WordPress Yazıyı Üstte Tutma: WordPress Yapışkan Yazı Nedir?

Wordpress Yazıyı Üstte Tutma: Wordpress Yapışkan Yazı Nedir?

WordPress Yazıyı Üstte Tutma: WordPress Yapışkan Yazı Nedir? WordPress, basit bir bloglama aracından, birçok şirketin şirket web sitelerini oluşturmak ve sürdürmek için kullandığı tam özellikli bir içerik yönetim sistemine dönüşmüştür.  WordPress’in kullanımı kolay olduğu için, tüm web sitesini nispeten hızlı bir şekilde oluşturabilir ve kolayca ve genellikle ücretsiz olan eklentileri yükleyerek çekirdek işlevlerini genişletebilirsiniz. Bir WordPress sitesine yeni içerik eklediğinizde, bir gönderi veya sayfa ekleyeceğinize karar vermelisiniz. Ayrıca yapışkan yazı olarak da ekleyebilirsiniz.

WordPress Yazıları

Bir WordPress blogu veya web sitesindeki içeriğin çoğu WordPress post olarak yayınlanır. WordPress, bir yayının web sitesinde yayınlandığı tarihi otomatik olarak kaydeder. Bu tarihi, gönderileri kronolojik sırayla varsayılan olarak görüntülemek için kullanır. Tek bir web sayfası birden fazla gönderi içerebilir.

WordPress Sayfaları 

Tarihe duyarlı olmayan bir içerik eklemek istediğinizde, yeni bir WordPress sayfası ekleyin. Örneğin, bir web sitesinin “Hakkında” sayfası en sık değişmediği için bir WordPress sayfası olarak en iyi şekilde temsil edilir. Sayfalar bazen işlevsellik içerir. Örneğin, bir “Bize Ulaşın” sayfası, ziyaretçilerin web sitesi üzerinden size bir mesaj göndermek için kullanabileceği bir form içeriyor olabilir. 

 “Yapışkan” Yazılar

Bir WordPress sitesine mesaj ekledikçe, eski yazılar yavaş yavaş ana ekrandan arşivlere doğru yol alır. Bununla birlikte, bir yayının yayınlanma tarihine bakılmaksızın her zaman başlangıçta görüntülenmesini istiyor olabilirsiniz. Bunlar, sitenin ön sayfasında “kaldıkları” için “yapışkan” mesajlar veya yapışkan yazılar olarak adlandırılır.

WordPress Kullananların Asla Yapmaması Gereken Hatalar

Önceki Yazıları “Yapışkan” Hale Getirmek

WordPress sürüm 2.7 ile başlayarak, yazı editöründe yerleşik seçenekleri kullanarak yapışkan yazı oluşturabilirsiniz. Düzenleyici ekranında Yayınla bölümünü bulun ve “Düzenle” yi tıklayın. Gönderiyi yapışkan hale getirmek için “Bu yayını ön sayfaya yapıştır” etiketli kutuyu işaretleyin. 2.7’den önceki WordPress sürümlerinde, yapışkan yazı oluşturmak için WP-Sticky gibi bir eklenti kullanmanız gerekir.

WordPress Yazıyı Üstte Tutma yöntemini anlattık ve WordPress Yapışkan Yazı Nedir? sorusunu cevapladık. Sorularınız varsa, lütfen yorum kısmından sormaktan çekinmeyiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir