Web Sitenizi Video İçerikler ile Zenginleştirmenin 5 Yolu

video içerikler

Video içerikler, bildiğiniz üzere tüm internet trafiğinin ortalama %80’ine kaplar. Video içerikler, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında diğer gönderilere göre çok daha fazla beğeni ve paylaşım alır. Video içerik kullanan işletmeler ve satış sayfaları, olmayanlara göre daha iyi bir dönüşüm eğilimi gösterir. Başka bir deyişle bu durumu açıklamak gerekirse, bir web siteniz varsa ve video içerik kullanmıyorsanız büyük bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir. Aşağıda, web sitenizi video içeriği ile daha ilgi çekici hale getirmek için kullanabileceğiniz beş ipucunu sizler için sıraladık.

1- Ürünlerinizi, İşletmenizi ve Web Sitenizi Anlatan Video İçerikler Hazırlayın!

Böyle bir video içerik, işletmenizin sunduklarını, ürünlerini veya web sitenizin sahip olabileceği özellikleri açıklamanın harika bir yoludur. Bugün, teknik bir yeteneğiniz olmasa bile böyle bir video oluşturmanıza olanak tanıyan birçok çevrimiçi araç var. Örneğin, lumen5 üzerinde arka plan görüntüleri seçerek ve sürükle ve bırak işleviyle metin ve müzik ekleyerek bir video oluşturabilme imkanınız vardır.

2- Nasıl Yapılır Videoları Oluşturun!

İnsanlar yeni şeyler öğrenmek isterler. İşte bu yüzden öğretici videolar, günümüzün en popüler video içerikleridir. Nasıl yapılır videosu oluşturmanın en basit yolu, belirli bir görevin nasıl gerçekleştirileceğini açıklarken bilgisayar ekranınızı kaydetmektir. Açıkladığınız görevi yerine getirirken akıllı telefonunuzu kendiniz kaydetmek için de kullanabilirsiniz. Videonun genel uzunluğunu küçültmeniz gerektiğini de unutmayın!

3- Röportaj Yapın!

Günümüzde artık her şeyin dijital olduğunu hatırlayın, böylece evinizden çıkmadan dünyanın herhangi bir yerinden biriyle görüşme yapabilirsiniz. Skype ve Google Hangout , röportajlarınızı gerçekleştirmek için kullanabileceği ücretsiz görüntülü arama sunar. Videoyu gittiğiniz sırada kaydetmeniz ve ardından web sitenizde yayınlamanız yeterlidir. Ek bir bonus olarak, birileriyle görüşme yapmak için sosyal medya platformlarında paylaşım yaparak teşvik edebilirsiniz.

4- İçeriklerinizde Youtube Videolarına Yer Verebilirsiniz!

Web sitenizde video içeriğinin bulunması şarttır, ancak bu, tüm içeriği kendiniz oluşturmanız gerektiği anlamına gelmez. İçeriğinizi daha ilgi çekici hale getirmek için kullanabileceğiniz bir strateji, YouTube’da ilgili ve alakalı videoları bulmak ve ardından bu videoları web sitenizin makalelerine yerleştirmektir. Bu, ziyaretçilerinize daha fazla değer katacak ve bunlar da Google’da sıralamanızı artıracaktır.

5- Kullanıcılar ile Fikirlerinizi ve Hikayenizi Paylaşın!

Bu tür video içerikleri oluşturmak aslında çok basittir. Akıllı telefonunuzdan bile fikirlerinizi veya hikayenizi paylaştığınız bir video içerik üretebilirsiniz. İnsanlar iyi bir hikaye duymayı ya da bir şey hakkında güçlü bir fikri olan birisini duymayı severler. Bu durumda sıralamanız üzerimde olumlu etki yaratır.

Sosyal Medyada Paylaş

SEO ve dijital gelişmeler hakkında makaleler, derlemeler, çeviriler, listeler, incelemeler, analizler...

Bunları da okumalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir