WordPress Hızlı SEO Teknikleri 2019

Hızlı SEO Teknikleri

Her şey yolunda gibi görünüyor olsa bile, WordPress sitenizdeki içerikler istediğiniz sıralamalarda değilse bu yazımızda ele aldığımız hızlı SEO teknikleri ilginizi çekebilir. Bu makalede, trafiğinizi ve görünürlüğünüzü artıracak birkaç WordPress SEO ipucu ele alınmaktadır. Bu maddeleri uygulayın. Sitenizin bir süre sonra iyileştiğini göreceksiniz.

Bu makaleyi yazmamızdaki temel amaç 2019 yılında SEO hakkında ilk kez çalışma yapacak olan kişilerin temel bir rehbere sahip olmasıdır. Makaleyi yazarken hedef okuyucularımızın, temel web bilgilerine sahip olduğunu kabul ettik ve WP tabanlı site oluşturduktan sonra uygulaması gereken SEO tekniklerini ele aldık.

Böylelikle WordPress hızlı SEO tekniklerini uygulayabilir ve Google’da üst sıralarda yer edinme yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri içerikte ve linklerde kullanın.

Hedef anahtar kelimelerinizin sayfa adınızda bulunması önemlidir. Bu zorunlu değildir, ancak arama motorları ile size birkaç ekstra puan kazandırır. Bu nedenle, yayınlarınızı verdiğiniz URL adlarına dikkat edin. Linklerinizde, tıpkı makaleler gibi anahtar kelimeler de bulunsun.

WordPress SEO eklentileri kullanın.

Yoast ve All in One SEO Pack, en popüler olan WP SEO eklentileridir. Bu eklentilerle, odak anahtar kelimelerinizi (makalelerinizin sıralanmasını istediğiniz anahtar kelimeler) belirtebilirsiniz. SEO alanında yeniyseniz, bu eklentiler size yol gösterici olacaktır. 

XML Site Haritası kullanın. 

Sitenizdeki sayfaların bir dökümünü Google’a sunar. Bir XML site haritası olmadan, Google bazı sayfalarınızı tarayamayabilir ve bu sayfalar endekslenmeyecektir. Bu durum da size trafik kazandırmayacaktır. Site haritanızı oluştururken, dizine eklenmesini istediğiniz tüm sayfaları eklemeniz ve Google’ın bu sayfaları yeniden ne sıklıkla yeniden dizine eklemesi gerektiği hakkında bilgiler eklemeniz gerekir. XML, HTML gibi bir işaretleme dilidir. XML site haritaları oluşturmanıza veya bu özelliği içeren WordPress SEO eklentilerini kullanmanıza yardımcı olabilecek eklentileri kullanabilirsiniz. Sitede çok fazla video içeriğiniz varsa, bir video site haritası da oluşturmalısınız.

İç ve dış linklemelere önem gösterin.

İçeriğe hem dış hem de iç bağlantılar sağlamak için çalışmak önemlidir. Dış bağlantılar, niş içindeki yüksek yetkili alanlardan kazanılmalıdır. Ziyaretçilerinizin sitenizde kalma olasılığını artırmak ve içeriğinizi daha fazla tüketmek için sitenizdeki eski yayınlardan eski ve alakalı içeriğe bağlantılar paylaşmak iyi bir fikirdir. 

WordPress Hızlı SEO Teknikleri

WordPress SEO, düşündüğünüzden daha basittir, özellikle de sizin elinizde doğru eklentileri ve araçları varsa. Yapabileceğiniz en iyi şey, uygun anahtar kelime araştırması yapmak ve her içerikte ve sayfada doğru anahtar kelimeleri hedeflediğinizden emin olmaktır. Yüksek kaliteli içeriğin tutarlı bir şekilde paylaşılması ile sıralamanızda sıçramalar göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. çok güzel ve başarılı bir yazı olmuş çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir