En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal medya yönetim araçları, özellikle sosyal medya platformlarında hedeflediğiniz noktaya ulaşmanızı kolaylaştıran araçlardır. Bu yazımızda sosyal medya platformlarında hesaplarınızın yönetimini kolaylaştıran ve farklı özelliklere sahip en iyi sosyal medya yönetim araçlarını sizlerle paylaşacağız.

1- TweetDeck

tweetdeck

TweetDeck, Twitter ve Facebook hesaplarınız için tasarlanan sosyal medya yönetim aracıdır. Mac ve Windows için masaüstü sürümü olan araç aynı zamanda Chrome üzerinden de kullanılabilir. Araç sayesinde Facebook ve Twitter hesaplarınızda hareketleri kontrol edebilir ve içeriklerinizi zamanlayabilirsiniz. Bu sayede günün her anında hesaplarınızı ve içeriklerinizi kontrol etmek yerine TweetDeck üzerinden zamanlayarak paylaşımlarınızı hedef kitlenize sunabilirsiniz.

2- Seesmic

seesmic

Seesmic, Mac ve Windows için hem masaüstü hem de mobil olarak kullanılabilen sosyal medya yönetim aracıdır. Araç, Twitter, Facebook ve Linkedin için kullanılırken genellikle kullanıcılar Twitter için kullanmaktadır. Kullanım açısından listede yer alan diğer araçlara göre zor olsa da sunduğu özellikler ile bu dezavantajı ortadan kaldırmaktadır.

3- HootSuite

hootsuite

HootSuite, sosyal medya yönetiminde en çok kullanılan araçlarından biridir. HootSuite, tüm sosyal medya platformları ile senkronize bir şekilde çalışabilmektedir. Sahip olduğu fonksiyonel özellikler sayesinde hem yönetim hem de organizasyon açısından oldukça başarılı bir araçtır. Örneğin Facebook hesabınızdan yapacağınız bir paylaşımı diğer sosyal medya platformlarında paylaşmak için hepsine tek tek giriş yapmanız gerekir. Ancak HootSuite bunu ortadan kaldırarak tek seferde tüm hesaplardan paylaşım yapmanızı kolaylaştırır. Ayrıca dilerseniz paylaşımlarınızı zamanlayabilirsiniz.

4- Buffer

buffer

Buffer, Facebook, LinkedIn ve Twitter ile senkronize olarak çalışabilen araçlardan biridir. Yukarıda bahsettiğimiz HootSuite aracı ile bazı fonksiyonel benzerlikleri vardır. Ancak özellikle arayüzü ile diğer araçlardan daha ön plana çıkıyor. Buffer ile paylaşmak istediğiniz gönderileri dilediğiniz gibi zamanlayabilirsiniz. Örneğin haftalık içerik planınızı oluşturup araç ile zamanlayarak büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Eğer kurumsal bir kimliğiniz varsa Buffer kullanabileceğiniz en iyi araçlardan biridir.

5- SpredFast

spredfast

SpredFast, daha çok kurumsal şirketlere hitap eden bir araçtır. Diğer araçlarda olduğu gibi güncelleme, zamanlama ya da içerik birleştirme özellikleri bu araçta da mevcut. Ancak farklı olarak sosyal medya kampanya yönetimi ve kampanyaları karşılaştırma özelliği aracın diğer tüm araçlardan daha farklı çizgiye ulaşmasını sağlıyor. Benchmark özelliği ile bunu yapan araç aynı zamanda sektörde yer alan diğer kampanyaları ve ürünleri de kıyaslayabilmenizi sağlıyor.

SpredFast’in sahip olduğu analiz özelliği de diğer araçlardan oldukça farklıdır. Paylaşım sayısı, kampanyaların ulaştığı kullanıcı sayısı ve takipçi gibi faktörlere göre farklı analizler sunuyor. Ayrıca bit.ly linklerini takip eden araç, sosyal medyada yer alan diğer bilgileri de toplayabiliyor. Kullanım açısından kullanıcıları zorlayan araçlara göre kullanıcı dostu arayüzü ile basit bir kullanım imkanı sunuyor.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Çok Yorumlananlar

  1. Osman CANSIZ : Eylül 5, 2019 at 7:16 pm

    Bizimkiler de boş durmuyor CK Dijital diye bir firma Beta Aşamasında bir panel yayınladı ve oldukça ucuz, paneli bence inceleyin kesinlikle bu listede olması lazım, hem Türk sermayesi hemde oldukça başarılı.

    panel adresi: social . ckdijital . com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir