ana başlıklarıdır.

Bu araçtan sosyal medya hesaplarını şirketlerin nasıl kullanması gerektiğini, dijital uygulamaların nasıl kullanıldığını, pazarlama için izlemeniz gereken stratejiler hakkında önerileri, ve her türden işletme için izlenebilecek yolları görebilir ve araçta yapacağınız gezinti sayesinde yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir