SEOmonitor Nedir? Nasıl Kullanılır?

SEOmonitor Nedir? Nasıl Kullanılır?

SEOmonitor Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dijital pazarlama sektöründe arama motoru optimizasyonu oldukça önemli bir yere sahiptir. Her dijital pazarlamacı SEO uyumunu sağlamak için araçlar ve yöntemler kullanır ve sürekli strateji değiştirir. Bu nedenle piyasada da çok sayıda bu alana hizmet eden araç bulunmaktadır. Kullandığınız araçlarda aradığınız tüm özellikleri bulmak da oldukça zordur. Sizlerle paylaşacağımız son zamanlarda oldukça sık kullanılan SEOmonitor aracı da işte tam da bahsettiğimiz türden bir araçtır. Aradığınız tüm özellikleri içerisinde kolaylıkla bulabileceğiniz bu faydalı ve kullanışlı aracı daha ayrıntılı inceleyelim.

SEOmonitor aradığınız tüm veri kaynaklarını sizlere sunan ve bunun yanında extra özelliklere sahip olan bir araçtır. Bu özellikler sizlere dijital pazarlama çalışmalarınız sırasında kolaylık sağlayacak olan özelliklerdir.

SEOmonitor aracının sahip olduğu en önemli özelliği Google’ın sunduğu analiz araçları ile bağlanabilir olmasıdır. Bu bağlantı ile sitenizin verilerini direkt olarak inceleyebilirsiniz. Hatta çalışmalarınızı biraz daha geliştirmek isterseniz tüm araçlarınızı SEOmonitor üzerinden birleştirerek diğer birçok farklı araçtan da tek bir uygulama içerisinde eş zamanlı olarak destek alabilirsiniz.

Bu araç içerisinde oldukça işinize yarayacak olan beş adet önemli başlığa yer verilmiştir.Bu beş başlıklardan faydalanarak SEO çalışmalarınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gelin birlikte bu başlıklara bir göz atalım.

 

SEOmonitor’un sunduğu SEO Kampanyası Özelliği

SEOmonitor aracının sizlere sunmuş olduğu SEO kampanyası bölümü kampanya takibi filtreleme, yeniden düzenleme gibi çalışmalarınız sırasında kolaylıkla ve keyifle kullanacağınız bir alandır.

Bu araç aynı zamanda akıllı gruplandırma adı verilen bir hizmet sunmaktadır. Sunduğu bu hizmet ile SEOmonitor uygulaması diğer tüm araçların önüne geçmeyi başarmıştır. Akıllı gruplandırma seçeneği ile anahtar kelimelerinizin tümü seçecek olduğunuz filtre ve değerler göz önüne alınarak düzenlenmektedir. Bu özellik sayesinde belirlemiş olduğunuz filtre ve kurallara göre anahtar kelimeleriniz ayrı ayrı gruplandırılacaktır. Ve aynı zamanda oluşan bu liste sürekli olarak güncellenmeye devam edecektir. Değerlerin değişmesi durumunda listedeki kelimeler artıp azalabilir.

Aynı zamanda severek kullanacağınız SEOmonitor aracı size anahtar kelimelerinizi gruplandırmanız konusunda da kolaylık sağlar. SEO çalışmalarında bizlere epey kolaylık sağlayan bir yöntem olan anahtar kelime gruplandırması ile çalışmalarınız her zamankinden daha kolay ve başarılı olacaktır.

 

Bir diğer dikkat çekici hizmeti ise açılış sayfası görünümüdür. Araç bu özelliği ile web sitenizin analiz değerleri ile ilgili tüm bilgileri sürekli olarak sizlerle paylaşacaktır. Trafik değerleriniz, dönüşüm oranlarınız ve diğer tüm detaylar hakkında aldığınız sürekli analizler ile tüm çalışmalarınızın başarı oranlarını kolaylıkla görebilir ve çalışmalarınıza bu sayede yön verebilirsiniz.

Sizleri Rakiplerinizin İlerisine Taşıyacak Rekabet İzlenimleri Özelliği

Her web sitesi sahibinin karşılaştığı bir sorun da anahtar kelimeler üzerinde olan yoğun rekabettir. Seçtiğiniz anahtar kelimelerde başarılı olabilmek için aynı zamanda sürekli olarak rakiplerinizi de inceliyor olmanız gerekir. Çünkü yüksek ihtimalle kullanmakta olduğunuz anahtar kelime grupları hemen hemen aynı olacaktır. SEOmonitor aracı sunmuş olduğu rekabet izlenimleri hizmeri ile de seçeceğiniz 5 adet rakibinizi sizler için sürekli olarak takip edecek ve yine sizler için sürekli olarak rakiplerinizin analizlerini gerçekleştirecektir. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz rakipleri de dilediğiniz zaman değiştirme seçeneğine de sahipsiniz. Dilerseniz SEOmonitor aracı kullanmakta olduğunuz anahtar kelimeler üzerinde sahip olduğunuz en güçlü rakipleri de sizler için hızlı ve doğru bir şekilde sıralayacaktır. Tüm bu seçenekler sayesinde rekabet analizi konusunda yapmanız gereken tüm çalışmaları sizleri hiç yormadan ve düşünmenize gerek kalmadan SEOmonitor aracı gerçekleştirmektedir.

 

Seo’nun Olmazsa Olmazı Anahtar Kelime Araştırması Özelliği

Hepimizin bildiği gibi SEO çalışmalarının en temel unsuru kuşkusuz ki anahtar kelime seçimleridir. Bu nedenle her birimiz anahtar kelime araştırmalarına oldukça uzun zaman ayırırız ve üzerinde yoğun bir şekilde çalışırız. SEOmonitor aracı bu konuda da bizleri yalnız bırakmıyor. Sahip olduğu Semrush ile bağlantı kurabilme hizmeti ile anahtar kelime çalışmalarınızı kolay ve pratik hale getiren bu araç SEO çalışmalarımız için gereken her şeye sahip olduğunu bir kez daha bizlere gösteriyor.

Aynı zamanda SEOmonitor aracı hiçbir bağlantı kurmanıza gerek kalmadan sizlere anahtar kelime önerilerinde bulunuyor. Bu da yetmezmiş gibi Manuel Search imkanı ile kendi anahtar kelimeleriniz ile de çalışmanıza olanak tanıyor.

Seçmiş olduğunuz anahtar kelimeyi veya kelimeleri araca ekleyip ardından analizi başlattığınız zaman SEOmonitor aracı tüm diğer analiz araçlarının havuzunda bulunan verileri sizler için taramaya başlar. Daha sonra bu taradığı verileri düzenler ve sizlere doğru ve güvenilir bir tablo oluşturur. Tüm diğer analiz araçlarının da verilerini kullanıyor olmasından dolayı sizleri başarıya götürecek olan kelimeleri çıkartmaktadır. Oluşan bu listeden seçeceğiniz kelimeler ile hemen çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Daha sonra seçmiş olduğunuz ve kullanmaya başladığınız anahtar kelimeleri yine SEOmonitor üzerinden izlemeye devam edebilir ve SEOmonitor’un anahtar kelimeler ile ilgili vermekte olduğu diğer tüm hizmetlere ekleyerek analizlerinizi alabilirsiniz. Eğer anahtar kelime seçerken emin olamıyorsanız yine SEOmonitor aracının sizlere sunmuş olduğu otomatik seçim hizmetinden faydalanarak aracın sizler için anahtar kelime seçmesini sağlayabilirsiniz.

Siteniz İçin Organik Trafik Takip Özelliği

SEOmonitor , Google’ın SEO araçlarında sahip olduğunuz hesaplarınızı entegre etmenizi sağlamaktadır. Piyasadaki diğer araçlar analiz araçları arasında seçim yapmanızı gerektirir. Seçim yapmak istemiyor ve iki aracı birarada kullanmak istiyorsanız bu sizin için oldukça maliyetli olacaktır. Ancak SEOmonitor aracına dilediğiniz diğer analiz hesaplarınızı da eklemeniz mümkündür.

Diğer araçlar üzerinden sahip olduğunuz Analiz hesaplarınızı SEOmonitor aracına eklediğiniz zaman  Organik dönüşüm oranları, Organik dönüşümler, Organik gelirler gibi verilere de ulaşma imkanına sahip olacaksınız.

Tüm SEO çalışmalarınızı gerçekleştirirken sahip olmak isteyeceğiniz verileri bir araya toplama şansı sunan SEOmonitor ile tüm verilerinizi tek bir araçtan kontrol edebilir, düzenli ve daha net bir rapora sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda diğer araçlarınız ile kurduğunuz bağlantılar ile uygun anahtar kelimelerinizi ve stratejilerinizi belirlemek de oldukça kolay olacaktır.

 

İleri Bir Bakış İçin İş Tahminleri Özelliği

Yaptığımız SEO çalışmalarının sonuçlarının ne olacağını, doğru yolda olup olmadığımızı çalışmaların en başından merak etmeye başlarız. SEOmonitor aynı zamanda çalışmalarımızın tamamını değerlendirerek gelecekte sahip olacağımız verileri öngörür ve bu analizleri bizlerle paylaşır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir